FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dokładanie tempomatu do Rapida 1.2TSI 2013
  • Pre100n może w fl jest jakaś dioda w manetce od tempomatu.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Hmmm - o tym nie pomyślałem. Taki info znalazłem na stronie jakiegoś klubu vw polo. Szwagier zamówił na alle... instalację również do polo i zrobili mu z diodą.
    Ja w każdym razie diodę dołożyłem, jeśli nawet nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi :)
    Tempomat gada, teraz tylko trzeba żonę nauczyć z niego korzystać.
    Koszt dołożenia tempomatu w moim przypadku:

    Manetka - 129 pln - 6RA953501L
    BCM - 100 pln - 7H0 937 090
    Kabelki - 0 pln - z odzysku ze starego zasilacza ATX od komputera
    Piny - 0 pln - z odzysku z zakupionej manetki
    Lutowanie, montaż elementów, przeprowadzenie instalacji, kodowanie sterowników - 0 pln - no może trochę własnego czasu.

    Łącznie 229 pln, a w zasadzie mniej, bo BCM jeszcze do kilku tematów się przyda, i manetka z TRIP'em też przy okazji zastąpiła zupełnego golasa, który był tam fabrycznie.

    Dzięki za odpowiedzi i bardzo dobrą instrukcję zmontowania tego wszystkiego do kupy (kol. Velson).
    Rapid LB | 1.2 CBZA | MY15 | Active | Silver | 196000km | Wrocław
  • Cześć,
    Czy ktoś z kolegów pamięta jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia kierownicy w Rapidzie?
     
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Pytanie apropos BCMa: czy ma znaczenie z jakiego auta on pochodził?
    Czy BCM: 6R0937087P z Polo/Toledo/Rapida czymś się różnią?
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Wg wszelkich informacji z Internetu nie ma różnicy jaka marka. Różnica może się pojawić w wersji sprzętowej i oprogramowaniu danego modułu. Zanim udało mi się dopasować obecnego BCM'a, zamówiłem 2 szt. w wersji 6R0937088F i oba nie działały. 3 podejście - 7H0937090, i zaczęło trochę gadać, a po przerobieniu instalacji jest już prawie wszystko ok.
    Rapid LB | 1.2 CBZA | MY15 | Active | Silver | 196000km | Wrocław
  • Byly wypadki gdzie zablokowal sie tempomat. Pytałem w kilku serwisach 
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • @maca159 Byly wypadki gdzie zablokowal sie tempomat. Pytałem w kilku serwisach
    Co oznacza "zablokowany tempomat"?
    Finalnie mam założony działający tempomat (sam w nim nie dłubałem). Przy zakładaniu wyszło parę kwiatków jak dziwne piny w jednostce sterujacej silnikiem, przy okazji wyszło, że sterownik to HTP a nie MPI. BCM z Polo - z konfiguracja było trochę rzeźby, ale wszystko działą tak jak powinno :)
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?