FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Uszkodzona obudowa światła STOP-u RAPID SB.
  • Witam
    Czyżby ostatni upał zrobił swoje, ciekawe co na to ASO ?
    IMG_20150809_103723.jpg
    2592 x 1944 - 888K
  • A ASO na to, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. Wątpię, zęby Ci to uznali.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam
    Po pierwszym upale (33ºC) również popękało mi trzecie światło STOP. ASO wymieniło je w ramach gwarancji (opisywanie, fotografowanie, czekałem na sprowadzenie z Czech 2,5 tygodnia) . W czasie ostatnich upałów tj. 7 sierpnia znów na lampie pojawiło się jedno pęknięcie od wewnątrz. 9 sierpnia było już 5 pęknięć. Wczoraj zgłosiłem to w ASO. Przyjęli i zamówili nowe światło. Czekam.
    WP_20150718_003.jpg
    4208 x 2368 - 2M
    WP_20150811_001.jpg
    4208 x 2368 - 4M
    Rapid SB | 1.2 ABCBZB 105KM | 2014 | Ambition | Brilliant Silver | 12000KM | Mielec
  • Witam
    Byłem w ASO, zrobili fotki, pytali czy coś było robione przy autku. Mają sprowadzić z Czech i wymienić. Termin podobny, czekam.
  • Standardowe pytanie "czy coś było robione".
    Jak byś tylko dotknął tego światełka to wina jest od razu użytkownika i nie podlega gwarancji :)
  • Witam, Dzisiaj jadę z tym samym problemem do ASO. "Miło widzieć", że ktoś już miał ten sam problem
  • Rapid SB MY 2015, produkcja X 2014, identyczna sprawa jak wyżej. Światło stopu pęka przy brzegu. Nie mieliście problemu z wymiana elementu?
  • Światełko wymienione w ramach gwarancji. ASO nie robiło problemów. Przy wymianie trochę uszkodzili lakier bezbarwny.
  • Dzięki forum, też sprawdziłem i dostrzegłem łuszczący się stop :) MY2014, wymienione na gwarancji
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • u mnie w firmie 3 Rapidy MY2013 i wszystkie mają światło stop do wymiany, oczywiście w ramach gwarancji. Taki feler .
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Witam ja dziś zauważyłem dokładnie taki sam problem podjechałem do ASO i usłyszałem że to moja wina bo były już mrozy i na pewno jeździłem z letnim płynem co oczywiście jest nieprawdą więc będzie odmowa naprawy gwarancyjnej. Sam nie wiem kiedy to się stało może podczas upałów ale dziś to zauważyłem przez przypadek bo było pierwsze skrobanie:(.  Mój błąd że nie zaglądam codziennie na wszystkie najdrobniejsze elementy czy przypadkiem się nie zepsuły?. Nie chcę jeździć z takim uszkodzeniem więc zamówiłem część w ASO i umówiłem się na wizytę. Dzięki wam poczytałem że to chyba problem wady producenta. Zadzwoniłem do serwisu i powiedziałem o tym co od was przeczytałem i serwisant stwierdził że wymienią mi bez kosztów wyślą pytanie do centrali ale jak będzie odmowa to wówczas będę musiał zapłacić 275zl. Za część i wymianę. Poczekamy zobaczymy. 
  • Powiedz że jesteś w kontakcie z importerem i ma inne zdanie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

  • Dolman81
    jak pojedziesz do ASO to każ najpierw serwisantowi który wcześniej z tobą rozmawiał żeby się puknął młotkiem w głowę ale tak porządnie a jak nie to ty mu przywal,  bo taki tekst  to może sobie blondynce wcisnąć. Pomyśl co ma wspólnego letni płyn z pękaniem plastiku na obrzeżach światła???
    Mając letni płyn najwyżej rozszczelnisz wężyki odprowadzające i może pęknąć dysza spryskiwacza i nic więcej. Także takie wytłumaczenie to zbycie klienta, gdyby na mnie trafiło to ten serwisant pożałował by tego że ze mną w ogóle rozmawiał.
    Patrząc na te lampy to woda faktycznie możne powodować te uszkodzenie ale nie ta ze spryskiwacza tylko ta z opadów atmosferycznych, spłynie pod dolna krawędź i zamarznie miedzy karoserią a plastikiem powodując takie pęknięcia dolnej krawędzi stopu.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Tekst o letnim plynie tez mnie rozwalil :D Jestem ciekawy jego logiki, jak by wytłumaczyl tą zaleznosc.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • krasnoludki ,przyszły .a mrozy tego roku były ...że wisła zamarzła :D
  • Letni nie zamarza do -5 co najmniej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Też mnie to zdziwiło Ja pojechałem na pewniaka że zobaczą i wymienią na gwarancji. Ale. Było inaczej dobrze że jesteście i wystarczyło że powiedziałem mu o tym co napisaliście i od razu zmienił zdanie że wyśle zlecenie gwarancyjne Jadę 14tego na wymianę dam  znać czy "fachowiec" uzna gwarancję bo jak to stwierdził on tu się zajmuje gwarancjami a fora go nie interesują
  • Wczoraj podczas wymiany oleju w ASO zgłosiłem również pękanie obudowy światła stop które zauważyłem parę dni temu, serwisant porobił fotki a po wyminie oleju powiedział że światło już zamówione i będzie wymienione  w ramach gwarancji bez żadnego ale. Osobiście podejrzewam że ta usterka wynika nie tylko z zamarzającej wody miedzy obudową a spoilerem ale tez z za malej ilości pianki amortyzującej i częste korzystnie z bagażnika powoduje pekanie tej obudowy a ja często otwieram bagażnik.

    IMG_0618x.jpg
    1037 x 778 - 239K
    IMG_0620x.jpg
    1037 x 778 - 207K
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Niestety mnie czeka już druga wymiana światła stop. W zeszłym roku było wymieniane, a teraz sprawa się powtarza. Wszystko fajnie póki auto jest jeszcze na gwarancji, ale co potem? Mam co roku płacić za nowe światło? Będę walczył z ASO o uznanie tego jako wada fabryczna.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • Dzień Dobry,
    Może odświeżę temat. Przedwczoraj w ASO po raz TRZECI wymieniono mi dodatkowe światło STOP. Auto jest jeszcze na gwarancji (rok prod. 2014 koniec roku) więc nic nie zapłaciłem. Jak wrócę z wyjazdu służbowego idę do rzeczoznawcy w PZMocie. Bo jak minie gwarancja to nie chcę płacić co roku około 350 zł za światło i wymianę. Bo to nie moja wina, że światło pęka... z powodu niewiadomego ;-) 
    Pozdrawiam
    Robert "Freshforgh"
    Rapida SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Ambition | Srebrny | 65Kkm | Polska
  • Pierwszą wymianę zrobiłem sam (zakupiłem klosz i mi go wymienili) zapłaciłem tylko za klosz, znowu zaczyna pękać.. ciekawe co mi tym razem powiedzą.
    Zdjęcia z zeszłego roku: https://photos.google.com/share/AF1QipNdbzZryXNp1-Is396NKbi6PUeajSCXsXqr1OvM5uUav_GZuorjaRkVsdX3hdNU...
    zdjęcia z dzisiaj: https://goo.gl/photos/L5waq87PoH9uy3f79
    prawopodobnie wymienią - we wtorek będę widział
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?