FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 85KM
  • może nie jasno się wyraziłem, doprecyzuję... gross81 spytał Ciebie jaki jest okres docierania... po obserwacjach mojego R, m.in. unormowanie spalania (bo była mowa o dużym spalaniu), stwierdzam, że docieranie można zakończyć po +/- 1500 km... zaznaczyłem, że mam 105km (silniki są podobne, więc może ta informacja będzie pomocna)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dla mnie nie ma docierania silnika od 0 do np. 2000 km (czy też inna umowna wartość). Tak kiedyś było - łącznie z wymianą oleju przy 1000 - 1500 km. Dzisiaj żadna firmowa  instrukcja  nie ma takich wskazówek, nie ma konkretnej wartości przebiegu km. Dlatego też podałem, że "normalnie" korzystam z silnika do ok. 3 - 4 tkm, potem nie ma co już go "głaskać". Pojęcie docierania jest względne. Może innym wskaźnikiem docierania - obciążenia silnika jest wskazanie kompa dot. ilości km do przeglądu z wymianą oleju. Jak na razie to mam (o dziwo!) 29 tkm. A to daje obraz - jak silnik jest/nie jest "żyłowany".
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • zapraszam - dokumentuje każdy wpis do dnia odbioru z salonu - rocznie robię ok 30tyś km
    http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/skoda/rapid/1-2-tsi-85km-1999815892/

  • Co prawda ja po 1000km dopiero, ale już można coś powiedzieć. 500km pierwsze w sumie miasto i wsie pod miastem. Kolejne 500km już w większości trasa. Pierwsze 500km 7,2l zaś pozostałe 500 już 5,8l. Z jedną trasą lublin-zamość ze średnią 5,4l. Wskazania komputera. Zaś po mieście na krótkich trasach gdzie się silnik nie dogrzeje za bardzo jeszcze to 9-10l. Podróże w dwie osoby.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Przy moim spalaniu, niektóre z wpisów brzmią jak abstrakcja:)
    U mnie po pierwszych 2000 km spalanie średnie z komputera 6,7 l/100 km. Zrobiony przebieg to 60% pozamiejskie trasy, głównie autostrady, reszta jazda po mieście.
    Spalanie w mieście na odcinku 5 km (krótszych nigdy nie robię) zazwyczaj ok. 8 litrów przy umiarkowanym ruchu. Zazwyczaj jednorazowo średnio odcinki miejskie to 10-15 kilometrów i przy spokojnej jeździe (wieczór, małe korki) można zejść do 7 l/100 km, normalnie w ciągu dnia na odcinku 15 km ok. 7,5 l/100 km.
    Przy większych korkach spalanie może być nawet 9- 10 litrów, mój rekord 12 l/100 km ale to był ekstremalny przypadek.
    Kilka razy udało mi się uzyskać spalanie 6,5 l/100 km ale to w weekend i dopiero przy dystansie ok. 20 km.
    Czyli jednym słowem wysokie w stosunku do tego, co tu podajecie w większości, nie mówiąc o "oficjalnych" danych skody, mimo, że raczej mam tryb jazdy spokojny, na niskich obrotach, w mieście często poruszam się na piątce, z prędkością 60-80 km/h (tam gdzie przepisy pozwalają oczywiście;)

     W trasie średnia wychodziła do tej pory między 6 a 6,5 litra. Ale mam wrażenie, że auto pali znośnie tylko do 90-100 km/h później już spalanie bardzo rośnie. Przy 120 km/h na autostradzie i prostym terenie spalanie to 7,5 litra (mówię o aktualnym, nie odcinkowym). A cóż to za prędkość 120 w stosunku do możliwości auta.

    Wszystko z jedną/dwoma osobami na pokładzie, bez jakichkolwiek bagaży.
    Wszystkie dane podane z komputera, więc pewnie rzeczywiste spalanie o ciut wyższe.

    Jak dla mnie za dużo, może spadnie w miarę większego przebiegu? 
  • @tomaso11111 - na początku zawsze jest większe spalanie, więc poczekaj jeszcze chwilkę.
    "
    mam tryb jazdy spokojny, na niskich obrotach" - z doświadczenie wiem że jazda na niskich obrotach nie zmniejsza spalania. Lepiej ze skrzyżowania szybko rozpędzić, a potem piąteczka i się turla. Ja jeżdżę głównie po mieście i spalanie nie ma zależności od stylu jazdy. Zawsze średnia wychodzi mi 6,8-7,2. W zimie nawet 7,4. A nogę mam raczej z tych cięższych :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • spalanie nie ma zależności od stylu jazdy? ciekawe ;) @tomaso11111 spokojnie spalanie ci spadnie tak po 3000km choc musisz tez nauczyc sie jezdzic tak by bylo male, spogladaj na spalanie chwilowe, bedziesz widzial w jakich sytuacjach pali najwiecej i wtedy zmienic sposób jazdy. W temacie o spalaniu przy silniku 105 jest sporo na ten temat, warto poczytac jakie stosowac metody jazdy by TSI bral malo
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - może źle się wyraziłem, ale w moim przypadku jazda "na dziadka" i jazda z nogą w podłodze to różnica w spalaniu max 1 litr. Więc nie widzę sensu bycia zawalidrogą. Lubię dynamiczna jazdę i zawsze średnie spalanie z całego baku mam 6,8-7,2. No chyba że jestem w trasie to już inna sprawa. A normalnie cały czas poruszam się po mieście.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • wiesz, 1 litr dla mnie to sporo, w dynamicznej jezdzie tez mozna miec przyzwoite spalanie przy tym silniku
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @amiskiew może trochę się źle wyraziłem z tą spokojną jazdą. Przez te niskie obroty właśnie rozumiem, że ruszam  dość dynamicznie, ale nie z pedałem w podłodze, szybko rozpędzam się do 50-60 i wrzucam piątkę i  "turlam się" na piątce na bardzo niskich obrotach.
    @gross81 przejrzałem wątek w dziale 105 km i pisałeś tam na początku, że nie byłeś zadowolony ze spalania. Teraz spadło i już jest ok? To wpływ innego stylu jazdy, czy po prostu silnik się dotarł? Też mam nadzieję, że spadnie, wcześniej przez 6 lat jeździłem dieslem, gdzie można było pedałem gazu operować bez obawy o duże róznice w spalaniu, stąd może nie mam jeszcze dobrego czucia silnika benzynowego. Chociaż wczoraj udało mi się pierwszy raz na krótkim odcinku ok. 7 km zejść poniżej 6 litrów w mieście, konkretnie 5,7. Ale ruch był minimalny i zielona fala;) 
  • @tomaso11111 zgadza sie, na poczatku spalanie mialem kiepskie, teraz jak pewnie widziales w trasie mam nawet 4,9 i jestem zadowolony rowniez ze spalania sredniego. Spalanie spadlo tak w trakcie docierania, ale sposob jazdy odgrywa spore znaczenie. Jezdze zazwyczaj delikatnie wtedy mam fajne spalanie ale jak czasem sobie przycisne to nie ma zmiluj sie ;) w tamtym temacie duzo pisalismy o metodach wiec nie bede powielal, pewne jest jednak ze silnik pozwala na fajne spalanie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Trasa chelm zamosc, przez krasnystaw, srednia predkosc, kilka wyprzedzan, predkosc obrotowa silnika okolo 2000-2500 i spalanie 6,3l przy sr v 58km, rekord to 5,2l na tej samej trasie, uwazam ze stosuje sie eko drivingu dosyc rozsadnie a nadal nie moge zblizyc sie do 4,4 katalowego, czy uwazacie ze to normalne spalanie? Dodam ze lecialem na aluskach 185 szerokosc, kilka dni temu wywazane i zakladanw, cisnienie tez jest raczej okej,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Wyniki katalogowe sa praktycznie nie osiagalne. Twoje  spalanie jest w miare ok.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Dla reklamy ale również dla UE firma musi wykazać się jak najniższym spalaniem. Stąd dla laboratoryjnych warunków robią cuda. Np. praca bez podłączonej klimy, minimum odbioru prądu, odpowiednio dobrane opony dla testów na trasie i jazda bez anteny, chlapaczy czy lusterek zewnetrznych, samochód w laboratorium jest chłodzony wymuszonym zewnętrznym wentylatorem - stąd nie ma rzeczywistych oporów powietrza (tzw. cx), czasem zalepiają na karoserii wszystkie szparki.
    Przy naszym użytkowym podejściu do spalania należy rozważyć - ilość osób czy bagażu, natężenie czy utrudnienia na drodze, warunki atmosferyczne, rodzaj i stan opon, ukształtowanie terenu, nawet rodzaj zatankowanego paliwa.
    Podejrzewam że nie ma spalania poniżej 4,6 na 100. Ale to nie jest jazda. Zużycie powyżej 4,8 - 5 jest już możliwe przy normalnej jeździe, przy normalnych warunkach, na trasie. Jednak każdy dodatkowy km prędkości średniej jest już okupiony zwiększonym spalaniem. 
    Uważam, że spalanie rzędu 5,5 - 6 jest osiągalne w rzeczywistości, na dłuższym przedziale czasu, gdzie mamy miasto i trasę.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W trasie 400 km, przy 2 osobach minimalny wynik jaki osiągnąłem to 4,8. Prędkości do 120 km/h. Bez klimy i naprawdę płynna jazda. Standardem na tej samej trasie jest 5,2 l/100 km. Wystarczy przycisnąć do 150-160 i już spalanie rośnie do nawet 5,8L/100km.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • 400 km przy prędkości 150 km/h na 100 % wyjdzie ponad 6l/100km

    edit. Juz ok, nie zrozumielismy sie :p
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • No tak wyniki spalania mozna osiagac naprawdę ciekawe ale nie do konca mowimy wtedy o normalnej jezdzie, to tak jako ciekawostka wynik osiagniety na odcinku 15 km na którym w wiekszosci jest z gorki ;)
    18723_911070412257455_4972598540112811654_n (1).jpg
    390 x 834 - 85K
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @kakaroto - nie mówiłem o stałej prędkości 150 km/h przez 400 km, bo w Polsce nie ma takiej drogi. Jak wcisnę do 150 km/h to spalanie chwilowe pokazuje ok 15 litrów.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Może pomogę, może nie i od razu zaznaczę mam 105km... robiłem ostatnio trasę 835km, średnia prędkość 80km/h, nie spieszyłem się, nie stosowałem ekodrivingu, normalna bezpieczna jazda, spalanie na jednym baku 6,0l/100km i to uważam za normalny wynik... mogłoby być lepiej jakbym jechał wolniej, jakbym cisnął byłoby więcej... tak dla porównania... ps. kiedyś wracałem z gór, same zjazdy i na 80km miałem spalanie 3,5l/100km, ale to tylko ciekawostka... tak samo jak jadę do pracy, z górki mogę osiągnąć 3,4l/100km, jak wracam (pod górkę), wychodzi coś koło 7l/100km... średnio po 20k km wychodzi 6,94l/100km... pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?