FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z silnikiem 1.6 tdi 105 KM - dyskusja ogólna
  • A może już któraś świeca żarowa padła ?
  • Dajcie jemu się zagrzać od świec. Ehh uroki diesla vag.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Byłem z tym problemem w serwisie... podpieli komp i nic. zero błędów. na ciepłym po dotarciu do serwisu pali od szczału więc nie mogłem im zademonstrować.

  • Czy po przekręceniu kluczyka czekasz aż wszystkie kontrolki co mają zgasnąć gasną?? Czy jazdy taki sam objaw jeżeli poczekasz 3 sekundy dłużej?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A jak z DPF'em przy takiej jeździe ? Żadnych problemów ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 jak na razie problemów brak. Jedynie raz pokazał się komunikat "awaria systemu start stop", po ponownym odpaleniu błędu brak.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • 23 tys km, zero problemów z dpf. spalanie z tankowania pod korek i komputera. komputer przekłamuje o 0,3 do pół litra.

    Mam wersję 90 km, prędkość max wg licznika 202 km/h
  • Do katalogowych 182 km/h chodzi płynnie, a później czuć brak mocy....
    Zastanawiam się, skoro nie ma żadnych różnic w budowie silnika i osprzętu pomiędzy wersjami 90 i 105, czy można w aso wgrać oryginalny program z 105 km. lub z nowego 115 km.
  • @tdimichal Ty masz silnik 3 cylindrowy, nowy 115KM ma 4 cylindry więc to nie są te same silniki.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • mam 4 cylindry 1.6 tdi 90 km.... byly jeszcze 75 konne w np fabii
  • A nie jest tak, że turbina jest trochę inna w wersji 105 KM niż w 90 KM?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @tdimichal myślałem, że mowa o MY2016 
    Jeśli chodzi o MY2015 to 75,90,105 nie różnią się niczym, robić program i spokojnie 130-140KM do uzyskania.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Jedynie skrzynia jest inna
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • skrzynia i przełożenia są te same, nie pamiętam teraz oznaczenia
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Witam.
    U mnie jest to samo. Rapid 10 miesięczny. 23 tysiące przebiegu a dziś przy -10 C nie odpalił. Pokręcił, pokręcił i nic. Przy drugiej próbie ruszył ale jakby miało go wyrwać spod maski, jak czołg po czym się ustabilizował i było ok.  Takie rzeczy w nowym samochodzie??? Myślicie ze akumulator siada? Jeżdżony tylko na dłuższych trasach, jak to możliwe ???
  • wczoraj ledwo zapalił rano po 2 minutach kręcenia... bylo minus 12... bylem juz wczesniej w serwisie z tym problemem poniewaz odpalal po 15 sekundach przy temeraturach 3 . 4 st. i juz mi sie to nie podobalo..podpieli komp zero błedow. a teraz to juz szukalem telefonu do asistansu skody. jutro jade do serwisu musi to byc jakis czujnik albo cos......
    ropka z orlenu lub statoilu i nawet ne verwie to samo...boje sie ze nie odpali rano i spóźnie sie do roboty...
    mysle ze jest to pojedynczy przypadek... nagrałem tym razem filmik na komórce bo w serwisie mysleli ze cos zmyslam...
  • Psiknij plakiem w dolot przed rozruchem
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Nic nie bede psikal w aucie na gwarancji...ma palic i tyle...
  • To jest rozwiązanie abyś zdążył do pracy, nie szkodliwe. sprawność swoją drogą
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • chyba jednak kupie sobie ten plak...ponieważ w serwisie póki co nie mają czasu, a nawet w jednym z serwisów pan próbował mnie przekonać ze tak to już jest z dieslami, jedne palą lepiej drugie gorzej...

    w piątek mam zostawić autko na 24 h, chcą go rano odpalić i podpiąć pod komputer...
    zobaczymy, póki co chyba okryje mojego rapidka kocykiem, bo w nocy przymrozek i może...rano nie dać rady...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?