FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Stałe zasilanie elektryki szyb - czy możliwe?
  • Nie wiem czy tylko mnie to irytuje, ale wolałbym mieć cały czas zasilane sterowanie szybami (zdarza się że wyciągam kluczyk, wysiadam i zauważam że mam niedomkniętą szybę i muszę znów wkładać kluczyć). Serwis powiedział, że tego nie można zmienić więc pytanie do obeznanych w temacie:
    Czy można dość prosto przepiąć elektrykę szyb dostałego zasilania i w razie potrzeby wrócić do poprzedniego ustawienia (np zmiana pozycji bezpiecznika)?
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Zasilanie jest stałe (chyba). To oprogramowanie modułu sterującego tak działa.
    Niewykluczone, że w MY16 jest już możliwe domykanie szyb z kluczyka.

    PS
    Zmień tytuł wątku bo obecny jest mylący (nieprecyzyjny) i może utrudnić odnalezienie go innym zainteresowanym.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dla bezpieczeństwa zostaw jak jest i dobrze domykać
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kiedy odbierałem na początku lipca swego Rapida Active MY16 to poprosiłem o przejrzenie komputera pokładowego co można zmienić/ustawić i elektryk z ASO na pytanie o zamykanie otwieranie szyb bez włączonego zapłonu stwierdził że się nie da bo nie mam dwustopniowych przełączników (tzn. że lewą szybę mogę jednym dłuższym kliknięciem zamknąć lub otworzyć a dla prawej muszę przytrzymywać przełącznik kiedy szyba się podnosi lub opuszcza) i nic w komputerze się nie da ustawić. Póki co jest gwarancja i muszę się przyzwyczaić do tego stanu rzeczy który nie ukrywam mi też przeszkadza. Pytanie jak jest w innych wersjach-bogatszych Rapidów MY16?
  • AbitionMax MY16 dokładnie to samo, czyli uboga wersja sterownika / kiepskie przełączniki. No trudno, po gwarancji trzeba będzie czegoś poszukać na własną rękę.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Ja kiedy chcę otworzyć szybę kierowcy to tylko do dołu mi się otwiera jak mocniej przycisnę sama a do góry nie czy ktoś też tak ma?? 
    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • tak, i działa to tylko po stronie kierowcy 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Tak, i jest tak w modelach do MY15. Od MY16 mieli coś zmienić. Spodziewałem się, że kierowca będzie mógł wszystkie 4 szyby tak zrobić a okazuje się, że pełny automat (dół/góra) został dodany tylko dla szyby kierowcy z tego co tu posiadacze MY16 piszą.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Zgadza się, tylko kierowca ma full automat na swoją szybę, wszystkie inne szyby trzeba trzymać cały czas.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • O co chodzi z tym my15 itd.?

    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • Rok modelu (zwany także modelem roku) to okres czasu, w którym produkowane były samochody o tych samych cechach charakterystycznych. Zwykle rozpoczyna się on w połowie roku kalendarzowego i kończy w połowie następnego roku kalendarzowego. Pojęcie „model roku” stosuje się w celach marketingowych.
    np. mój R - produkcja wrzesień 2013, czyli MY14... (model year 2014)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • MY16 (MY2016) - Model Year 2016 (rok modelowy).
    W moim MY16, wersja Style max, zamykanie/otwieranie z kluczyka nie działa :(
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A jak mój był produkowany w kwietniu 2015 to jaki ja mam my... ile?

    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • @Spaceback2015 to masz MY2015 rok modelowy zmienia się okolo 22 tygodnia kalendarzowego okolice połowy czerwca. Wiec rok produkcji  masz 2015 i MY też 2015 ;-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Ogólnie rozmowa powinna się toczyć np. w wątku Rapid MY16 bo robimy bałagan... przydałby się moderator, aby zrobić porządek (ukłon do Admina, miał coś zrobić w tym temacie...) @Spaceback2015 zwykle zmiana MY następowała w okolicach lipca ("wakacje" w fabryce), jeśli chodzi o MY16 to faktycznie około 22 tygodnia, czyli koniec maja... tak więc Twój R z kwietnia na 99% jest MY15
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W tym roku "wakacje" w fabrykach  VAG sa od 2.08 wiec troszkę późno na zmiane MY ;-) więc miało to miejsce w 22KW ;-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • @van_daal: wczoraj też sprawdzałem w swoim i nie ma domykania z kluczyka ;/ co nie zmienia faktu ze dalej będę szukał informacji jak chociażby uruchomić obsługę szyb bez zapłonu.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • A domykanie z pilota?

    Jest jeszcze taka opcja: Z modułu komfortu wychodzi napięcie czasowe, np po 20 minutach gaśnie światło w kabinie i potem trzeba włączyć zapłon/silnik. I gdyby stamtąd wziąć plus do szyb, zamiast po zapłonie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie ma takiej opcji. Tylko teoretyczne moje gdybanie. Tak samo radio po kilku minutach się wyłącza, a nie ma możliwości bez ingerencji w radio otrzymać napięcie z radia, które po kilku minutach się wyłączy.
    Podłączenie modułu silnika w drzwiach kierowcy - to 6 przewodów. Drugi element - moduł przycisków w drzwiach kierowcy w zależności od wersji ma 6 lub 11 przewodów. I to są to przede wszystkim sygnałowe przewody o przekroju 0,35 mm2. Jest tylko jeden dodatni i drugi ujemny, prądowy, oba o przekroju 2,5 mm2.
    Z poziomu podłączeń "by wire" możemy zapomnieć o takim rozwiązaniu.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @supermajku: pisząc o kluczyku miałem na myśli pilota bo to składany kluczyk.

    @jercen: gdzieś jest jeszcze całą "centrala systemu" do której schodzą przewody z drzwi i zasilanie. Ja myślałem o wypięciu styków bezpiecznika od elektryki szyb z obecnego miejsca i wpięciu gdzieś gdzie jest stałe zasilanie. Jednak przed jakąkolwiek ingerencją wolałem zapytać czy ktoś juz ten temat przerabiał w swojej Rapidce.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • domykanie z pilota to zamkniecie a potem powtórne naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zamykania na pilocie lub pierwsze naciśnięcie i przytrzymanie.
    Domykanie z kluczyka to włożenie grotu kluczyka do bębenka zamka i obrócenie do oporu i przytrzymanie lub zamkniecie zwolnienie i jeszcze raz przekręcenie i przytrzymanie kilka sekund aż szyby pojadą.

    Czy działa domykanie w autach z czujnikiem deszczu po spryskaniu sensora wodą przy zamkniętych zamkach, tak jak w mercedesie?

    Jercen za daleko patrzysz. Myślę o tej sytuacji w której jest odcinane zasilanie np światła w kabinie. Radio ma swój program i stale zasilanie i wzbudzenie ze stacyjki.

    Albo jeszcze jeden moduł dodatkowy który będzie podawał zasilanie przez X sekund po wyłączeniu zapłonu.
    Rozmawiałem z elektronikiem i w rapidzie jest skromniejszy moduł komfortu niż w golfie 3, dlatego samymi ustawieniami niewiele można.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?