FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gałka drążka zmiany biegów
  • U mnie prawie 33kkm i też zauważyłem ostatnio, że się łuszczy. Na razie nie mam czasu z powodu pracy, ale może we wrześniu będzie trochę luźniej i również wybiorę się do serwisu. Skoro Wam powymieniali, to mam nadzieję że u mnie też. Ja nie noszę jeszcze obrączki i mam nawyk zdejmowania ręki z lewarka od razu po zmianie biegu, bo skrzynia nie lubi jak się ciągle opiera na nim rękę, więc moje nieumiejętne się posługiwanie mogę wykluczyć.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mam pytanko do osób, którym wymieniono wytartą gałkę w ramach gwarancji-jak długo czekaliście na sprowadzenie i wymianę gałki? Ja zgłosiłem problem w serwisie 12 października, wszystko ładnie, pięknie, wymienią bez problemu, porobili fotki, doradca sprawdził, że nie mają na miejscu i jest 1 sztuka w Poznaniu, więc 2-3 dni i będzie u nich i zadzwonią do mnie w celu umówienia się na wymianę... Po dwóch tygodniach ciszy zadzwoniłem z pytaniem co i jak, doradca odpowiedział że muszą sprowadzać zza granicy i jeszcze chwilę to potrwa... Czuję się robiony w bambuko...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 czekałem ok. 2-3 tygodni. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Maćku, ja mam podobnie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja właśnie obejrzałem u siebie i po 20kkm nadaje się do wymiany. Trzeba zgłaszać...
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Ja czekałem ok 2 tygodnie, ale to byłem jednym z pierwszych przynajmniej tu na forum , który zgłaszał gałkę biegów. Teraz mnóstwo ludzi wymienia i to nie tylko w Rapidzie więc może trzeba dłużej poczekać.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ok, dziękuję Wam :) W takim razie będę cierpliwie czekał :) A jak zachowują się te wymienione już gałki? Też się wycierają?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Już o tym przypadku na forum wspomniałem. Ja mam już po 26000 tyś. km wytarta te gałę i to nie jest od obrączki! U mnie to jest po lewej stronie. Też się wybieram do ASO. Co do konserwacji to w instrukcji nie było mowy o tym fakcie. Poza tym jest informacja o nie trzymaniu reki na dźwigni zmiany biegów bo można uszkodzić skrzynię. 
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Po ponad miesiącu oczekiwania jestem po wymianie gałki w ramach gwarancji. Nowa gałka jest bardziej szorstka w dotyku i matowa. Teraz jestem ciekaw, czy zmienili materiał, czy ta stara była już tak wyjeżdżona :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Pocieszę Cię :) Moja po wymianie też była szorstka i matowa :) kilka miesięcy i nie będzie już taka ale póki co oznak łuszczenia nie widzę :P
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dzięki :) Najważniejsze żeby była trwalsza, a jak nie to znowu odwiedzę serwis :) Umyli Twój samochód po wymianie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Sam sobie umyłem bo wtedy pracowałem w ASO :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ta skóra jest jakąś super cienka po taniości zrobili te gałe:( już ASO męczę o wyminę.  Napisze jaki efekt będzie.
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Ja też się zdecydowałem zawrócić głowę w ASO ze swym niewielkim wytarciem, które po waszych opowieściach w końcu i siebie znalazłem. Mam umówioną wizytę na wtorek, na wykonanie dokumentacji reklamacyjnej. Z tego co mi powiedzieli nie powinno być problemów z wymianą na nową gałkę.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja na piątek jestem umówiony na wymianę. Gałka czeka już w ASO.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Widzę że wszyscy umawiają się na gałkę w ASO :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • nie tylko na gałkę. mają mi jeszcze robić słynne dzwonienie silnika. 
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • @michal123, mówisz o terkotaniu przy odpalaniu?
    Tak jako ciekawostkę dodam, że gałka jest jako całość z mieszkiem, więc oprócz nowej gałki mamy nowy mieszek :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • nie, nie terkotanie. U mnie cały czas słychać metaliczny dzwięk. Jak tylko coś zrobią to napiszę w czym problem. 
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Pewnie pompa wody. Ktoś na forum miał taki przypadek.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?