FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Serwisy Škody (opinie)
  • Witam. Walcze w swoim R ze stukajacą poduszka skrzyni biegow. Juz trzy razy odstawialem auto do serwisu Skoda Krotoski-Cichy w Szczecinie na ul. Struga i za kazdym razem serwis nic nie znalazl i powiedzieli mi ze producent nie przewidzial wymiany tej czesci. Dzis mam umowiony serwis w Pehamot Skoda na Zielonogorskiej. Czy jest ktos moze z okolic Szczecina kto walczyl w swoim R z tym problemem?
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Nie w tej sprawie ale odstawilem raz auto do Pehamota, dosc ze nic nie zrobili to jeszcze serwisant chamsko niemal na mnie krzyczal a na koniec wstal i sobie poszedl takze nie wierze by ci pomogli, najwieksze buractwo jakie spotkalem a odwiedzilem 5 serwisow. Wymienilem tam olej na swoj koszt, w tej kwestii byli najtansi.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Serwisuję Rapida w Skoda Bohemia Motors przy ul. Aleja Krakowska 5a Falenty/Janki. Na serwis olejowy umówiłem się kilka dni temu. Przed przyjazdem co dziennie otrzymywałem od ASO sms-a z przypomnieniem wizyty. Sam serwis obejmował wymianę oleju (już nie leją Castrola tylko Mobil 1 - czyli zmiana na duży plus), filtr oleju, filtr powietrza, korek spustowy i dodatkowo zażyczyłem sobie sprawdzenie wycieraczek bo szarpały przy wycieraniu (skończyło się na wymianie kompletu). Całość po uwzględnieniu 5% rabatu wyszło ok. 684 zł. Przebieg 41000 km. Przy okazji poinformowali mnie o wymianie oleju i filtra w skrzyni DSG przy 60000 km - koszt to 1200 zł. ASO w którym kupowałem Skodę zapewniali mnie że skrzynia jest bezobsługowa a silnik ma rozrząd na pasku a nie na łańcuchu ( mowa o ASO Sinclan-Bis).
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Ja mogę napisać, że Zielona Góra w końcu doczekała się autoryzowanego serwisu Skody z prawdziwego zdarzenia. Od 1 stycznia br. działa nowy salon (KIM) i serwis przy Kostrzyńskiej 6. Miałem okazję już sprawdzić serwis i jestem bardzo zadowolony bo rozwiązali mi sprawę która toczyła się już prawie rok czasu.
    Na plus: zaangażowanie, dociekliwość, chęć pomocy, wysoka kultura obsługi, przejrzystość załatwienia sprawy, ładny nowy budynek.
    Na malutki minus: serwis jest na uboczu miasta i mogliby oferować transport do centrum jak zostawia się auto (bez auta zastępczego).
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • RapidAdam zgodzę się z tobą,choć nie do końca.Ja musiałem na przegląd po 15tkm jechać do Gorzowa,bo KIM nie ma autoryzacji na gaz.Pojechałem z własnymi materiałami i bez problemu je zaakceptowali.Spróbuj tak w KIMie,to usłyszysz nie,bo nie.I nawet argument że takie prawo powoduje tylko wzruszenie ramion.Oni nie robią na powierzonych materiałach i już.Do tego wyszło taniej,więc koszt paliwa się zwrócił.
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • @gross81 oczywiscie nie naprawili mi tego co chcialem, ale podeszli do sprawy lepiej niz u krotoskiego na struga. W pehamocie przynajmniej porozbierali mi wnetrze i troche wyciszyli bo rzeczywiscie cos brzeczalo czasami(oczywiscie ich zdaniem to wlasnie to stukalo). Na struga za kazdym razem mowili ze ten typ tak ma. Wlasnie sam wymienilem sobie ta poduszke i mam nadzieje ze bedzie ok
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • wlasnie jestem w Bohemia motors w Jankach. jeszcze nie wiem jak wyjdzie ostatecznie ale chyba polecam. zupełnie inne podejście do klienta niz w Wimarze na Jerozolimskich. Cenowo tez przystępnie 150 zl za wymiane oleju z wlasnym olejem. do tego maja mi zmienić ramki na swoje plus w gratisie dac ta mate wygluszajaca. zobaczymy jak sie  odniosa do malych bolaczek ktore kazalem im sprawdzić ( twarde zawieszenie,dziwna praca sprezarki klimatyzacji,haczaca zmiana biegów i cos tam jeszcze).
    co najlepsze w systemie jest ze gware mam od 17 lutego a auto było rejestrowane 26 stycznia :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Chętnie zamienię się na zawieszenie... Moje za miękkie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Skoro masz 1,2 to raczej to" normalne " byc powinno w stosunku do innych wersji silnikowych. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Kris tez mi cena, Wimar bierze za wymianę z własnym olejem 100 zł. A dlaczego tak się zniechęciłeś do Wimaru?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • bo filtr mieli droższy calosc wyliczyli mi chyba pod 200. przynajmniej tak twierdził kierownik serwisu troche sliski gosciu. ogolnie sie po prostu do nich zniechecilem ze wzgledu na podejscie do klienta ( z gory troche arogancko). w Bohemi to niebo a ziemia.
    tak czy owak opłaciło sie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ok rozumiem, może i ja w takim razie wybiorę się do Bohemi:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam. Czy ktoś był z autem w serwisie Tyskim Auto Centrum M.Z Kierat? Niestety jestem zmuszony zmienić serwis ze względu na sezon  urlopowy w Ganinexie a nie wszystkie serwisy maja fachowców od LPG
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Dzień Dobry Wszystkim
    Jeżeli chodzi o serwis to miałem pewne kłopoty z moim Rapidem (o czym napiszę niebawem we właściwym dziale). Do tej pory czyli od 1,5 roku jeździłem do serwisu w alejach jerozolimskich 249B w Warszawie. Na szczęście odkryłem serwis na ulicy Sokratesa 17B, POL-MOT Auto S.A. Warszawa Bielany gdzie usterkę wykryto dosłownie w 60 sekund! Tak! Dosłownie szczęka mi opadła. Nikt ze mną nie dyskutował bez sensu. Zrobiono robotę i auto śmiga aż miło. Drugi raz pojechałem dwa dni temu bo zaliczyłem ogranicznik na parkingu :-( i znowu jestem zadowolony.
    Robert
    Freshfrogh
    Rapida SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Ambition | Srebrny | 65Kkm | Polska
  • Nie polecam byłego Polmozbytu w Olsztynie. Obecnie Polbis Auto Sp. z o.o.
    Miałem do wymiany przedni błotnik i drzwi, z OC sprawcy. Samochód w serwisie spędził... 3 tygodnie. 
    Najpierw polecono mi prywatną wypożyczalnię aut zastępczych. Koszt ponad 100 za dobę. potem okazało się, że przyszły drzwi, ale nie do tego modelu. potem, ze lewe, zamiast prawych. Stawka w wypożyczalni leciała. 
    W końcu zdałem auto w wypożyczalni, że znalazł się pojazd zastępczy w Serwisie. 
    Odebrałem auto i po kilkudziesięciu km coś nie grało... Śrubę przy błotniku odkręciłem ręcznie! na szczęście dokręciłem ją, miałem lakier by ją zamalować. 

    kilka lat temu zgłosiłem się z Fabią i klaksonem. Sprawdzili klakson, kabelki. na koniec bezpiecznik. przepalony. Ale zapłaciłem za godzinę pracy serwisowej... 

  • Skoda Śliwka Katowice (ul. Kościuszki) - dzień po odebraniu auta zauważyłem różne rysy nad klamką kierowcy - stwierdzili, że to klej albo drobne rysy wynikające z transportu / czyszczenia auta przed oddaniem - po ich "polerowaniu" które nic nie dało odesłali do Skoda Śliwka w Zabrzu (ul. Szkubaczka) i tam zrobili mi to idealnie w dosłownie 10 minut, polecam.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Ktoś serwisuje w Skoda Pszczyna? Polecacie?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY17? | Ambition I Race Blue | Tychy
  • Czy jakiś ulubiony doradca sewisu w Ganinexie Katowice ( al. Roździeńskiego ) 
    Mam tam najbliżej , kiedyś u Arka Stracha naprawiałem Octavię i było ok , ale już niestety nie pracuje. 

    Polecicie kogoś ? 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • Chciałbym pochwalić serwis Pol Mot Auto Bemowo w Warszawie - podczas przeglądu dopatrzyli się luzu dźwigni hamulca ręcznego i zakwalifikowali ją do wymiany gwarancyjnej. Nie zgłaszałem im tego, nawet nie zauważyłem że coś jest nie tak. Przy odbiorze samochodu doradca poinformował mnie o tym fakcie. Dodatkowo bez problemu zgodzili się na wymianę na gwarancji gum stabilizatora, pomimo że na przeglądzie smarowali i następnego dnia po moim telefonie, że nie ma poprawy, stwierdzili że wymienią. Wcześniej bez gadania wymienili wytartą gałkę zmiany biegów.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Niestety muszę ostrzec przed serwisem Škoda Porsche w Krakowie, ul. Conrada.
    Początki były całkiem niezłe, szczególnie po przejściu z ASO na Kocmyrzowskiej.
    Ostatnie kilka wizyt to jedna wielka porażka. Czwarta wizyta ze stukającym zawieszeniem. Albo nikt nie słyszał, jak już usłyszał to nie wiedzą co stuka, albo tak jak dzisiaj bez jazdy testowej stwierdzili, że wg nich nic nie stuka. Próbowali naciągnąć na wymianę klocków hamulcowych, bo niby mają po 2-3 mm, a w rzeczywistości mają 7-8 mm.
    Jedyne co zrobili prawidłowo to wymienili łuszczącą się gałkę zmiany biegów, która jednak znowu się rozsypała. 
    Niestety w Krakowie została tylko Skoda inter auto na Zakopiańskiej, ale to ta sama grupa co na Kocmyrzowskiej, więc małe szanse na lepszą jakość. Chyba przeniósł się do ASO Wieliczka.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?