FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kabel do MY2016
  • Dużo rzeczy można z tym że praktycznie nikt odpowiednim kablem i vcds 14.10 nie dysponuje :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Więc już po testach kabelka który ogarnia nasze R MY2016.
    Możliwe do włączenia tak na szybko.
    HHC, CH (niestety na razie nie udało mi się wyłączyć ksenonów - świeca razem z przeciwmgielnymi), Staging, Lap Timer, Ilość zużytego paliwa, doświetlanie zakrętów, i kilka innych mniejszych.
    Nie działa:
     LH, opcja pojawia się w radiu, da się ją załączyć ale nie działa
    Na chwile obecną nie udało mi się otwieranie szyby kierowcy z pilota - ale pracuje nad tym
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • A jaka wersja wyposażenia bo to istotne. Co to ch, lh, staging? Uruchom ceremonię zegarów fajna sprawa. Jest film w temacie dodatkowe opcje komputera +
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ch - coming home
    LH - leaving home 
    - staging to właśnie ceremonia
    Moja wersja to Ambition MAX + tempomat, BT, Swing, Xenon, corner
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Sprawdź po kodowaniu tylne światła, czy wszystko świeci prawidłowo razem i z osobna. Przy błędach tylne światła świecą źle.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku błędów podczas kodowania brak. Tylne światła świecą tak jak wcześniej czyli ok. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980 jaką wersją kabla robiłeś? Jakieś źródło ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • mskrapi1980  jakieś instrukcje do 2016 jak to uruchomić ? jakim programem to robiłeś?

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • VCDS 14.10, kabelek od zaprzyjaźnionej osoby z innego forum. Niestety nie mogę powiedzieć od kogo bo tak obiecałem.
    Instrukcje jakie mogę dać do MY2016.
    ABS - HHC - normalne kodowanie
    Instrumenty (17) - normalne kodowanie
    Elektryka (09) - tylko przez adaptacje po zalogowaniu.
    to może się przydać: https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=49D9FF091C92EAF7!1921&app=OneNote&authkey=!AHp3f0GKe_KV48E
    Jak ktoś nie ma do mnie daleko (Gorzów Wlkp.) to zapraszam, za przysłowiowe "piwko" ogarniemy temat.

    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • mskrapi1980 a możesz rozwinąć te normalne kodowanie odnośnie instrumentów? w moim przypadku w długim kodowaniu przy bitach nie widać opisów i nie wiem co zaznaczam :D
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi 
    (17) instrumenty - Coding -> LongCoding -> Byte 1-> zanzaczyć Byte 0 (ceremonia zegarów).
    Nie przejmuj się, że w VCDS będzie to opisane jako coś tam z hamulcami 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • oczywiście zaznaczyć BIT 0 a nie Byte
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • mskrapi
    A może założysz nowy temat w dziale "Zrób to sam" z tymi wskazówkami? Będzie łatwiej je w przyszłości odnaleźć.
    Niby jest już taki: "programowanie komputera..." ale tam lekki bałagan jest - warto by go oczyścić.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • mskrapi1980  wykonałem kodowanie które podałeś i ładnie je przyjęło i zaakceptowało ale niestety ceremonii zegarów brak. :(
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Czasem gdy nie widać podpisanych bitów to można w ciemno próbować co się kryje pod samą funkcją do zmiany.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku  w zegarach jest tyle bajtów a w nich bitów do zaznaczania ze cały dzień można siedzieć :D
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi u mnie kodowania akurat VCDS nie chciał zaakceptowac, ale znalazlem inny sposob, ktory u mnie dziala. Mianowicie:

    Instrumenty (17) -> Adaptacja -> indicator_celebration zmienic na aktywny i voila, dziala ;) nie ma potrzeby po ustawieniu w adaptacji zmiany w LongCoding ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok
  • Gdyby kabel pozwolił na wejście w adaptację w zegarach to już dawno bym to miał :-) 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi a jaką wersję kabla masz?
    Ja niedawno robiłem staging koledze @yunior81, który też ma MY2016 i poszło w taki sposób jak to napisał @Tschosnek.
    Robiłem to na 14.10.0 ale z ciekawości sprawdzałem na 12.12.3 i też się dało. Nie sprawdzałem tylko na 15.7.1 ale jak dało radę na 14 to tym bardziej na 15.
    Jedynie co mnie zdziwiło to to, że jak przypnę kabel to MY2016 piszczy mi cały czas wyświetlając komunikat na zegarach "Włączony zapłon". Po odpięciu kabla pisk i komunikat znika. U mnie na MY15 i ostatnio jak przypinałem MY14 czegoś takiego nie ma.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mam vcds 12.12 i jak wejdę w instruments (17) to przycisk Adaptacja jest nieaktywny - nie mogę go kliknąć. U mnie komunikat włączony zapłon jest jak na zapłonie otworzę drzwi kierowcy. 

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?