FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rysy na tylnej szybie Rapid Spaceback
  • Tez nie kumam potrzeby skrobania tylnej szyby, rzadko jest mi przydatna a do tego jest przeciez podgrzewanie a do manewrow sa lusterka i czujnik
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • nie, no ja też uważam że skrobanie tylnej to przesada ale kurz i piach, mimo mojej troski o szyby i psikanie zamiast skrobania... mówiąc w skrócie szyby sa miekkie, ale jak pisałem uchroniło mnie to od wymiany szyby, bo twarda by pękła... 
  • Ja też staram się unikać skrobania tylnej szyby, na krótkich odcinkach olewam temat, jeśli jadę dalej uruchamiam podgrzewanie szyby, na postoju unikam szkoda aku.

    Rapid SB I 1.2TSi 110KM I Race Blue Metalic I Ambition Max I Poznań
  • Szyby są delikatne bo po 12k mam już kilka odprysków. Ale nawet latem przed wyjazdem myję szyby i wycieram pióra wycieraczek. To pomaga. Na zimę polecam miksturę do jakiegoś spryskiwacza zrobić:
    1 cz. alkoholu izopropylowego
    3 cz. wody destylowanej
    kilka ml. jakiegoś detergentu (ja biorę płyn do mycia naczyń)
    dział też jako odmrażacz do szyb :). przy dużych mrozach można zwiększyć ilość IPA.
  • Odradzam wycieranie piór, w ten sposób ścierasz z nich grafit, który ułatwia ślizganie się piór po szybie. Należy intensywnie spłukiwać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No patrz tak źle i tak do bani. Tylko czasami aż się pył zbierze i tylko przetarcie pozostaje. Oczywiście nie szoruję jak opętany :) ale teraz będę bardziej uważał.
  • Kończąc wątek - dziś zleciłem polerowanie tylnej szyby - tylko polerowanie maszynowe bez szlifowania. Po rysach nie ma śladu. Ale nasuwają się dwa spostrzeżenia szyby są delikatne i nie używam od tej pory skrobaczki bez odmrażacza do szyb.  
  • gdzie ta polerke robiłeś bo chyba aso sie tym nie zajmuje?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie w ASO, mała firemka w Rzeszowie która reklamuje takie usługi w necie - dziś na spokojnie sprawdziłem efekty polerki przy dziennym świetle bez deszczu i śniegu - i potwierdzam ryski zniknęły. 
  • I pewnie deszcz lepiej spływa
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolego ile cie kosztowala taka polerka, efekt jest na jakis czas czy staly? U mnie pierwsze promienie slonca ujawnily kiepski efekt skrobaczki na przedniej szybie. O dziwo w pierwszym roku po zimie nie mialem nic.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 80 zł - efekt jak na razie idealny zero rysek - trzeba na te szyby bardzo uważać - szkło bardzo miękkie. 
  • Efekt bedzie tak dlugo az znow szyby nie porysujesz :) skoro szyby sa miekkie to kazde przejechanie wycieraczka bedzie ja rysowac... niestety.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Czyściłem, woskowałem i polerowałem dzisiaj mojego R i przy okazji, w słoneczku, zwróciłem uwagę na ryski na szybach i... mikroryski są u mnie na wszystkich szybach, a skrobaczki nie używam.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tego się nie uniknie... na lakierze macie to samo :) Wystarczy wietrzny dzień, małe ziarenka piasku, otwarcie szyby, czy nawet mycie auta gąbką... Wiadomo, im bardziej się uważa tym ryzyko mniejsze, ale zapobiec to się raczej temu nie da. Trzeba pamiętać, że zawsze auto należy opłukać myjką ciśnieniową a dopiero potem myć rękawicą itp ;)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • U mnie to nie efekt dzialania wycieraczki a ewidentnie zalatwilem ja skrobaczka, widac dokladnie dokad bylo czyszczone i pod jakim katem, zrobie ta polerke i trzeba bedzie teraz bardziej uwazac.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Cała sprawa jest aż nieprawdopodobna. Swoją drogą mam do sprzedania przednia szybę. Ma dwa małe milimetrowe odpryski.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?