FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 85KM
  • 5500 km głownie cykl mieszany z przewagą miasta - opony letnie - spalanie wg komputera 5,5-5,9, rzeczywiste wg litrażowania na stacji 5,8-6,2
  • Jaworzno-Praga-Jaworzno bez korkow, lacznie okolo 1000km, predkosc najczesciej 130-140km/h, srednia 110km/h - 6,5l/100km wg komputera. Dodam, ze mam ciezka noge i nie umiem przyspieszac jak dziadek ;-)
  • Witam
    Przejechana zgodnie z prawem (na tej trasie naliczyłem z 10 nabitych fotoradarów) trasa Trójmiasto - Wolin - średnie spalanie 5.0 Klimatyzacja była włączona. 

  • Kraków - Kielce-Sandomierz -Kielce-Kraków
    440 km, dwie osoby dorosłe, dwoje dzieci + bagaże.
    Średnia prędkość 73 km/h
    Max - 170 km/h
    Spalanie średnie 5,2 L/100km
    W jedną stronę z klimą - 5,3L/100km, w drugą bez klimy 4,9 L/100KM.
    Możliwe że różnica w spalaniu z klimą/bez klimy to też różnica prędkości. W jedną bardziej mi się spieszyło, w druga już nie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • temat spalania 
    1,2 85kM
    trasa 660 km okolice gliwic - hel czas jazdy 6h 40 min. (średnia 100 km/h) spalanie 6.5 wg komputera, - (jazda na autostradzie pomiędzy strykowem a gdańskiem z prędkością do 150 km) będę wracał za kilka dni trochę wolniej to dam znać

    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Właśnie wróciłem drogą powrotną co kazikkasp. Jastrzębia Góra - Katowice. Przejechane 600 km, średnia z komputera 6.9 l, średnia faktyczna 7.1 l/100 km.
    Na A-1 dałem więcej czadu niż kazikkasp - 170-180 km/h, przy 4000 obr. średnia również 100 km/h, czas podróży - 6h. Co ciekawe - temperatura oleju wzrosła do 104 *C ( przy normalnej jeździe jest ok. 90*C )
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • To teraz napiszę ile może spalić silnik 85 kM
    Śląsk - morze 720 km
    4 os, (2 dorosły 2 dziecko) w bagażniku, namiot, śpiwory i cały sprzęt kempingowy i wszystko co potrzebne na 2 tygodnie a na dachu 4 rowery.

    Trasa autostrada A1, gierkówka, i droga "6" prędkość 120 czasami 130 spalanie z komputera 8,1 litra

    Powrót z prędkością 130 - 140 km spalanie 10,0 litra

    jednym słowem wir w baku. 

    W roku ubiegłym spaliła mi średnio 8,5 l

    Te 10 litrów trochę mnie zaskakiwało, ale auto obciążone na maxa i dosyć mocny wiatr na A1 Amber
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • prędkość 130 z czterema rowerami też robi swoje;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @kazikkasp mimo wszystkich obciążeń o których napisałeś to i tak jakoś za dużo...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Z czterema rowerami na dachu przy tej prędkości to należy spodziewać się takiego zużycia paliwa. To ile ma się rzeczy w bagażniku nie ma tak dużego znaczenia jak żagiel na dachu.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  •  Nawet cztery żagle :-) Zawirowania powietrza muszą być straszne, przy tej prędkości.
  • No te 4 rowery tłumaczą wszystko bo aż się wystraszyłem, mój Rapid (co prawda 105kM) 5 osób w środku bagażnik max wypchany i trasa 90-100, autostrada 140 ;), i średnie spalanie 5,8l/100km (wg komputera i poza tankowaniu)
  • Wczoraj w końcu miałem okazję przetestować w trasie swojego Rapida i...
    Silnik jak w temacie, zapakowany bagaznik pod dach, 4 dorosłe osoby, trasa Wrocław/Wolsztyn, spalanie 5.4 l/100km. Byłem mile zaskoczony ;)
  • optymistycznie brzmi w aspekcie mojego przyszłego auta z tym silnikiem :-)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam. Od 13.08.14 zrobilem prawie 12 tys km. W zaleznosci od stylu jazdy spalanie od 4.8 w trasie do 10l w miescie. Oczywiscie pierwszy wynik przy jeździe ekonomicznej, drugi przy sportowej :-) teoretycznie przy jeździe ekonomicznej (zmiana biegów przy2000 obrotów) na 6 -cemozna spokojnie szalec 140 -150 km/h i spalanie wychodzi ok 6.5 l/100  moc 105 kucy :-)
  • Ja sam zauważyłeś masz silnik 105 KM więc przenieś wpis do odpowiedniego działu.
    Poza tym ładny wynik z tą ekonomiczną jazdą jak i spalanie przy 150 km/h :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • do rapid1976: tu piszesz o 6. biegowej skrzyni ... a my w temacie mamy 5 biegów i 85 koni ...
    W moim R wskazania komputera są od 4,4 do 6 l. Jednak są to chwilowe dane, nie obrazują dobrze spalania. Dla mnie bardziej wiarygodne są dane spalania, liczone po zatankowaniu do pełna. Jak na razie to na jeden pełny bak mam dojazd 850 - 950 km. Spalanie w zależności od warunków (trasa/miasto, jazda z przyczepką, klima załączona ciągle) jest dla mnie zadowalające. Dalsza ciekawostka - średnie spalanie od początku ciągle maleje, zaczynałem od 6,4 (nowy, niedotarty silnik, uczenie się reagowania na potrzeby i możliwości silnika) do aktualnych 6,1 na 100 km, z dalszą spadkową tendencją. Ostatnio jestem w stanie jeździć na trasie, przy normalnym ruchu z dotrzymywaniem przepisów 4,6 - 4,8 na 100 km. Jednak wystarczy kilka razy pokręcić się po mieście, by te wartości leciały w górę.
    Z drugiej strony okazuje się, że mamy do dyspozycji bardzo udany silnik, dobrze dobrane przełożenia, i to pozwala na normalną oszczędną jazdę - jak i na "szybką" trasę przy całkiem niewygórowanym zapotrzebowaniu na paliwo, jak są warunki czy potrzeba.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • no wlasnie z tym spalaniem widze rożnie jest, ja poki co mam przejechane nieco ponad tysiac ale spalanie jest dosc duze mimo mojej ekonomicznej jazdy. 
    @jercen ile masz przejechane, jaki jest okres docierania tego silnika wg ciebie?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • mało jeździsz ;-) nie mam 85km, tylko 105km i u mnie spalanie unormowało się po pierwszych 1500 km
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • do bounty:dla informacji - jest wątek spalanie 1.2 TSI 105 KM. Nie mam potrzeby pisać w nie swoim wątku - bo i tak nikt tam nie będzie zwracał uwagi na wpis, nie związany z tematem.
    Na liczniku podchodzę pod 20 kkm. Co do docierania - to mam prostą zasadę: Dla nowego silnika nie wykorzystuję jego maksimum. Do ok. 3 - 4 tkm nie przekraczałem 3000 obr. Nie jeździłem z przyczepą. Teraz już nie mam ograniczeń ani skrupułów. Jednak ruch na trasie sam "dba" o kondycję i zużycie paliwa. Pomimo sporej rezerwy pod pedałem - zawsze jest ograniczenie prędkości albo i brak możliwości wyprzedzania. Odnoszę wrażenie - że jestem w stanie zejść z konsumpcją pod 6 l (dla całkowitego średniego zużycia od zakupu). Zawsze liczę wg faktycznego tankowania - a wskazania komputera traktuję jako orientacyjne.
    Prowadzę małą "buchalterię" zużycia - data, stan licznika, ilość paliwa, średnie zużycie od ostatniego tankowania, średnie zużycie całkowite, ewentualnie małe dodatkowe uwagi (rodzaj opon, styl jazdy, przyczepa, klima). Daje mi to poglądowy obraz stanu silnika i samochodu (zużycie wzrasta przy zaniedbaniu ciśnienia - też to można zauważyć).
    Przy dzisiejszych możliwościach technicznych (tablet, smartfon) jest to proste i szybkie działanie. Może nawet są gotowe aplikacje - ale moja mała tabela mi starcza.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?