FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Bagażnik dachowy - belki
  • Spojler na tylną klapę 800!!!!!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kupiłem bagażnik w sklepie internetowym przeznaczony do Rapida (nie mylić z Rapid system z Thule) firmy chyba Cruze. Męczyłem się 2 godz z montażem, dzwoniłem do sprzedawcy z prośbą o wskazówki itp.

    Hmmm. Też właśnie kupiłem ten bagażnik (znaczy na pewno firmy Cruze...) - i nie miałem żadnych problemów z montażem - wszystko pasuje do oryginalnych otworów nad drzwiami. Sam montaż trochę upierdliwy - sporo skręcania i dochodzenia co z czym, ale dołożyli nawet naklejki do oznaczania uchwytów do dachu - można sobie po zmontowaniu obkleić, żeby łatwiej było na przyszłość dopasować, co gdzie ma być. Narty objechały jak należy, bagażnik trzyma się bardzo dobrze - no i cena jest zdecydowanie niższa niż oferowanego przez ASO
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • Odświeżam temat:)
    Jak wyglądają uszczelki po założeniu bagażnika? Czy się odkształcają, czy może wracają do normy, po zdjęciu bagażnika i nie ma żadnego problemu?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • U mnie uszczelki wracają do normy po zdjęciu bagażnika. Mam oryginalny bagażnik skody.
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • Ze swojej strony mogę polecić bagażnik dachowy Cruz AIRO T118 Skoda Rapid (a dokładnie  T118 + kit 935-630).
    Użytkowałem takowy, montaż banalnie prosty, jakość wykonania dobra.
    Cena w miarę przystępna. 
    Spokojnie mieściły się 2 rowery. 
  • Oglądałem bagażnik thule.
    Jedna rzecz mnie zastanawia. Ta dolna część z bolcem (w zestawie KIT), wchodząca pod ramę, nie ma żadnego ogumowania. Czy to nie niszczy lakieru?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • oryginalny ze skody nie niszczy
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Zbliża się okres na wyjazdy z rowerami, więc mam pytanie: jakich bagażników do Spacebacka używacie. Planuję coś kupić do swojego Pidka ale przed zakupem fajnie posłuchać dobrych rad forumowiczów. Pozdrawiam.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Najlepszy belki i listwy na rowery na dach
    Bo w przyszłości możesz dorzucić boxa uchwyty na narty
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Cześć.
    A używał ktoś z Was bagażnika na rower montowanego na klapie?
    A drugie pytanie, do oryginalnych belek dachowych pasuje każdy uchwyt na rower? To co oferuje obecnie skoda, opłaca się dopłacić do tego bagażnika aluminiowego czy raczej starczy ten tańszy pewnie stalowy? I ostatnie pytanie, obecnie oferowane od dilera bagażniki to thule?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Hej. Powiedzcie, Jakiej wielkości boxy dachowe montowaliście już na tych belkach? Mile widziane pasujące modele. Oryginalny bagażnik dachowy już zakupiłem i mam dylemat, jakiej długości zakupić box. Rapid ma bardzo krótki dach. Chciałbym, aby box był jak największy, jednak bez przesadnych zwisów z przodu i z tyłu. Tylna klapa musi się swobodnie otwierać. Co z anteną? Demontujecie, czy nie przeszkadza przy dłuższym boxie? Z góry dzięki za pomoc.
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Hello. Nik nie zakłada boxa na belki?
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Co do samego bagażnika dachowego, to nie wiem jak inne, ale oryginalny skody (producent chyba thule) jest jak najbardziej OK. Solidny, banalnie prosty w montażu (bez użycia żadnych narzędzi). Tylko mocno hałasuje. Spalanie z belkami ok 0,5 l większe. Po założeniu boxa znacznie ciszej. Spalanie + 1 L
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • ja mam na dachu box Taurus 430 l.
    Bardzo fajnie się spisuje
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Witam, potrzebuje rzetelnej informacji czy bagaznik dachowy dedykowany do wersji spaceback pasuje do wersji liftback? Na stronie jest roznica w nr kat, mam mozliwosc kupic uzywke ale nie mam mozliwosci sprawdzenia, moze ktos z forumowiczow ma wiedze i podzieli sie nia, pozdrawiam
  • jak ja chciałem kupić do Liftbacka to w ASO i w sklepie gdzie sprzedają bagażniku mówili że nie pasuje od Spacebacka.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Trudno powiedzieć. Moim zdaniem są identyczne. Mają tylko inne nr katalogowe. Daj znac, czy kupiłeś i czy pasowały. Z oryginalnych jestem zadowolony.
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Kupiłem w grudniu bagażnik aluminiowy Mont Blanc AMC 5122 AERO - 548 zł
    Wg instrukcji pasuje do mojego Liftbacka, jak i do Spacebacka.
    Sprawdzony z uchwytem na narty. 
    Prosty w montażu (pierwszy montaż 30 minut + złożenie składowych w domu-40 minut)
    Bagażnik hałasuje z prędkościami ponad 70 km/h, ale da się wytrzymać. 
    Montowany do oryginalnych otworów w nadwoziu, ale tylko po jednym otworze w każdych drzwiach (są dwa)
    Blokowany na zamek, aluminiowy.

    Lista pasujących Skodzianek
    Skoda Fabia II (2007-2014) 2007-2014 5-drzwiowy hatchback
    Skoda Fabia III (2014-) 2014-2020 5-drzwiowy hatchback
    Skoda Octavia III (2013-) 2013-2020 4-drzwiowy sedan
    Skoda Octavia III (2013-) 2013-2020 5-drzwiowy hatchback / liftback
    Skoda Rapid (2012-) 2012-2020 5-drzwiowy liftback
    Skoda Rapid Spaceback (2013-) 2013-2020 5-drzwiowy hatchback
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jak chcesz ja mam do sprzedania bagażnik do liftbacka
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?