FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rysy na tylnej szybie Rapid Spaceback
  • Po przejechaniu  1100 km autem z salonu zauważyłem mnóstwo
    pojedynczych rys na tylnej szybie, czy wy też tak macie ? 
  • Możesz napisać coś więcej o tym?
    Na forum można dołączać też fotki. Na pewno więcej osób by zareagowało na Twój wpis.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na tylnej szybie pojawiły się nieregularne rysy z niewiadomego powodu, szybę z lodu
    lub szronu ściągam tylko gumową stroną skrobaczki a wyraźne rysy widoczne są pod słońce na całej szybie i są cienkie jak włos. 
  • Jeśli szron osiadł na brudnej szybie to i gumową prysujesz, zwłaszcza jeśli drapiesz również poza obszarem działania wycieraczki 
  • Nie no bez przesady - gumą porysuję szybę, to co za szyba w nowym aucie. Jakieś miękie szkło czy co, w renówce latami skrobię plastykową skrobaczką i nic.

  • Kolega kros ma rację - można porysować. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Mam miejsce postojowe w garażu pod blokiem, ale jeden raz zostawiłem auto na zewnątrz (końcówka października). Akurat tej nocy przyszedł lekki przymrozek i rano musiałem zeskrobać szron z przedniej szyby. Efekt - delikatne ryski.

    Dodatkowo przed Wszystkimi Świętymi byłem na automatycznej myjni, chociaż miałem przeczucie żeby tam nie jechać... no ale trudno. Z racji dużej ilości chętnych do mycia szczotki miały pełno piachu w sobie, który jeszcze lepiej przerysował mi miejscami przednią szybę. Paradoksalnie na lakierze nie ma żadnych śladów, gdzie w pierwszej kolejności spodziewałbym się ich po myjni :)

    Też mam wrażenie, że szyby są jakieś bardziej "miękkie" w porównaniu z moim poprzednim autem.
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZH 105KM | MY15 | Ambition MAX | Błękit Race | 86000km | Wrocław
  • No i co dalej - w przypadku kolejnego mrozu podgrzewać nie skrobać - ok , a rysy może za-polerować w  jakiejś firmie , co wy na to.
     
  • Wprawdzie to już rada po fakcie - ale rozwiązanie dla tych, co jeszcze nie mają rys:
    W klimie jest f. szybkiego rozmrażania przedniej szyby. W manualu też można ustawić max na przednią szybę. Po uruchomieniu silnika korzystam z tego przycisku i (przy aktualnie niewielkich mrozach) przednia szyba bardzo ładnie odpuszcza szron. Akurat jest czas na sprawdzenie przymarznięcia wycieraczki do szyby, a po chwili można wykorzystać wycieraczkę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Można użyć też odmrażacza w sprayu. Pomaga!
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Jeśli chodzi o odmrazacz to polecam Auto land w opakowaniu bodajże 750 ml. No i na noc koniecznie bierzcie do domu bo w przeciwnym razie będzie leciał bardzo słabo.  Szybę można też przykrywać więc odmrazacz i skrobanie odpada. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @mzolnowski
    Drobiny piasku (twarde jak szkło) wbijają się w gumę i robi się "guma ścierna".
    Ja od nastu lat używam 2-ch litrów letnio-ciepławej wody i jest git. Szyba czyściutka, bez rys.
    I od razu odpowiadam: NIGDY NIE PĘKŁA.
    Patent, że tak to nazwę,
    podejrzałem pewnej zimy  - o dziwo - u jednej "babeczki".
    Ale polewam tylko przednią i przednie boczne w okolicy lusterek. Tylna - grzałka.

    Do Siego Roku! :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Z przodu zakładam sreberko i jest ok, muszę więc zastosować to samo rozwiązanie z tyłu ale boczne będę w razie potrzeby ściągał gumową skrobaczką, o dziwo na bocznych szybach pomimo takiego samego skrobania rysek nie ma , inna szyba czy co nie wiem, 
  • Wg mnie szyby są wyjątkowo miękkie, albo oryginalna skrobaczka jest do dupy. Na przedniej szybie mam dwie spore rysy od sciagaczki. Na moje szczęście są po stronie pasażera, ale pod słońce są widoczne i wkurzajace. W poprzednich samochodach uzywałem fińskich skrobaczek Murska i działały super pomimo tego że mają mosiężną końcówkę. W Škodzie boje się jej używać.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • mzolnowski  szyba w bocznych oknach i z tyłu to szkło hartowane bezpieczne, przednia to 2 warstwy szkła a miedzy nimi folia.
    Nie powinno się drapać zmrożonej brudnej szyby (drobinki pyłu lub piasku dostaną się miedzy skrobaczkę a szybę i po skończeniu czynności drapania piękne ryski mamy gotowe.
    Najbezpieczniej używać odmrażaczy do szyb w połączeniu z instalacją wspomagająca odmrażanie szyb w aucie. Letnia woda tez nie głupi pomysł ale na przednia szybę dodatkowo spłukuje się zabrudzenia z szyby.
    Zasłonka alu na przednia szybę tez jest niezłym pomysłem zwłaszcza że można ją  również wykorzystywać w sezonie letnim
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Nie polecam polewania wodą. Szybą może pęknąć. Pierwszy raz w życiu spotykam się z rysowaniem szyby skrobaczką. Wiele można powiedzieć o rapidzie ale że szyby są miękkie? Prędzej zbyt twarde=kruche. Zastanawiam się co jest twardsze szkło hartowane składające się z kwarcu czy sam kwarc (piasek) .
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wybieram się do ASO i zobaczę co powiedzą - auto trzy tygodnie, skrobaczka tylko mięka strona a rysy są widoczne - szczególnie pod słońce.
  • Rapid ma bardzo miękkie szyby. Od lat używam sprayu a mimo to osiągnąłem stan szyb w R po półtora roku jak w fabii po pięciu.
    Plus jest taki ze kilka razy dostałem kamieniem tak mocno ze w fabii miałbym już pęknięcie a w R nie.
  • Z którego roku są rapidy z miękkimi szybami?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja posiadam rocznik modelowy 2016 produkcja 15 listopad 2015 - rysy po trzech tygodniach od wyjazdu z salonu.
     
  • Po co w o góle skrobiecie tylną szybę skoro jest podgrzewana ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Przy dużym mrozie czas oczekiwania na odmrożenie szyby to sporo czasu a poza tym akumulator na postoju dostaje nieźle popalić przy włączonym podgrzewaniu.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?