FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki H15 Led
  • Witam forumowiczów.Potrzebuje waszej opinii chciałbym założyć w swoim R żarówki LED H15. Czy któryś z kolegów założył już takie żarówki jak one świecą i czy warto jest je kupić i założyć.
    http://allegro.pl/zarowka-h15-led-biala-xenon-vw-golf-vi-5k1-cree-i5460751246.html
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Beż | Biały Candy| 35000km | Szczecin
  • W końcu coś się pojawiło. Cena za sztukę czy dwie?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wygląda na to że za sztukę.
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • Z ledami jest tak że dobre kosztują a kiepskie można tanio dostać.
    Jeśli zależy tobie na oszczędności bo ledy mniej palą to jesteś w błędzie.
    Z reguły w nowych samochodach mamy info o przepalonej żarówce więc producent tak owej żarówki tworzy ją by pobierała tyle samo mocy co zwykła by oszukać system.
    Ledy nie są wcale trwalsze. Według tego co pisze osoba sprzedająca trwałość 10000 godzin
    czyli PRZYKŁADOWO jak będziesz używał samochodu średnio 2 godziny dziennie to koszt żarówki zwróci się tobie po około 13.5 roku.
    Bez homologacji nie warto nawet wczytywać się w takie ogłoszenia.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Z tymi ledami to jest tak... świecą pięknie (super barwa) i tyle zalet... a wady to: są drogie, potrafią się przepalać i najważniejsze są mega słabe... w mojej ocenie przerost formy nad treścią... ale mogę się mylić
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition + Komfort | Czarny Magic perłowy | 59.000km | Gdańsk, Mazury - Polska Północna
  • Dlatego najpierw wolałem zapytać i zapoznać się z waszą opinią.
  • Adam lecz to tylko opinie. Zero faktów. Nikt nie miał tego. Czasem warto być pierwszym.
  • Ja mam wszystkie zarowki wymienione na ledowe i jestem zadowolony - szczegolnie we wnetrzu robia robote :) Kupowalem na motohind po pol roku wszystko ok swieca wg. mnie tak samo ale ladniej wygladaja :P
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Style Plus| Biel Candy | Rybnik
  • @BaloN Wszystko fajnie ale podczas kontroli masz problem bo mało która żarówka LED z Motohid ma polską homologację, oczywiście w tym przypadku mówię o H15 która to homologacji nie ma.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Jakos sobie nie wyobrazam jak mi sprawdzaja homologacje a z drugiej strony  i tak uzywam halogenow do jazdy dziennej a tak to xenony swieca wieczorami.

Co nie zmienia faktu ze ryzyko jest aczkolwiek mikro piko nano :D

• Ja w srodku tez mam wymienione na ledowe i robia robote . Teraz chce wymienic te H15 . BaloN a ile placiles za H 15 i czy jest widoczna roznica w swieceniu
  • Ja nie mam xenonow
  • Poproszę zdjęcia jak to wygląda po zmianach.
  • Nie mam pojecia to bylo pol roku temu, prosze mnie zamordowac :D
    Roznicy nie widze bo ich przestalem uzywac :)

Jesli chodzi o moje zdjecia to moze troche potrwac ale postaram sie swoja droga na necie jest ich pelno wiec troche sie to mija z celem na motohid maja dosc fajne fotki wrzucone. Natomiast halogeny gdzies juz pokazywalem ( w innym watku ).
  • supermajku Co do faktów miałem w poprzednim aucie. Kicz i nic więcej nie widać żadnej różnicy poza świadomością że masz led. Jedyne miejsce gdzie ledy zdają egzamin to kufer Rapida. Niektóre osoby zmieniły żarówkę na taśmę ledową i jest lepiej.
    BaloN
    Niektóre ledy potrafią się zapalać, (sprawdzone i potwierdzone w jednej firmie gdzie wycofali część partii żarówek)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Faktycznie w srodku "czuc" roznice na zewnatrz raczej tylko wizualnie ( w sensie +3 do lansu :D ), co do zapalania to nie ma nawet co gdybac, bo teoretycznie ktos to importowal itp itd. tfu tfu oby nic sie nie stalo :)
  • Czyli z tego co widze nie ma szalu z ledami  
  • No to mam  dylemat 
  • do Lubina mam troche daleko zeby pokazac, ale tak jak pisalem wczesniej w srodku ogromna roznica z zewnatrz raczej lans bo wlasciwosci jezdnych nie poprawiaja ( wg. mnie ), jak dla mnie warto :)
  • Cena lansu jest bezcenna :) jeżeli ma tylko wyglądać to warto.
  • No to juz kazdy musi sam ocenic - ja bym sie z tym zgodzil, nawet jesli to ironia :D
    Tymbardziej ze nie mowimy przeciez o jakis wielkich pieniadzach..

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?