FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kabel do MY2016
  • Co dodatkowo można uruchomić w Rapidzie kablem do MY2016
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Do tych kilku funkcji, które da się odblokować wystarczy VCDS 11.11. Nie ma tam nawet bibliotek od Rapida, ale wg instrukcji z I-net da się "na czuja". Od 12.12 są już biblioteki. Najnowsze wersje to 14.10 za ok 28$ z naszego ulubionego chińskiego e-marketu...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Nie należy aktualizować tych chińczyków bo mogą się wysypać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • VCDS 11.11, 12.12 nie obsługują R MY2016.
    Musi być 14.10 ale niestety chiński nie ma możliwości kodowania tylko skanowanie.
    Sam szukam kogoś z kabelkiem żeby się pobawić.

    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980  Skąd Ty masz takie informacje, że chiński klon nie ma możliwości
    kodowania ? Może źle trafiłeś, ale większość posiada taką funkcję.

  • tak jest napisane na aukcji:
    "For 14.10 version software, it's ONLY can do diagnostic error code functions,
    It's can not set coding, Long Coding. If you need do this function, you need use software 12.12.3 together using."
    12.12 niestety prawie nie obsługuje R MY2016.
    Mam kabelek z e-service i niestety nie radzi sobie z MY2016
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @halif możesz podać link do instrukcji?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Jaki ODIS obsługuje R MY2016?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980:

    http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-rapid-nh.php - nie ma - wbrew pozorom - zbyt dużo różnic... Strona po niemiecku, ale da się korzystać (ew. zainstalujcie sobie Chrome z autotłumaczem....)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Z racji wolnego czasu dzisiaj jeszcze raz pobawiłem się kabelkiem. Wieć w MY2016 oprogramowaniem niższym niż 14.10 można jedynie wejść w ABS (03) i w BYTE 16 zaznaczyć BIT 0 jako aktywny (pomimo braku opisu), tym sposobem załączymy HHC. HHC działa ale nie wyświetla się na zegarach.
    Kabelek nie komunikuje się z innymi podzespołami.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • HHC nie wyświetla żadnego komunikatu na zegarach (przynajmniej w manualu).
    Coś mi się wydaje, że źle trafiłeś z tym kabelkiem, bo chyba nie jest to oryginał ?
  • Nie wiedziałem, że się nie wyświetla na zegarach. W VW jest zielona kontrolka na zegarach i tym się sugerowałem.
    Kabelek jest ok. ale niestety do starszym modeli (e-service).
    @lukasz13 twierdzisz, że chińskim klonem z aliexpress będę mógł robić long coding w MY2016?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • A czy w praktyce działa hhc? Bo kodować to się może.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku TAK, po takim "ślepym" zakodowaniu HHC działa, czyli pod górkę auto ok. 2s. jest przytrzymywane.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Myślę, że. Kontrolkę też można aktywować, jeżeli jest fizycznie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @
    mskrapi1980   Starsze kabelki chodzą bez problemu (12.12.3). Może te nowe nie są jeszcze dobrze "skopiowane", może trzeba jeszcze trochę poczekać.
     A jeśli chodzi o kontrolkę to nawet VW nie wszystkie mają, ale najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto ma HHC oryginalnie.
  • HHC oryginalnie w R nie ma kontrolki. Już potwierdziłem. 
    @lukasz13 kabelek 12.12.3 chodzi bez problemu z R MY2015 i wcześniejszymi. W MY2016 niestety nie komunikuje się z Centralną Elektryką(09), Instrumentami(17) i kilkoma innymi. Natomiast komunikuje się z ABS ale nie ma bibliotek, koduje poprawnie.
    Będę miał dostęp do kabelka 14.10 i dam znać co się udało zakodować.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980 Będziesz miał dostęp do oryginału 14.10 czy klona ?

    Pytam i jednocześnie informuję, że mam wersję 14.10.2 i z moim Rapidem łączy się ze wszystkim, można sprawdzać błędy, kasować czy robić testy ale niestety nie ma możliwości kodowania. Tzn. koduje ale nie zapisuje ustawień. Np. jeśli chce zakodować HHC to zmiana jest wprowadzana bo auto reaguje (u mnie na chwilę wywala na blacie błąd TPM) ale po chwili ustawienia wracają do pierwotnej wersji.
    Razem ze swoim kablem miałem też wersję 12.12.3 i tu wszystko działa i koduje to co się da zakodować. Przy HHC też na chwile między zegarami pojawia się błąd TPM ale HHC zaczyna funkcjonować i TPM wraca do normy. W drugą stroną jak wyłączam HHC też TPM na chwilę protestuje.

    Jeśli byś miał 14.10.x umożliwiający kodowanie to byłoby to bardzo interesujące :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk jak już będę po testach 14.10 to dam znać, teoretycznie ma działać normalnie.
    U mnie dobrym kabelkiem 12.12 przy kodowaniu HHC nie było żadnego błędu na zegarach. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Potwierdzone, u mnie w RM 2016 1.2 TSI 110KM Ambition MAX+ chwilę temu aktywowałem HHC za pomocą VCDS 12.12. ABS--->Byte16--->Bit0. HHC działa :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  •  Coś się zmieniło od MY2016. Chyba można aktywować otwieranie szyb z pilota ?
    http://datab.us/kL1dF9KUMmI#Skoda%20Rapid%20MY2016%20-%20comfort%20driver%20window%20open/close%20-%...


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?