FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podnoszenie Rapida (samodzielna wymiana kół)
  • Zima postraszyła więc nie mogłem już czekać, no u mnie już koła wymienione, oczywiście samodzielnie w garażu.
    Fotki poniżej, na jednej zapodałem przedni rant na którym dźwigamy auto (wygląd już po operacji zamiany i nic się nie uszkodziło)
    Podnośnik Yato YT-1720 z gumą 
    Znalazłem przykładowy link do aledrogo do tej żaby z gumą.
    http://allegro.pl/podnosnik-niskoprofilowy-zaba-yato-yt-1720-2t-guma-i5397927946.html
    Aluski 15-tki spasowały plug&play bez żadnych pierścieni centrujących itp.
    IMG_0431x.jpg
    1296 x 972 - 366K
    IMG_0432x.jpg
    1296 x 972 - 479K
    IMG_0434x.jpg
    1296 x 972 - 423K
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick, nie masz za mało powietrza w kołach, zwłaszcza z przodu ?

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

  • grzesk
    ciśnienie nie było jakieś tragiczne 2.0-2.1 dopompowałem tyl do 2.3 przód 2.1 ale ta fotka to tak naprawdę przekłamuje w rzeczywistości wygląda to inaczej
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • No właśnie bo na fotce to nie wygląda za ciekawie :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja mam grubą gumę ( kilka cm) z rowkiem w środku (U) na żabę i w miejscach wyznaczonych podkładem pod progi.
  • Panowie zmieniacie już koła/opony?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • jeszcze nie czas ..... zimne nocki i poranki
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja jutro się wybieram na wymianę. Zawsze wolę wcześniej, żeby potem w kolejkach nie czekać, a że jeżdżę niewiele i praktycznie tylko po mieście, to raczej zima już mnie nie zaskoczy. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Wierszokletą nie jestem ;-) ale przysłowia mówią: w marcu jak w garncu... kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata... tak więc jeszcze z miesiąc pojeżdżę na zimówkach ;-) ps. jak ocieplenie klimatu będzie postępować w obecnym tempie... kto wie czy za X lat w ogóle będzie potrzeba zmiany opon...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W zeszłym roku bylo cieplej, kola wymianialem w pierwszych dniach marca a teraz nadal lekkie przymrozki w nocy wiec jeszcze sie wstrzymuje choc juz chetnie bym zrzucil te 15ki ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja zmieniam zawsze na przełomie marca i kwietnia - zależnie od prognoz. Chociaż teraz synoptycy straszą jeszcze zimą :-)
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Ja mam cross climate nie mam potrzeby zmiany :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Widzicie zgrubienie gdzie jest zgrzewany próg? Typ tam jest, wyżej wspomniane wzmocnienie gdzie należy postawić lewarek
    WP_20151214_18_02_01_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 2M
    WP_20151214_18_01_55_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 2M
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A potem odchodzi farba, baranek i pojawia się... rdza... nie prościej zainwestować 100 zł w mały hydrauliczny podnośnik i oszczędzać progi ? Taki podnośnik można podstawiać bez problemu pod wahacz czy tylną belkę i nie niszczymy progów.. Kto jak woli... 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi W tym samym miejscu podkładają Ci podnośnik w ASO, a więc chyba wiedzą co robią prawda ? Na boku progu masz oznaczone punkty gdzie podkładać lewarek, jest to właśnie to miejsce i zapewniam Cię, że nic z progu nie odpada.
  • Jakoś już 10 lat w F1 w tych miejscach podkładam lewarek, czy w serwisach podkładają podnośniki i nic się nie dzieje. Farba i baranek cały, nic nie jest powyginane i rdzy nie widać.
    Chyba po te miejsca są zrobione. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Powinno być tak mocne, że nie trzeba się zastanawiać gdzie podłożyć.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W jakich miejscach najlepiej podstawić kobyłki po uniesieniu przodu auta żabą ? Macie jakieś doświadczenia i pewne miejsca, może fotki?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Temat pewnie zszedł na dalszy plan, dlatego coś piszę, żeby powróciło na początek : ).
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Skoda podaje tylko 4 miejsca do podniesienia samochodu. Miejsca podłożenia oznaczone są trójkątami na progach. w odległości kilkunastu cm (w kierunku osi podłużnej R) jest dodatkowe, pionowe wzmocnienie. Łatwo wyczuć go ręką. Tam jak serwis, tak użytkownik może podłożyć jak pojedynczy podnośnik, tak równocześnie 4 łapy, do poniesienia całego pojazdu. Skoda nic nie wspomina o podnoszeniu np. przodu samochodu poprzez podłożenie pod silnik czy skrzynię. Mocowanie/zawieszenie silnika nie jest w stanie unieść przodu samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?