FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzynia biegów (wsteczny)
  • jak bieg wsteczny nie wchodzi wystarczy troche upuscic pedal sprzegla na luzie, ponownie nacisnac do konca i wtedy wsteczny powinien bez problemow wejsc.
  • Ale to nie jest rozwiązanie. To jak leczyć syfa pudrem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • to jest jedyne rozwiazanie, bo wsteczny nie jest synchronizowany i jak zab stoi na zab to bieg nie wchodzi. https://www.youtube.com/watch?v=vOo3TLgL0kM#t=1206


  • @horst ja wiem, że jest taka metoda, no ale ile można? 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • I dzieje się to nie tylko w przypadku wstecznego
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czy w polówkach jest identyczna skrzynia biegów? I czy wraz z rokiem modelowym 2016 wraz ze zmianą silników spełniających normy Euro 6 skrzynia biegów jest taka sama?
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Typ skrzynki to mq200 różnice mogą być między przełożeniami.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie, uczyli was na nauce jazdy o momencie wyczekania? Ja stosuje to całe życie i nie mam problemów z biegami. Moja żona bardzo energicznie zmienia biegi i ciągle narzeka na wsteczny i czasami jedynkę... Konkluzja jedna... Co do wstecznego,  jest w instrukcji wyraźnie napisane żeby odczekać chwilkę... Nigdy nie mam problemów...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw Masz "słuszną rację":) ,ale niestety w niektórych R nawet po odczekaniu przy włączaniu wstecznego coś się haczy. Tak jak pisałem kiedyś miałem to często, teraz jakby się dotarło. Pozostałe biegi wchodzą mi bez problemu od samego początku, nawet przy szybkim zmienianiu.
  • stary temat, ale wtrącę swoje trzy grosze... u mnie nie wskakiwanie wstecznego to w sumie standard... robię tak jak niektórzy pisali, popuszczam sprzęgło, dociskam na nowo i wówczas w 90% wskakuje... jak nie, to puszczam sprzęgło, czekam 1-2 sekundy i też pomaga... ta skrzynia tak ma i nic na to nie poradzimy... kwestia "nauczenia się'' jej i tyle...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • u mnie również sporadycznie pojawia się problem ze wstecznym, czasem tak się "zatnie" ze dopiero za 3-4 razem wejdzie ale to występuje naprawdę bardzo sporadycznie
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?