FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podnoszenie Rapida (samodzielna wymiana kół)
  • Czyli nie ma możliwości podstawienia kobyłek pod przód auta? Zostaje kanał albo najazdy.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Jak koniecznie chcesz podnieść przód/tył samochodu, możesz równocześnie podnieść P i L stronę samochodu. Co podstawisz, to już zależy od Ciebie. Ważne, by wykorzystać miejsca do tego przeznaczone (wzmocnione).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja do wymiany kół używam podnośnika który jest w aucie. To wystarcza bez żadnych tam podstawek, kobyłek najazdu czy kanału. Zaciągam hamulec ręczny, wrzucam albo pierwszy albo wsteczny bieg. Można też dać kliny pod koło najlepiej po przeciwnej stronie auta. Popuszczam śruby unosze auto na tyle wysoko aby koło było nad ziemią z centymetry. Odkręcam śruby i zdejmuje koło i zakładam nowe. A jeżeli koło jest zapięczone na piaście to robię tak że podnosze koło żeby nie dotykało ziemi. Odkręcam śruby tak w około 3 mm żeby nie dotykały felgi i wtedy przeważnie mogą Kopnę w koło góra dół lewo prawo. Wtedy felga puszcza na piaście odkręcam całkiem śruby zdejmuje koło i zakładam nowe.  Ale się napisałem. Uff.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Mi raz w fabii tak zapiekło felgę na piaście (a złapałem takiego kapcia, że opona flak i zostało bicie w aluminiową felgę) to dopiero walenie kołem zapasowym z rozpędu ją zdjęło. Jak widziałem jak się auto na podnośniku giba przy uderzeniach to cud, że z niego nie spadło.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Ja na zimę posmaruje piastę pasta do aluminium z loctite! Wyczytałem, że śmiało mozna ją tam stosować, nie bedzie sie zapiekać.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Piszecie o żabach, mnie wpadł w oko podnośnik słupkowy.
    Udźwig, jak piszą - 2 tony
    Zakres podnoszenia
    - 148 - 278 mm
    - 158 - 308
    Żaba zaś
    - 135 - 320 mm
    - 135 - 300
    I który lepszy?
    0--.jpg
    1111 x 876 - 78K
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Do auta koło domu i ten i ten bedzie dobry. Żabą będziesz mógł  jeździć po kostce a na trawie się utopi,  słupkowy przesuwać ale na trawie już nie koniecznie się utopi i da sobie radę. A w razie złapania gumy na drodze to ani żaba ani słupkowy sobie nie poradzą. Oba są raczej za wysokie. Orginalny podnosi prawie od ok 10 cm. Ewentualnie chyba że masz w domu kompresor to jeszcze poduszkę pneumatyczną.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?