FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
WYPADEK i co teraz ??? Porady...
  • witajcie,
    Kupiłem Rapida 1.2 mpi + LPG w salonie Skody w Krakowie w styczniu 2014r po 23 miesiącach wczoraj 18 grudnia ciężarówka w terenie zabudowany wypadła z zaa zakrętu i skasowała mi Rapida który stał przed przejściem dla pieszych za innym samochodem. Oba samochody uszkodzone a Rapid na 99% szkoda całkowita bo tył, przód, dach, bok pogięte i skoszone. Kierowca trafił do szpitala i spędzi tam jakiś czas. Szkoda będzie z OC sprawcy który ma ubezpieczenie w ergo hestia. Szkodę zgłosiłem i czekam na rzeczoznawce, Rapid lawetą pojechał do salonu skody na oględziny. Pytanie co robić bo boję się bardzo zaniżonego odszkodowania. Co polecanie? Doradźcie proszę.
  • Jeśli masz siły i zdrowie to powalcz sam. Niech wypłacą za pierwszym razem kwotę X, nastepnie się odwołaj i cos tam dopłacą - i to by było na tyle twoich "możliwości".
    Ja po swoich doświadczeniach, jeżeli bym sie nie dogadał z ubezpieczycielem, walę np. to takiej firmy http://e-benefactor.pl/contact/contact.htm, negocjuje warunki i niech walczą za mnie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ok dzięki za radę. Tak też pewnie zrobię bo nie mam nic do stracenia a czasu będę miał raczej dużo i cierpliwości. Inne rady mile widziane ;)
  • Combo mialem rano w tył, wieczorem w przód....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam
    Przykra sprawa ale nie załamuj rąk.
    Teraz do rzeczy.
    Przerabiałem temat odszkodowania za Leona na początku tego roku.
    Jeśli będzie szkoda całkowita to T.U. (Towarzystwo  Ubezpieczeniowe) policzy wartość auta z eurotax i poda sumę odszkodowania dla Ciebie oraz ile jest wart Rapid po wypadku.
    Odszkodowanie (czy chcesz czy nie chcesz ) muszą ci wypłacić do 30dni od złożenia pisma o odszkodowanie (takie przepisy ). Najczęściej wygląda to tak (kwoty dałem przykładowe) np: wartość auta 40 tys. zł a po wypadku to 17 tys zł.
    Czyli wypłacą ci różnice 23tyś zł odszkodowania  i jeśli T.U jest rzetelne to zaproponują odkupienie pozostałości za 17 tys. zł ale mogą też powiedzieć żebyś sam się bujał z tym na własną rękę (dość częsty przypadek ja tak miałem ) i nara.
    Wtedy po ok 2-3 tygodniach piszesz do T.U. pismo (e-mail lub tradycyjną pocztą ja wszystko załatwiałem elektronicznie )

    DOTYCZY SZKODY NR ..............
     Zwracam się z prośbą o wskazanie podmiotu gospodarczego współpracującego z Państwa T.U. w zakresie zagospodarowania pozostałości powypadkowych, który to odkupi mój uszkodzony pojazd za wyliczoną przez Państwa T.U. kwotę tj...... zł. Oczekuję na powyższe w terminie do 30 dni, po tym terminie oddam auto do skupu złomu i będę ubiegał się od Państwa wyrównania wartości poniesionych strat.

    I w podanym terminie znajdą ci podmiot który odkupi resztę od ciebie, jeśli to będzie niższa kwota  np 13 tys. zł to T.U. dopłaci Ci brakującą kasę czyli 4 tys. zł

    To jest sposób jeśli kwota z eurotax-u ci odpowiada jeśli nie to możesz wynająć kancelarie prawna ale oni biorą ok 20% tego co się ugra. Można tez samemu ale to sporo nerwów może kosztować.

    Teraz dla kierowcy: składa również to tego  T.U. sprawcy zgłoszenie szkody na ciele (zbierać wszystkie papiery ze szpitala, oraz faktury za leki  zabiegi rehabilitacyjne (mogą być nawet prywatnych klinik nie musi być na NFZ uzasadnić wystarczy dużym czasem oczekiwania na rehabilitacje jeśli w ogóle T.U. zapyta). Mając już pełna dokumentacje medyczną i rachunki po skończonym leczeniu lub nawet w trakcie składasz do  T.U. papiery i wyceniają ile  wypłacą kasy. kwota będzie rosła w miarę dostarczania nowych rachunków. Do odszkodowania można dać nawet kwitki z wypłat bo przez L4 mniej człowiek zarabia też to T.U. musi uwzględnić.
    Jeśli suma odszkodowania będzie za mała to można się sądzić samemu lub wynająć kancelarie adwokacką  koszty analogicznie jak wcześniej.
     
    Jeśli kierowca ma jakąś polisę dodatkowa na życie np: z pracy obowiązująca 24h/na dobę to wszystkie papiery z leczenia i rachunki również przedstawia T.U. ze swojej polisy oni również muszą wypłacić odszkodowanie.  Także dostanie 2 razy odszkodowanie i jest to legalne.

    Jest jeszcze dodatkowa możliwość odszkodowania ale to już zaszkodzisz osobie która spowodowała wypadek, zastosuj ją tylko jeśli kierowca faktycznie nie wróci w pełni do zdrowia. Sprawa z powództwa cywilnego o (trwały) uszczerbek na zdrowiu, wtedy nawet można oprócz 1 razowego odszkodowania i rentę od sprawcy można dostać. Jeśli wypadek był poważny np: wystąpiły złamania kości, pobyt w szpitali pow. 7 dni to z automatu prokurator siada na sprawcy.

    Tyle, życzę uczciwego odszkodowania za auto i powrotu do zdrowia kierowcy.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Dziękuję bardzo Rick bardzo mądry i przydatny opis nawet rewelacyjny. Na szczęście na razie żonie nic nie jest, leży w szpitalu w Rzeszowie poobijana i powoli się powinna z tego wylizać, poleży 3-4 dni. Dlatego teraz jak już życie jest zapewnione i mogę odwentylować emocję to chce się skupić na Odszkodowaniu finansowym za Rapida. Najgorsze kurde jest to, człowiek się tak starał o tego Rapida, myłem, często, zawsze garażowany, zawsze przeglądy na czas w salonie skody i chodził naprawdę cudownie na gazie i mega tanio a teraz ktoś Ci ciężarówką wjechał i skasował i stał się połowicznym wrakiem. Samochód jak teraz w salonie mi Pani z ubezpieczenia w PZU robiła ofertę na polisę bo w styczniu się kończy to wyceniła na 31 500zł ale ile zaproponują to inna bajką bo doradca sprzedający skody mówi aby to pomniejszyć o 15% czyli wyjdzie 26 775zł. A tak sie Cieszyłem, że kończę leasing i wykupuje wreszcie samochód (wykup miałem 40% także wpłaciłem im 13 grudnia miesiąc wcześniej bo tak życzy sobie Getin jakieś 21500zł.) a tu nagle 18 grudnia duppp i po samochodzie... - teraz bym już tego wykupu nie robił ale już raczej pozamiatane jak leasing dostał wszelkie należności...

  • Leasing zwróci resztę, po wypełnieniu umowy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @nermak szczerze Ci współczuję, wiem jak to jest. Najważniejsze jest zdrowie kierowcy, bo jak rozumiem ktoś z Twoich bliskich poniósł szkodę. Wynajmij kancelarię, która się specjalizuje wynegocjuj 15-20% dla nich max i niech walczą. Wszystkie dolegliwości, wizyty dokumentuj. Zrób badania, tomografię, rezonans, USG wewnętrzne. Bierz rachunki i potem kancelaria niech żąda zwrotu. Najważniejsze jest zdrowie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?