FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gałka drążka zmiany biegów
  • @Maciek_1991 miałem analogiczna sytuacje tylko z akumulatorem, po miesiącu grzecznego oczekiwania zadzwoniłem i konkretnie domagałem się wymiany, o dziwo na drugi dzień dotarł do aso :) Czyli działają wszędzie tak samo
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Po dzisiejszej wizycie w ASO zostaje mi tylko rzecznik praw konsumenta. Poinformowano mnie,że gwarancja na auto skończyła się i gałka nie podlega już gwarancji.
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • A ja mailem zgłosiłem po wcześniejszej rozmowie telefonicznej...
    Fotkę załączyłem i po ok. 3 tygodniach dostałem powiadomienie żeby się zgłosić.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @Adammaxx, a masz zlecenie poprzedniej wymiany? Tam masz na pewno przebieg i datę. Dobrze byłoby to przedstawić rzecznikowi
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mam wszystkie dokumenty ,zrobiłem zdjęcia gałki , jeszcze w poniedzałek wybiorę z ASO papier o odmowie wymiany.
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • Jest cos takiego, jak gest dobrej woli z ktorego serwis moze
    skorzystac w ramach podtrzymania dobrej opinii o marce czy serwisie...... ale to już temat rzeka.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Oni wszyscy są dobrzy tylko przy zakupie auta a później mają cię w du....
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • Gałka już po wymianie :) ciekawe ile wytrzyma .
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Witam,czy gałka zmiany biegów się wytrze szybciej,czy póżniej to zależy od materiału z jakiego jest wykonana,a z drugiej strony od samego użytkowania jej.Jeżeli kierowca zbyt często nie trzyma ręki na gałce,zbyt często nie operuje zmianą biegów,przerzuca biegi tylko palcami a nie cała dłonią - to gałka nie wytrze się zbyt szybko.Piszę z własnego doświadczenia,gdyż w poprzednim moim samochodzie po 12 -letniej eksploatacji gałka była wytarta nieznacznie z jej prawej strony,natomiast mój zięć preferuje jazdę przy jak największej zmianie biegów,trzymając rękę ciągle na gałce - efektem tego jest,ze gałka już jest mocno wytarta,niestety taka jest prawda.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • andrew61k - fakt, że jak się czegoś częściej używa to zużywa się szybciej, ale jakby Skoda robiła gałki z dobrego materiału to nie wycierałyby się tak szybko.
    Ja jeżdżąc głownie w mieście i hamując silnikiem prawie nonstop trzymam w ręce gałkę. Robiłem tak w poprzednich samochodach i wytrzymywały spokojnie kilka lat bez skazy. 
    Ciekawe kiedy zgłosi się ktoś komu wytarła się gałka w automacie :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • pytalem juz w tym watku  ale w sumie nie otrzymalem odpowiedzi ...
    od jakiego mniej wiecej sredniego przebiegu zaczyna sie wycierac ?
    u mnie na razie 14tys i zero sladu zuzycia -  wolalbym wymienic przed koncem gwaranacji a do tego czasu na budziku bedzie przypuszczam max 30 tys
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Bo chyba nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zalezy jak pisza koledzy wyzej od stylu jazdy, partii ktora byla montowana itp. Ja mam 30 tys i gałka jak nowa a reka prawie ciagle na gałce i czesto wachluje biegami.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja przy 20 tyś. miałem wyraźne przetarcie. Szacuję, że pierwsze objawy pojawiły się już przy 15 tyś. Przetarć szukaj z prawego boku, od strony biegu 5. To od dociskaniu dźwigni podczas wrzucania 1 i 2.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Moim zdaniem jest to kwestia z jakiego materiału zrobiona jest ta gałka, ja mam 80 tys. przebiegu, ręka prawie cały czas na gałce i... gałka jest jak nowa, jak na razie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Gałka wymieniona w piątek na nową. Jest taka sama jak była. 
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Ja również przy przebiegu 12 tyś. zgłosiłem do salonu gałkę zmiany biegów czas pokaże.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Minęło 8 miesięcy i gałka znowu się łuszczy. We wtorek mam umowioną wizytę w ASO wiec zgloszę. 
    IMG_20170226_134000_581.jpg
    1824 x 2092 - 781K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew albo masz pecha albo masz wyjątkowo silny uścisk .... ale jak Ty go tak wyćwiczyłeś  ? Zachodzę w głowę ? :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow - albo trzecia możliwość. Škoda nie uczy się na błędach i dalej montuje gówno, myśląc, że tym sposobem dociagną do końca gwarancji. Laguną jeździłem 10 lat i gałka się nie wytarła.
    PS
    Uścisk może i mam silny, ale to od ćwiczeń, a nie od tego o czym myślisz :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Hehe - ja mam 14-letniego Focusa - gałka jak nowa a że tak jak Ty jeżdżę w zasadzie w większości po Krakowie to cały czas ją głaskam. Coraz bardziej się zastanawiam czy dokonałem dobrego wyboru nowego auta :[
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?