FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jaka turbina w TSI
  • piotrpawela i nie tylko po paru godzinach 6-8 apiać od nowa, może inni mają inaczej niech wypowiedzą się.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  •  
    marinesku2

    hmm.. ten typ tam ma albo nawiązanie do samochodów lat 80 a konkretnie
    rapida poprzedniej generacji że musi być ssanie :P w końcu skoda lubi
    sprawdzone rozwiązania ;].
    Nie wiem czy cięgno mi rezonuje ale reszta rzeczy taka jak u Ciebie.
    Zwłoka jest mniejsza jak trzymasz silnik w okolicach od 2000 obr z wzwyż czyli jak chcesz dać w palnik wtedy auto zachowuje się rasowo jednak spalanie dochodzi do 10l/100km przy takim stylu jazdy.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Cięgno również i mi rezonuje,
    Pisałem o tym tu:
    http://rapidklub.pl/discussion/221/silnik-12-tsi-105-km-metaliczny-poglos-#Item_8
    Ponoć jest akcja TPI ale nie w skodzie (zakładają podkładkę i cegno milknie)
    A z obrotami to standard (na OCP piszą, że TTTM i jest to dogrzewanie katalizatora w zwiazku z normą Euro5/6) Piszą, żeby to olać bo tak ma być.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja walczę juz z trzecim ASO w tej sprawie, temat obrotów tych ok 1200 trwających dokładnie ok 40 s to wg wytycznych Skody "rozgrzewanie katalizatora". Ostatnio stali z zegarkiem i sprawdzali to w moim aucie, u mnie towarzyszy temu jeszcze terkot ok 3-5s po uruchomieniu, jak dla mnie nienaturalne odgłosy których od nowości nie było, pisałem juz na forum o tym. Po długich potyczkach słownych umówiłem sie na konkretniejsza diagnostyke długości łańcuszka rozrządu i sprawdzenie napinacza, bo obawiam sie o powtórkę z historii odnośnie awarii TSI przed wprowadzonymi poprawkami.

    Z cięgnem jak pisze kolega @lookashECL to raczej norma w Rapidach, choc u mnie nie jest to tak uciązliwe, słychać troche przy tych wyzszych obrotach przy uruchomieniu. Łatwo dzwiek zlokalizowac bo nacisniecie palcem ucisza dzwiek na ta chwile ucisku
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • grosso81(u mnie towarzyszy temu jeszcze terkot ok 3-5s) u mnie też ale sporadycznie dosłownie 1-2 s, podniosłem poziom oleju pod max i występuje rzadko ale jest, ASO tłumaczy że musi wzrosnąć ciśnienie w napinaczu, ja w to nie wieżę napinacz ma sprzężne w sobie, coś innego to robi.
    Ile masz przebiegu , mój ma 10tyś.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Jezu chlopaki nie stresujcie mnie z tym terkotem. U mnie tez po dluzszym postoju 2 sekundy terkocze i milknie. Ale przebieg mam maly bo 2000 km.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @marinesku2 przebieg 10500, u mnie jeden serwis nie slyszal dzwiekow, drugi slyszal ale zbywanie ze to suchy lancuch zanim zalapie olej ktory splynie po nocy, nawet bym w to uwierzyl bo jest w tym sens ale objawy takie pojawily sie dopiero 4 miechy po kupnie, wczesniej lancuch nie byl suchy? ;). Teraz trzecie aso, po 2 dniach "testowania" znowu proba zbywania, powiedzialem ze nie wyjde zanim nie zdiagnozuja jak nalezy rozrzadu, dopiero wtedy bede spokojniejszy i odpuszcze, tak wiec po konsultacji z kierownikiem serwisu bede jechal znowu za tydzien, o efektach poinformuje.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Czy ten terkot u Was to takie klekotanie jakby? Jeśli tak, to czytałem o tym na innych forach dotyczących silnika 1.2 TSI. Są też filmiki na YT, porównajcie sobie. Nie chcę czegoś pomylić, ale tam chyba chodziło o wadliwe napinacze oraz łańcuchy, które rozciągając się uderzały o obudowę, powodując ów dźwięk. Trochę to dziwne, bo ponoć w 2013 roku wady te zostały wyeliminowane i nie powinny się zdarzać w nowszych modelach.
    Także bajki o suchym łańcuchu, to zwykłe wciskanie kitu i trzeba ich w ASO cisnąć o wymianę rozrządu, póki macie gwarancję. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Na szczęście mam 4 lata gwarancji & 120 tys, na jednym forum jest opisane z fotami i filmem jak robił rozrząd sam i pojawił się terkot po ok 15 tyś przebiegu i sprawdził ponownie stan łańcucha.
     http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13076&start=180
     placo81 napisał (słuchajcie trochę historii mojego przypadku:) może po przeczytaniu i obejrzeniu fot i filmiku  trochę spokoju zawita między nami z tym motorkiem, na początku strony TOMU miał robiony w ASO porsche i ma to samo i nic się nie dzieje.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Teraz ja mam pytanko. Od czasu gdy zaczalem dziennie tluc po 200km zauwazylem dziwne piszczenie, ktore pojawia sie w przedziale 110-120 km/h i znika w okolicy 2,5 tys obrotow. W zasadzie jest to taki delikatny gwizd. Na postoju tego oczywiscie nie slychac. Ktos slyszal cos podobnego? Moze miec to cos wspolnego z turbina?

    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?