FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Montaż kamery cofania
  • Tosa, czy masz obraz z tej kamerki podpięty do radia?
    Jak wyszukłem po Junsun S100 to znalazłem ją w Gearbescie z okablowaniem do podłączenia pod bezpieczniki i z wyjściem chinch do radia.
    Z jednej strony kusi, bo nic nie zasłania (zakładam, że nie przeszkadza mocowanie lusterka?), ale z drugiej wolałbym jednak mieć podgląd - na obecnej (kamerce sportowej, którą mi teraz przegrzana bateria znowu rozwaliła) często spoglądam na skrzyżowaniu czy światło nie zmieniło się już na zielone. Fajnie byłoby, gdyby móc taki obraz wyprowadzić do radia + obraz z kamery przy cofaniu.
  • ja też ostatnio zastanawiam się nad kamerą cofania. głównie z powodu 170 stopni widoczności które teoretycznie można zyskać z tylnego zderzaka. a mam obecnie możliwość testować i w sumie to daje naprawdę spore możliwości, tyle że testuję to w innym aucie.

    z początku myślałem, że należy to zrobić z automatycznym lekko podnoszonym znaczkiem seata który służy do otwierania klapy bagażnika. ale nie, to bez sensu. dodatkowy sterownik. odpuszczam.

    czyli co - standardowa kamera w miejsce lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
    mniejsza o sposób wyciągnięcia kabli. jakoś to będzie.

    zastanawia mnie czy to wystarczy podłączyć do mib std2 pq i zadziała czy też trzeba coś grzebać w jakichś kostkach, podłączać coś pod światła wsteczne i inne szmery kodowania.

    pewnie nikt nie udzieli mi konkretnej odpowiedzi ale próbuję z pytaniem :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Kamera, żeby działała musi być
    1.zasilona, najlepiej podciągnąć stałe 12V ( zapalniczka, skrzynka bezpieczników )
    2. Sterowana, lampa wstecznego.
    3. Podłączona do wyświetlacza.
    Całe podłączenie najlepiej jest zrealizować przez zwykły przekaźnik samochodowy 12V a na końcu jeszcze zakodować. Jak widzisz pracy trochę jest ale to nic skomplikowanego. 
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • xeros nie mam podłączonego do radia, mam zwykłego swinga z 2014; kamerki przód tył mam podłączone przez wi-fi do komórki a komóreczka praktycznie cały czas w użyciu. Raczej nie potrzebuje kamery do cofania. Do każdego chińskiego radia z obsługą wifi możesz spokojnie podłączyć, bez konieczności puszczania kabli ;) działa to stabilnie. Jeżeli chcesz żeby działała jak kamera cofania i załączała się przy wstecznym to tak jak napisał kingulec, podłączałem u żony w aucie czujniki prądowy mam podłączony do wstecznego i załączają się wraz z wstecznym.  
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?