FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 85KM
  • @gross81 - Ty 4,5 litra osiągasz jadąc 80-120, a ja 3,9 litra jadąc 40-50. Więc uważam, ze skoro masz dobre wyniki przy wyższych prędkościach to przy niższych spokojnie zejdziesz poniżej 4 L. Ale czy warto wkurzać innych i siebie dla kilku złotych. Ja tam wolę normalną jazdę i spalanie na poziomie 5-6 L.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Najmniej miałem 3,8 litra, wrzucałem tu kiedyś chyba fote z tym ze to już nie była jazda a próba bicia własnego rekordu, do tego trasa na odcinku 15 km większość z górki ;) Nie wiem jak to robisz ze masz takie małe spalanie, tylko pozazdrościć. Ja zazwyczaj w trasie mam te 5,0-5,2 i tez jestem zadowolony bo to dobre spalanie jak dla mnie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Miałem takiego rapida na kilkaset kilometrów. Jeździłem jak swoim spalało to to 12 litrów. przy dynamicznej jeździe. eco i oszczędna jazda z dziadkowaniem włącznie to można zejść do 6... mówimy cały czas o mieście. Tyle to mi dwu tonowe bmw 150 koni i 6 cylindrów paliło przy jeszcze szybszej jeździe.
    A była to wersja elegance... razem z moim gremium stwierdziliśmy, że skoda to dobry wybór gdy jest tania... Różnica między full bidą a max opcją jest nie warta tego.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - albo jesteś pijany, albo całkiem oszalałeś. Jest tu na forum duuużo osób posiadających Rapidy, część ma silniki 85 km i nikomu nie spalaly nigdy tyle co piszesz. Może stałeś na postoju taxi i dogrzewałeś się w zimie, albo chłodziłeś w lecie. Albo po prostu chciałeś nabić sobie posty i pisać co ci wpadnie do głowy.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jeździłem po mieście na 100% jego możliwości i tyle spalał. TSI ma potencjał ekonomiczności i da się zejść poniżej tego co w danych jest. ale też ma potencjał wirowania w baku. A co do dobrego wyposażenia to kierownica w skórce jest milutka w dotyku. polecam
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam pytanie do kolegów jeżdżących na co dzień Skodą Rapid z tym właśnie silnikiem,ale bez LPG - jakie macie obecne spalanie przy tych zimowych niskich temperaturach,czy spalanie nie co wzrosło w porównaniu z warunkami letnimi ?
    Na moim przykładzie zauważyłem wzrost zużycia paliwa o ok.0,3l/100km,czyli jak w lecie miałem spalanie ok.6,3l to teraz mam 6,7l zakładając jazdę głównie w mieście.Również po starcie zimnego silnika,jego zagrzanie objawia się dłuższym momentem utrzymania wysokości obrotów silnika na postoju rzędu ok.1000 obr/min.Jak oceniacie ten niewielki wzrost zużycia paliwa jako normę do przyjęcia w naszych Rapidach ?
    Za wszelkie cenne uwagi z góry dziękuję i pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • No niestety spalanie jest większe na tych mrozach, u mnie ok 0,3-0,5l do tego ranne uruchomienie, ogrzewanie, podgrzewnie szyb, lusterek foteli (jesli ktoś ma) przy -15 tez pochłania sporo paliwa
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Trasa 315km- prędkośći przez pierwsze 100km do 100km/h póżniej 150 do 160 km/h.
    Powrót 315km- 40km w korku na jedynce i dwójce ,a reszta tj 275km  predkości 140-150km/h.
    Średnia prędkość z kompa 109Km/h 
    Spalanie srednie na kompie 6.2l a z dystrybutora 6.05l.
    Koła 15 stalowe na oponie 185.
    Temperatura +5 do 8.
     
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Witam,niestety w tym teraz okresie zimowym jeszcze,choć niezbyt chłodnym,mam na myśli niskie temperatury ,moje spalanie utrzymuje się na poziomie powyżej 7 litrów 7,1 i 7,2 l/100 km,jazda miejska prędk.50-80 km,krótkie odcinki do 10 km - chyba to normalne ?
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • na takich krótkich odcinkach i to w miescie to calkiem przyzwoicie, ja mam podobnie chyba ze chce mi sie stosowac eco driving ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • andrew61k - Twoje spalanie to chyba standardowe spalanie w mieście i w chłodne dni. Przy moim stylu jazdy, a mam raczej ciężką nogę po Krakowie zawsze wychodzi 7 - 7.3.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • amiskiew- przy eco drajwie mam takie spalanie po mieście na 17". A mieszkam raczej w dziurze biorąc pod uwagę Krk. Odcinki od 2 do 5km.
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • @dafids - ja robiłem różne próby jazdy. I śmiem twierdzić, że ecodriving w silnikach TSI się nie sprawdza. TSI wolą szybko przyspieszyć z miejsca, szybka zmiana biegów do czworki, a potem płynna jazda z muskaniem gazu. Ponieważ Kraków to głównie skrzyżowania i korki to wg mnie taka jazda się sprawdza.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Po wizycie w aso spalanie na trasie wzrosło z 5.3-5.5l/100 do 6.3-6.9l/100. Po ostatnim tankowania spadło do 6l/100. Czyżby magicy z aso coś poprzestawiali. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • abrakadabrian Napisz z co robiłeś w ASO, bo po samych odwiedzinach raczej nic się nie może stać.
    Ja miałem podobne "objawy" po wymianie oleju.
    Okazało się, że po zmianie oleju silnik pracuje ciszej. A ponieważ jeżdzę "na słuch", więc kreciłem silnik do wyższych obrotów, co spowodowało wyższe spalanie.
    Po tygodniu wszystko wróciło do normy :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jeżdżę tak samo, tankuje ciągle na tej samej stacji. Wizytę miałem w styczniu i od tamtej pory to się dzieje. Dodam jeszcze że długo trzyma obroty 1000rpm po uruchomieniu. Nie ważne czy jest ciepły czy zimny. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Witam,w ciągu ostatnich 2 tygodni jeżdziłem swoim Rapidem w sposób emerycko - książkowym,czyli płynne ruszanie,zmiana biegów według wskazań komputera przy ok.2000 obr,lekka noga na gazie i przy załączonej klimatyzacji, odcinki krótkie do 25 km w jeżdzie miejskiej codziennie i powiem Wam,że zużycie 1 miałem zawsze poniżej 6 litrów.
    Tak więc da się jeżdzić oszczędnie na silniku TSI 1,2 85 KM,jestem zadowolony i oby tak dalej bez żadnych usterek przez drugi rok eksloatacji tego samochodu.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • andrew61k - jakiś czas temu pisałem o jeżdżeniu "na emeryta".
    Zaoszczędzisz Max 1.2 L/100km. Czy warto męczyć siebie i wkur...ć innych taką jazdą? Dla mnie dynamiczna jazda jest przyjemnością, w przeciwieństwie do emeryckiego zamulania miasta. TSI lubią dynamikę i odwzajemniają to spalaniem w granicach 7 L.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Trochę mnie zaskakujesz spalaniem rzędu 7 l ...
    Wprawdzie nie spisałem danych z jazdy moim R z trasy autostradami przez kilka krajów, ale średnie z kompa przy 120 - 160 wyszło rzędu 5,4 (włącznie z godzinnymi przejazdami przez centrum Wiednia systemem skok po 10 m i objazdem autostrady), a długotrwałe od nowości (jazda z przyczepką, po mieście) wciąż na poziomie 6,1l.
    A styl jazdy - no to już raczej wg sytuacji, mozliwości i pogody. Ale nie jestem zawalidrogą.
    Pozdrawiam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,kolega @amiskiew mnie nie zrozumiał do końca, jazda "na emeryta" nie oznacza wcale "zamulania miasta",jest to normalna jazda w mieście z prędkością 50 km/h,a po za miastem 70-90 km/h,taka jazda mi odpowiada,nie denerwuje mnie jak i nie denerwuje pozostałych użytkowników,zgadzam się ,że silniki TSI lubią dynamiczną jazdę bo taką mają charakterystykę przyśpieszenia na turboładowaniu,ale można połączyć przyjemne z pożytecznym i trochę zaoszczędzić na paliwie.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?