FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid Spaceback
  • Przyłapana Skoda Rapid Spaceback bez maskowania:
    http://youtu.be/FZ3ooTxPHhQ
    Nie wygląda to źle :-) Ciekawi mnie jak tam z bagażnikiem w tej wersji, czy za dużo nie ucięli ;)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • hehe.. no filmik niezły. Faktycznie to nowe Rapidy Spacebacki. Z bagażnikiem to będzie 415 litrów wg. http://new.skoda-auto.com/en/models/rapid-spaceback/ czyli w sumie niewiele. Jak tak oglądałem ten filmik to moje pierwsze skojarzenia to wydłużona Fabia ;) ale o to tylko skojarzenia. Ogólnie fajnie wyglądał biały i srebrny.
  • Wiesz zależy jak się patrzy na tą pojemność. Miałem doczynienia z Rapidem Liftback i tym bagażnikiem 550 litrów i to robiło wrażenie. Z drugiej strony teraz jeżdżę F1, która ma bagażnik 260 litrów więc te 415 l to i tak spora różnica mi się wydaje. Z drugiej strony F2 Combi ma 480 l więc człowiek zaczyna się zastanawiać ale F2 w środku jest ciaśniejsza.
    Kwestia czy wejdzie wózek dziecka i jeszcze jakiś bagaż na dłuższy wyjazd z 2 razy do roku :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ciekawe kiedy pojawi się w polskich salonach i co wymyślą jeżeli chodzi o cenę. Może na dzień dobry jakaś ciekawa promocja? Strzelam, że wyjściowy goły model będzie kosztował ok 42 tyś., a za taki normalnie wyposażony to trzeba będzie dać ok 46-47 tyś. Tylko strzelam, ale ciekawe jak opublikują cennik.
  • RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W Czechach pojawił się cennik Skody Rapid Spaceback. Na pierwszy rzut oka ceny są identyczne jak z czeskim cennikiem wersji Liftback.
    http://rapidskoda.cz/novinky/Rapid-Spaceback-cena/
  • No nieźle, to w sumie bym się zastanawiał. Jak ceny będą te same to chyba liftback lepszy. Ciekawe co zaproponują u nas.
  • Liftback bardziej funkcjonalny. Co do wyglądu nie wypowiem się bo każdemu się podoba co innego. Spaceback za to będzie poręczniejszy w mieście. Oba fajne i oba będą miały swoich zwolenników. Ja w tym momencie wybrałbym Liftbacka ze względu na bagażnik.
  • Być może spaceback będzie częściej wybierany przez firmy, a liftback przez rodziny...
  • Spaceback'a dyskredytuje raczej pojemność bagażnika (435 l) w porównaniu do liftback'a (550 l). Może w przyszłym roku doczekamy się kombiaka.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 89 000 km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Mała poprawka. Spaceback ma bagażnik 415l
  • No właśnie, pomijając stylistykę (to oczywiście rzecz gustu), bo w sumie zawsze prezentują na zdjęciach najbogatszy model z alufelgami 16-17" więc każde auto wtedy wygląda inaczej. A gdy zobaczymy podstawowy model z kołpakami to dopiero się okaże jak wygląda. Bagażnik nie jest zły, ale lepiej jakby skoda zrobiła na bazie Rapida kombiaka a nie "spacebacka" wtedy by było jasne przeznaczenie samochodu, a nie tak jak teraz - nie wiadomo co to jest ;)
  • Przed zakupem Rapida, szukałem kombiaka. Ucieszyłem się jak zapowiedzieli Spaceback-a. Ale jak przeczytałem że bagażnik mniejszy niż w rapidzie to kupiłem rapida.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 80000 km| Kraków
  • amiskiew: no to chyba dobrze zrobiłeś, bo ten spaceback to taki ni w pięć ni w dziewięć... patrząc oczywiście na bagażnik
  • Trochę odświeżę, bo też miałem ochotę na Spacebacka, ale po sprawdzeniu specyfikacji, okazało się, że chcąc mieć koło zapasowe tracę kolejne 30 l z bagażnika. co już przestało być fajne.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|90kkm| Lublin
  • Dokładnie ... Spaceback jest brzydszy wyglądem od liftbacka  i mniejszy takie babskie auto Liftback już lepiej się prezentuje i jest bardziej wszechstronny :)
  • Dla mnie brzydszy nie jest. Kupiłem liftbacka, kiedy jeszcze o spacebacku wróble głośno nie ćwierkały i się nie zawiodłem.  Koło zapasowe musi byc i bagaznik też. A zestawem naprawczym to sobie można wypełnić dziurę w mózgu, jak się w wyrwie skasuje felgę.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Jestem szczesliwym posiadaczem spaceback'a. Jak dla dwóch osób miejsca jest dosyć, a i bagażnik jest wystarczająco duży. Oczywiscie liftback ma większy bagażnik, a który 'ladniejszy' to sprawa indywidualna.
  • Mam spaceback'a i nawet dla rodziny 2+2 licząc w foteliki oczywiście to miejsca jest wystarczająco a i bagażnik spory.No i ładniejszy jest dla mnie dlatego go mam
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Który ładniejszy to kwestia gustu. Liftback jest pewnie bardziej praktyczny.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

Ostatnie wiadomości:

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?