FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Sylwestrowy i urodzinowy prezent dla mnie i Rapida
  • [WYMODEROWANE]

    MOD: Kolego ofert marketingowych nie umieszczamy w forum, odsyłam do regulaminu forum http://rapidklub.pl/regulamin/
  • @Tristan - ja miałem naprawę bezgotówkową, więc szanse na odszkodowanie raczej niewielkie. Chociaż szwagier będzie sądził się z PZU za samochód zastępczy i stratę wartości pojazdu. 
    Tylko, że on ma na samochód zastępczy faktury, a ja nie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzisiaj chciałem przewietrzyć samochód otwierając tylną szybę przy otwartych drzwiach. Okazało się że blacharze montując ( po wymiania) drzwi źle zamontowali wiązkę przewodów wewnątrz drzwi. Przy otwartych drzwiach napina się wiązka kabli między słupkiem a drzwiami ( zdjęcie zaciągnięte od kolegi  @atsuki) i opuszczana szyba zawadza wewnątrz drzwi o jakieś przewody co powoduje wciągnięcie łącznika do środka drzwi.
    Efektem brak możliwości otwarcia tylnej szyby do końca i obawa o zerwanie przewodów.
    Po długim weekendzie wybieram się na Kocmyrzowską w Krakowie na naprawę, bi o oni robnili blacharkę. Od dnia zakupu byłem u nich z 5 usterkami. ( stukająca poduszka skrzymi, stukająca klapa, pęknięty zagłówek, stukająca syrena alarmowa, blacharka).
    Żadnej nie naprawili za pierwszym razem. Z serwisowaniem przeniosłem się do Skoda Porsche na Opolską.
    65686a84a884eb2de44be5c088eeee.jpg
    1505 x 1000 - 148K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Właśnie zauważyłem, że jakiś pajac zagiął mi przedni błotnik. Musiał walnąć ręką bo zero porysowań, a jakby uderzył samochodem to uszkodziłby rant błotnika. Próbowałem wypchac od środka ale nie udało się ręką. Zagięcie widoczne, szczególnie pod słońce.
    może po wakacjach zgłoszę z AC
    IMAG0995.jpg
    3264 x 1824 - 1M
    IMAG0997.jpg
    3264 x 1824 - 1M
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Skontaktuj się z serwisem, który takie wgniecenia naprawia bez demontażu błotnika. Robią to na zasadzie wyciągania zagniecenia poprzez dobrane lewarki ze śrubą. W samym "najgłębszym" miejscu stosują klej, który po naprawie usuwają. Ale to z pewnością musiałby technik zobaczyć i ocenić.
    W tym układzie chodzi mi o to, że masz szanse na "krótką" naprawę, bez demontażu części, a jak dobrze pójdzie - to i bez lakiernika.
    W taki sposób dobry fachowieć naprawia np szkody z gradobicia czy podobne wgniecenia.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na twoim miejscu nie kontaktowałbym się z z ASO, jakosc ich dzialan pozostawia wiele do zyczenia, nie maja pojecia w wiekszosci przypadkow o naprawie bezinwazyjnej poprzez wyciągniecie tego. Mialem przypadek z wgieciem na dachu w innym aucie, w 3 ASO Skody stwierdzili ze nie robia takiej metody, proponowana naprawa w tradycyjny sposób m.in. cięcie dachu...Znalazłem firme specjalizująca sie w tej technice, w 1,5 zrobili robote ze sladu nie bylo, wazne by nie było pekniecia czy zadrapania lakieru. Zaplacilem chyba 300 zł, pewnie zwyzka w ASO juz w pierwszym roku by byla wyzsza bo dla nich szkoda to szkoda nawet najmniejsza tak samo sie liczy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Właśnie byłem w punkcie usuwania wgnieceń w Krakowie (nazwy nie podaję, żeby nie reklamować) Podali cenę 500 zł. Trochę dużo. Spodziewałem się 200-300. Jeśli nie znajdę nic taniej to zgłoszę szkodę z AC, biorę kasę i wyprostują mi za 500 zł.
    @gross81 - już robiłem remont blacharki w ASO ul. Kocmyrzowska w Krakowie. Nic dobrego nie moge o nich powiedzieć, tym bardziej, że sama blacharkę robił inny serwis.Trwało to miesiąc. Tu na 100% chcieliby wymienić błotnik i malować, a tego wolałbym uniknąć
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dostałem mailem wycenę naprawy od mobilnego serwisu. Dojeżdżają na miejsce i cena 200 zł.
    To dużo lepsza oferta i jeśli faktycznie zrobią w tej cenie to odwołam zgłoszoną szkodę. Zwyżka polisy AC może być dużo wyższa niż wartość naprawy.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • No dokładnie, tak jak pisałem wyżej, tylko żeby dobrze zrobili bo partacza czasem i zostaje załamanie w tym miejscu co kiepsko wyglada
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj byłem na wyciąganiu wgniecenia. Po obejrzeniu cena wzrosła do 300 zł. Po 1,5 godziny od wstawienia dostałem telefon, żebym przyszedł po samochód. Wyciągnięte idealnie, nawet najmniejszej wgniotki nie widać. Lepsze to niż strata zniżki w AC i naprawa w ASO.
    Nazwy mistrza nie podaje żeby nie robić reklamy. Jak coś to na prv.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Minęło trzy lata od sylwestrowej obcierki i dzisiaj też w Sylwestra inna pani ale też fordem zawadziła mojegi Rapida. Na pierwszy rzut oka tylko zderzak (i tak zostało zgłoszone z OC sprawcy), ale okazało się, że dostał też błotnik. 
    IMG_20190101_021836.jpg
    2960 x 3023 - 2M
    IMG_20190101_022017.jpg
    2744 x 2266 - 2M
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?