FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony letnie, opinie, oceny
  • Witam,mam fabrycznie założone na swoim Rapidzie właśnie opony NEXEN i mogę je śmiało polecić,dobrze się jezdzi na nich,a co do głośności to do 140 km/h są w miarę ciche- tak więc ze swej strony polecam,ale może ktoś jeszcze sie wypowie na ich temat po dłuższej eksploatacji i przebiegu.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • yunior81 co będą Nexeny do 15 ? Ja mam je u siebie, jakoś na początku byłem sceptycznie nastawiony choć komentarze na necie mają bardzo dobre , przy przekładaniu z zimówek gość który zakładał zasiał we mnie niepewność że to chińczyki itd. Lecz ja złego słowa nie powiem na nie , na mokrym na suchym wszystko w jak najlepszym porządku . Głośnej pracy też nie słychać . Więc ja też polecam .
    SB| 1.2 TSI | 2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 29000 | DWL
  • " Na papierze" zle nie sa ale jakos mnie nie przekonuja :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja mam u siebie Nexeny i też entuzjastycznie do nich nie podchodziłem ale rozmawiałem przy zmianie z wulkanizatorem, ktory też je ma na swoim R i bardzo je chwalił. Przejechał już ok. 20kkm.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Ja mam, są ok nie hałasują, w poprzednim samochodzie miałem Pirelli P4 to dopiero grało.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @Javka zmień wulkanizatora (bez komentarza). NEXEN to opony Koreańskie, a nie Chińskie. Na takich oponach także opuszczają z fabryki nowe auta Koreańskie.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • konry, tak Nexen jest południowokoreański ale fabrykę ma też w chinach i najczęściej z chińskich fabryk oponki mają dostawcy a z koreańskich idą na pierwszy montaż do fabryk samochodów koreańskich.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ja mam na swoich NEXEN napisane Made in Korea.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Wpadły do żonowozidła nowe gumy MICHELIN ENERGY SAVER+ 205/55R16 91V
    Zobaczymy jak się będą sprawowały ;)
  • @pawelkoralus koła większe o 3cm... daj znać jak się sprawdza ten rozmiar w codziennej eksploatacji...
    185/60/15
    vs 205/55/16 - różnica śr. 28,9mm (4,57%) i prędkości (52.29 km/h • 104.57 km/h • 156.86 km/h)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • prawie 5% sporo, moim zdaniem zbyt dużo
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Komfort po Nowohuckim ulicach bardzo dobry :) i to jest najważniejsze, tak żona mówi :D 
  • Komfort może i jest ale w razie jakichś kłopotów na drodze ubezpieczyciel może nie wyplacic kasy z odszkodowania lub je drastycznie obniżyć albo nawet możesz stać się sprawca zdarzenia. Panowie pierwsze co robią to fotki  uszkodzeń a od razu potem opon z pomiarem ilości bieżnika a dopiero  dalej  badają grubość powłoki lakiernicze itd. Także widzę że lubisz ryzykować a żona pewnie nieświadoma  że z tych opon mogą być kłopoty 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Rick przesadzasz. Właśnie też będę zmieniał na 205/55/16. Swoją drogą takie opony są tańsze nawet o 100zł. Poproszę o zdjęcie jak takie koło wygląda i wypełnia wnękę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Koła w felgą wypełniają wnękę, foty dopiero za tydzień. Komfort w porównaniu do 17' bardzo duży ;) 
  • @supermajku, niestety ale procedura rzeczoznawcy jest taka sama w przypadku kolizji jak i wypadku. Sąsiad uszkodził mi drzwi, chamsko otwierając swoje, w związku iż nie złapałem go za rękę zgłosiłem szkodę z AC. Procedura była śmiesznie długa i sporo było rzeczy, które sprawdzał. Jedną z nich były opony a konkretnie marka, DOT, głębokość bieżnika, rozmiar. Jak się zachowa rzeczoznawca w przypadku braku homologowanego rozmiaru opon, możemy tylko gdybać. Tak czy inaczej, może mieć pretekst aby się przyczepić w takiej czy innej formie w konkretnej sytuacji.
    A to, jak się nam jeździ na takim czy innym rozmiarze, będzie miało drugorzędne albo "ostatniorzędne" znaczenie dla niego ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Akurat w tej sprawie przed sadem na pewno wygrasz, mogłeś nawet stać na kołkach.
  • Ja tu nikogo nie chce straszyć tylko piszę jaka jest rzeczywistość, TU wykorzysta każde Wasze zaniedbanie lub odstępstwo od zalecanych rzeczy po to aby nie wypłacić kasy.

    lukasz13 masz racje w takiej sprawie wygrasz  ale męcz się z nimi 1-2 lat po sądach dziękuje za takie atrakcje.
    Jednak jak samochód będzie w ruchu a ty na niezalecanym ogumieniu to jesteś traktowany jak gość na letnich oponach w zimie i to na twojej głowie w sądzie będzie udowadnianie że opony nie zawiniły a takie testy kosztują. Stosowanie czegoś co producent nie zaleca jest jak proszenie się o kłopoty. Lepiej być mądrym przed szkodą niż po szkodzie ale wybór należy do każdego z Nas ja tylko staram się uświadamiać jakie mogą być konsekwencje oparte często na własnych doświadczeniach lub bliskich.  
    Sorry za OT.
    Wracając do tematu zaczynam 2 sezon na Bridgestone ER 300 i jest rewelacyjna poprawa własności jezdnych auta z 15-tek zimowych na 16-tki letnie tylko spalanie skoczyło powrotem w górę.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick Ja tylko piszę o tej konkretnej sytuacji. Pojazd w ruchu to już zupełnie inna sprawa, a wiadomo do sądu nikt chętnie nie chodzi, na czym korzystają towarzystwa.
  • @supermajku czyżby michałki wielosezonowe już się tak szybko skończyły?:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?