FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 85KM
  • @amiskiew
    Coś mi nie pasuje. Vmax dla 1.2 tsi 85km to 183km katalogowo. Mi osobiście doszedł licznik do nie wiele ponad 170 i generalnie już nie przyśpieszał. W takie szybkości coś nie wierzę co podajesz...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki - faktycznie masz rację. Nawet nie myślałem nad tym. Prędkość na GPS sprawdzona kilka razy, a wskazanie 200 i troszkę więcej widziałem kilkukrotnie. Prędkości 170-180 baaardzo często. Przy prędkości 180 miałem 4500 obrotów. Miałem nawet zrobić zdjęcie, ale trochę nosiło Rapidem przy takich prędkościach więc dałem sobie spokój. Sprawdzę jutro na GPSie, może zapisał wyniki jazdy.
    EDIT
    Mam zrzut z jednego GPS ( używałem dwóch osobny na Niemcy i Czech i osobny na Polskę)
    Ten jest z terenu Niemiec. Ktoś może wie czy Yanosik robi sobie archiwum trasy?

    IMAG1563.jpg
    2592 x 1552 - 826K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przy 4500 obr. ta prędkość jest możliwa, co widać w wątku o skrzyni biegów, ale... przy tych obrotach nie w zasadzie już nie ma momentu obrotowego... także... aby jechać więcej, to już jechałeś z butem w podłodze, are ju siur, że to 85km i pięć biegów? :> / tak czy siak... musiałbyś na hamownie podjechać i zmierzyć osiągi silnika, bo takich prędkości tym 1.2 tsi 85km to, ja wiem...

    Mi jak jechałem na pustej drodze to doszedł do 170 kilku i generalnie już nie przyśpieszał. Może inni użytkownicy testowali Vmax w swoich rapidach?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Sam jestem zdziwiony, tym bardziej, że po raz pierwszy od nowości ( 21 miesięcy) jechałem na drodze, gdzie dało się sprawdzić Vmax.
    Silnik seryjny 85 KM. Opony i cała reszta seryjna. Do tej pory w trasy jeździłem z całą rodzinka i raczej po ekspresówkach więc nie miałem gdzie testować Rapida, ale 160-170 często mi się zdarza. Raczej nie ma technicznych możliwości, aby Skoda coś namieszała z silnikiem, więc nie wiem jak to rozumieć. Może ktoś inny coś podpowie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Się trochę wtrącę, nie mój silnik, ale jeśli katalogowo ma być 183 km/h po płaskim to auto musi tyle osiągnąć.
    Jeśli nie daje rady to: są jakieś dodatkowe opory np: nie odbija na hamulcach ( efekt przegrzane tarcze, smród palonych kloców łatwe do wychwycenia, albo źle dotarty silnik i nie osiąga swojej mocy albo jakiś elektroniczny problem, lub przekłamanie prędkości na minus.

    Przy takich prędkościach licznik ma prawo przekłamywać do 10% wartości ale zawsze na plus inaczej nie dostałby homologacji łatwo to zweryfikować mając GPS w samochodzie.
     
    Producent pomiary  robi z połową obciążenia auta wiec jadąc samemu zawsze osiągniemy trochę więcej.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Korzystając z pięknej pogody wybrałem się na drogi lubelszczyzny jak i do samego Lublina.
    W samym mieście, drogi niczym w stolicy. Ale co ważniejsze - spotkałem od razu kilka R.
    Pozdrowienia dla srebrnego LB i ciemnoszarego SB :)
    Jeżdżąc drogami lubelszczyzny, w 2 osoby, bez bagażu, bez pośpiechu, spalanie mojego R potwierdziło dane fabryczne. Przy totalnej jeździe wakacyjno-krajoznawczej, w zagłębiu truskawek i gniazd bocianich, zużycie przy jednej jeździe było 4,2 a przy drugiej 4,4. Oczywiście - nie jest to normalna jazda, na co dzień nie ma takich warunków - sucho, słoneczna pogoda, brak ruchu, brak większych wzniesień. Nie zapisałem odległości - średnia prędkość to 46 i 44 km/h.
    Czyli ogólnie - R potrafi palić (wg komputera) przepisowe 4 z hakiem. Ale na co dzień to nie do powtórzenia. Nawet praktycznie nie da się tego utrzymać - np. jazda w kolumnie, tak by nie blokować jadących za mną.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 4,2 nawet przy takich warunkach jak piszesz to i tak niesamowity wynik. Ja miałem ostatnio w trasie 4,4 ale przy jezdzie 85-100 km/h o 6 rano-ruch znikomy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ostatnio jadąc po Polsce udało mi się przejechać 100 km za 16,30 zł. 1,29 l Pb na 100 km oraz 5,48 l LPG na 100 km. Trasa Śląsk - Mazury. Cena LPG 1,88 zł. za litr oraz 4,99 zł. za litr.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Czy ktoś z kolegów zauważył,ze pokonując wszelkie zjazdy na drodze z górki i wykorzystując hamowanie silnikiem,można co nie co zaoszczędzić na paliwie przy spalaniu zerowym i jak to się ma do ogólnego średniego spalania,jak to działa praktycznie i fachowo,ktoś to może wyjaśnić ?
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Ogólnie - warto korzystać z jazdy na biegu jak najdłużej. Chodzi o to, by przy dojeździe do świateł, przejazdu, przejścia,... wykorzystać efekt hamowania silnikiem (nie korzystasz z hamulców) oraz faktycznie komp odcina dopływ paliwa. Przy hamowaniu silnikiem takie oszczędzanie działa do ok. 1300 - 1400 obr./min. Przy zejściu obrotów na jeszcze niższe - komputer zaczyna podawać paliwo. W tym układzie warto zredukować bieg w celu podniesienia obrotów silnika i automatycznie dochodzi do odcięcia paliwa.
    Jak jeździsz w ten sposób (dojazdy do świateł, przejazdu, przejścia,...) to bezpośrednio nie zauważysz na wyświetlaczu zmniejszenia średniego zużycia paliwa. Bo te odcinki są zazwyczaj krótkie i tylko do momentu zatrzymania samochodu. Potem wskakuje zużycie na wolnych obrotach.
    Natomiast przy długim zjeździe z wykorzystaniem hamowania przez silnik - dochodzi do obniżenia średniego zużycia paliwa - jest to widoczne na wyświetlaczu .
    Wielkość zmiejszenia średniego zużycia paliwa zależy od kilku elementów, np. aktualnej wartości średniego zużycia, długości zjazdu, prędkości,...
     


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki,kolega @jercen w sposób prosty i logiczny wyjaśnił sens wykorzystania biegu przy zjazdach i dojazdach do np.świateł,gdzie sprawa oszczędności paliwa może nie ma aż tak wielkiego znaczenia,ale warto taki styl jazdy popierać,dzięki !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • I też silnik będzie pracował bo będzie napędzany kołami i np w razie awarii, czy braku paliwa masz wspomaganie hamulców kierownicy i też prąd.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam,proszę kolegów podzielić się informacją dotyczącą - ile przeciętnie robicie km na zatankowanym pełnym baku,chciałbym tylko dodać ze swej strony,że zatankowałem paliwo do pełna baku za kwotę 205 zł i przejechałem 725 km do pierwszego alarmu z komputera,który informuje mnie,że mam jeszcze zapas paliwa na 95 km do przejechania. Co koledzy sadzą,czy jest to dobry wynik przejechanych kilometrów,gdzie średnie zużycie pokazuje w granicach 6,2 - 6,4 l/100 km,przy cyklu mieszanym,na trasie i w mieście.
    Proszę o wszelkie uwagi i podzielenie się na forum - dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Silnik TSI montowany w R, jest ciekawym silnikiem. Z jednej strony potrafi dać sporą dynamikę jazdy, ale też potrafi drenować kieszeń budżetu (niektórym). Naszym celem jest mieć przyjemność z jazdy ale przy umiarkowanym apetycie. Zawsze coś za coś.
    Tyle, że na całkowite zużycie paliwa ma wpływ wiele czynników. Nie tylko sam styl jazdy, ale pora roku, pogoda, wielkość obciążenia pojazdu, rodzaj nawierzchni, rodzaj trasy, natężenie ruchu, stan techniczny pojazdu, dodatkowe obciążenie (przyczepka, box na dachu, rowery), jak i inne. Stąd wszelkie nasze porównania są i tak tylko orientacyjne, bo trudno ciągle jeździć bez obciążenia czy rano, kiedy natężenie ruchu jest minimalne.  
    Sam silnik ma takie fabryczne nastawy, że można pogodzić dynamikę i ekonomikę jazdy.
    Poniżej zamieściłem tabelę, z wyrywkowymi danymi moich przebiegów i tankowań. Climatronik pracuje ciągle, bez wyłączeń. Najczęstsze obciążenia - to właśnie praca klimy z silnikiem dmuchawy, światła dzienne/mijania, radio, nawi i kamera również pracuje ciągle. Czasem jest podłączona lodówka turystyczna (40 W).
    Sam byłem zaskoczony, kiedy mój R posłużył za pojazd "L" przez 2 godziny w terenie zabudowanym. Zużycie wzrosło ok. 0,6 l (ostatni wiersz tabeli).
    Okazuje się, że z R można zaglądać na stację co 800 - 900 km. Wprawdzie komp pokazuje "0" na wskaźniku paliwa, ale wg stylu jazdy i średniego zużycia można łatwo oszacować aktualny, rzeczywisty zasięg, i bez problemów zatankować "do pełnego".
          

    kilka tankowań.jpg
    226 x 239 - 61K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzisiaj weekendowy wypad z rodzinką. 2 dorosłych + 2 dzieci + Klima.
    Udało mi się zejść ze spalaniem 3,9 L/100 km, ale to średnia z 43 km ze średnią 52 km/h. Potem już przyspieszyłem i pod domem wyszło:
    przebieg 116 km
    średnia prędkość 66 km/h
    Spalanie 4,5 L/100 km
    Wrzucam fotki.
    IMAG1649.jpg
    2592 x 1552 - 1M
    IMAG1652.jpg
    2592 x 1552 - 642K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie wiem jak zrobiłeś 3,9 mi max udało się zejść do  4,4 ;p
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek

  • silent333


    zobacz na średnią prędkość. Wracałem trasą widokową z dziećmi więc wlokłem się 40-50 km/h. Płynna jazda na 4 biegu. Gdyby nie to, że droga była pusta to pewnie zatrąbiliby mnie na śmierć :).
    Ogólnie nie polecam takiej jazdy. Oszczędność niewielka, a wkurzanie innych kierowców znaczne. Ale zejście w trasie do 4,5 to żadna sztuka. Wystarczy jechać płynnie i przepisowo czyli ok 80-90.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew gratuluje wyniku... z silnikiem 105KM na oponach 215... osiągnięcie nierealne ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W wersji 105 i oponach 185 spalanie 4,5 też bez trudu do osiągnięcia a 4,8 - 5,0 to już powtarzalne bez starania się. Warunek jak @amiskiew pisał, równo i przepisowo do 90 km/h
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • na oponach 215 jazda 80-120 mam te 4,9-5,0 na oponach 185 spalanie niższe nawet o 0,5 wiec te 4,5 jest do zrobienia, 3,9 to nie wiem co kolegę za siły niosły ale chyba nie te pod maska R ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?