FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Amortyzatory przód dobijają po 5 m-cach.
  • @Gross81 a co u ciebie się dzieje? 
    @supermajku jak sprawdzileś swoje amortyzatory. 
    Rapid SB |1,2 TSI 86KM | MY15 | Elegance Max | Biały |
  • 1.Wzrokowe oględziny. Nie mają prawa być plamy, czy to mokre czy tłuste. Mówią ze to smar techniczny, wielka bzdura. Amor ma być suchy.
    2. Test drugi to badanie na kołysanie. Ręką potrząśnij autem. Może raz zabujać się, góra dwa. Nie więcej.
    3 Test trzeci test drogowy.
    4. Test na maszynie stacja diagnostyczna w Aso lub zewnętrzna SKP urzędowo badanie kosztuje 20zl.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • u mnie przy przebiegu 103 tys.: przeciek z amortyzatora przód, do wymiany łożysko i mocowanie amortyzatora (1 m-c po gwarancji) Niby to normalne, że po 100 tys. coś może niedomagać, ale jednak żal, że tuż po gwarancji :-(
    Plus że klocki hamulcowe wymieniałem przy 100 tys.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Jedź do ASO. Jest szansa, że naprawią w ramach tzw. dobrej woli.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Dla amortyzatorów 100 tys km to kres jakiej kolwiek gwarancji. Całe to bujanie i nie pewne zachowanie auta jest związane z złym doborem sprężyn. Zawieszenie dobija. Teraz najlepsze: Podłoga gdzie jest mocowaną butla jest już wygięta, a mocujące śruby są pogięte, otwory w podłodze rozerwane. :'(
    WP_20151214_17_59_30_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Amorki przód 90 tys km.

    Do moda nie mogłem w jednym poście.
    WP_20151214_18_01_01_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 2M
    WP_20151214_18_00_53_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 2M
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Amortyzatory tył:
    WP_20151214_18_00_41_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 2M
    WP_20151214_18_00_47_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ASO nie wyraziło dobrej woli
    Chyba faktycznie źle dobrali parametry, może za ciężki silni (1.6 TDI), może to te progi zwalniające, a może księgowi Skody. W każdym razie jeszcze z 5 tys. zrobię i wymieniam całość na nowy zestaw.
    Żeby było śmieszniej 2 m-ce temu prosiłem ich o sprawdzenie amortyzatorów, twierdzili że wszystko ok, a tu nagle pojawił się wyciek i padło łożysko.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Ciekawy jestem z czego da się dopasować sprężyny.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ooouuugghh jeah!!! Napisałem do skody historię auta, zamieściłem zdjęcia, podałem Vin, historia napraw po Vin dotarła do skody. zaprosili do Aso... Pierwszy raz pomiar amortyzatorów, potem sprawdzili jakie są sprężyny, potem jaki jest rodzaj amortyzatorów. Napełniony pozytywną energią, uradowany zainteresowaniem problemem przez skodę, odbieram telefon i słyszę: >>> Wszystko jest w porządku wg Skody.<<< No more Vag! Wymieniam flotę na Toyotę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • u nich zawsze wszystko jest ok...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam 
    Piszczenie hamulców u mnie nie dawało mi spokoju i pojechałem dzisiaj do zaprzyjaźnionego serwisu na podnośnik.
    Stwierdzono znaczne zużycie tarcz, które wyglądają wg nich jakby przejechał 100000km A nie 35000km jak to jest u mnie. Takie coś może powodować ich puszczenie o klocki.
    Poza tym zauważyli cieknace amortyzatory przód i tył.
    Ktoś zglaszal takie  uszkodzenia do ASO na gwarancji?
    Ja mam przedłużona 60000km lub 4 lata.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • O amortyzatorach bylo dosc duzo kol. @supermajku walczyl z tym i oczywiscie nie wymienili mu na gwarancji. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?