FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Serwisy Škody (opinie)
  • Tak ogólnie to temat zdublowany jest poniżej "serwis skody-opinie" tam też jest gdzieś opisany ten serwis.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witajcie, poszukuje sprawdzonego serwisu ASO w Łodzi lub okolicach- takiego gdzie nie zapominają czegoś zamontować czy dokręcić, gdzie można z czystym sumieniem oddać autko i być pewnym że zrobiią przegląd lub naprawę solidnie ?

    yunior81 26 listopad 

    Ze swojej strony mogę polecić ASO Bednarek w Dobroniu. Jeżdżę tam już kilka lat i jestem zadowolony. Nie robią problemu jeśli ktoś chce postać przy samochodzie, mechaników też można popytać o to i owo. Jeździłem do nich rożnymi Skodami, które były obsługiwane przez wszystkich mechaników ( drużyna jest ta sama chyba od poczatku ) i elektryka oraz niestety blacharnię i zawsze wszystko było zrobione jak należy. Nie ma też problemu, jeśli ktoś przywozi własny olej ( oczywiście z odpowiednią normą ) i filtry.
    Ogólnie POLECAM.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Z ASO to masz dwa, albo Zimny, albo Bednarek. Zimny ma swoje punkty na Rzgowskiej (ale coś ostatnio tam remontują), albo Wójtowska (mały salon, ale z pasją). Bednarek ma nowy (5-letni) salon/serwis na Szczecińskiej i jak mówił @yunior81 w Dobroniu (po modernizacji dróg jest to już całkiem blisko :P ).
    Innych autoryzowanych w Łodzi nie ma. Z nieautoryzowanych mogę polecić Lotusa - znają się na autach, nie naciągają na niepotrzebne naprawy i nie wraca się do nich z tą samą rzeczą (no i oczywiście dają papiery na naprawę i gwarancje na części)...
    ul. Matejki 7/16
    91-402 Łódź
    tel. 507 839 632
    e-mail serwis@lotus.pl
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • W Łodzi to jeszcze Bursiak na Pabianickiej prowadzi serwis Skody przy swoim salonie VW. Ma nawet logo Skody u siebie na serwisie. Służbowa Skoda u mnie w pracy tam była na wymianie sprzęgła.

    Nie wiem czy to jeszcze okolica ale ASO i Salon Skody ma jeszcze Zimny w Piotrkowie Trybunalskim.
    Raz u nich kupiliśmy w rodzinie auto (Felicja) i w tym roku kolega z pracy kupił Rapida. 
    Kilka razy tam jeździliśmy ale podpadli nam (zaczęli chahmęcić) i zaczęliśmy jeździć do Dobronia.
    Nie wiem jak teraz jest u nich czy coś się zmieniło. Nie byłem tam na serwisie od 2001 lub 2002 roku to może już jest lepsza ekipa.
    Na salonie kilka razy byłem i interesowali się człowiek i wiem, że dają dość dobre oferty na auta. Napewno lepsze niż u Bednarka.

    PS. Co najlepsze sami w Bednarku wiedzą, że Zimny daje lepsze oferty (mówię o klientach indywidualnych bo tematu aut na firmę nie znam). Mam koleżankę w Dobroniu i jak się zapytała gdzie ostatecznie kupiłem auto to sama rzuciła temat Zimnego ciągnąc temat dalej :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Właśnie Bednarek specjalizuje się we flotach. Długo negocjowałem z nimi, ale nie byli w stanie - albo raczej nie bardzo im się chciało - zbliżyć się nawet do ceny wyjściowej Zimnego...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dzięki Panowie za podpowiedzi, wybiorę chyba Bednarka w Dobroniu ze względu przede wszystkim na możliwość obecności przy samochodzie podczas przeglądu- nie ukrywam że lubie popatrzeć i pogadać. Fajnie że można mieć swôj olej i filtry, po gwarancji spróbuje chyba Lotusa wierząc że znają sie na rzeczy - chyba że Bednarek będzie konkurencyjny ..., czas pokaże
  • Ja po gwarancji polecam serwis GAL-ZEKO na ulicy Polnej w Łodzi. Jest to punkt który zajmuje sie przede wszystkim Skodami i grupą VW. Serwisowałem tam swoją Fabię I i jestem zadowolony. Można być przy naprawie, doradzają, nie naciągają, maja przyzwoite ceny, na miejscu mają części, dają potwierdzenie naprawy.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Witam. Jakie warsztaty polecacie poza ASO we wrocławiu specjalizujące się w skodzie?
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • Warsztaty co się w skodzie lubują to: Vag serwis ul klimasa, ul. Strzegomska wjazd vis a vis początku nowodworskiej, hubska vis a vis policji, robotnicza na terenie Archimedesa warsztat ogólny ale uczciwy to jest u pana Śledzia (takie nazwisko),
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dzięki supermajku. Przyda się na przyszłość. Przegląd za 2 tyś km zbliża się wielkimi krokami. Chyba skorzystam jeszcze raz. ASO gall icm bo mam blisko. Może oriętujesz się która zmiana jest konkretna ? Tzn ma sprawnego i rzetelnego mechanika.
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • Jakby kogoś podkusiło skorzystać z ASO w Krakowie na ul.Kocmyrzowskiej to przestrzegam.
    Rapidy oddany do naprawy blacharskiej 5 stycznia. AXA zabrała mi zastępczaka 28 stycznie bo ile można naprawaiać szkodę. Dzisiaj od 8 rano próbowałem dowiedzieć się co z moim Rapidem. Spisano mój numer telefonu i obiecali zaraz zadzwonić. Potem to samo o godzinie 9 i 10.
    Poprosiłem o przełączenie do kierownika. Pan Robert  sympatycznie poprosił o mój numer i tu zagotowałem. Powiedziałem co myślę o ich salonie i że dzisiaj numer podawałem już 3 razy i nikt nie raczył zadzwonić. Ale faktycznie zadzwonił za 8 minut z informacją ze Rapid już ma położony podkład i oklejony do malowania. O 15 zadzwonił jeszcze raz i potwierdził termin odbioru na piątek. Ogólnie osoba w dziale likwidacji szkód nijaki Artur olewa wszystko i nigdy do mnie nie oddzwonił.
    Nie wiem co mnie podkusiło żeby do nich oddać.
    Ale ostrzegam innych.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Kolejne negatywne potwierdzenie serwisu na Kocmyrzowskiej. 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Byłem u nich raz zaktualizować oprogramowanie w DSG. Czekałem z 4,5h. Oprócz czekania raczej nie mam zastrzeżeń, ale i robota nieskomplikowana. 
    Byłem też w Euromarket na al. Jana Pawła II 43. Reklamowałem przeciwfazę w tylnich głośnikach. Zdziwili się zgłoszeniem, nie wiedzieli jak to ugryźć, ale w końcu zrobili i gra dobrze.  
    Jeszcze taka mała dygresja... Kiedyś w ASO ciastko, lub przynajmniej kawę zaproponowali, a teraz nawet na to nie można liczyć. Więc skoro nie widać różnicy w jakości obsługi, a widać w cenach, po gwarancji będę korzystał ze sprawdzonych serwisów, ale już poza siecią ASO. Do końca gwarancji potestuję inne serwisy w Krakowie...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Jest tak w wiekszosci ASO wiec nie ma co szczególnie negować konkretnego, na 5 ktore odwiedziłem wszedzie podobnie jak w przypadku kol. @amiskiew
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Też już zauważyłem, że jak się kupuje auto to chodzą za klientem, skaczą uśmiechają się itd. A później jak już kupisz to role się odwracają, to Ty musisz skakać i uśmiechać się, żeby Cię obsłużyli w serwisie.
  • @kristof20 u kolegi dorabia po godzinach mechanik ze Aso skody. Czy jesteś zainteresowany? W Gallu wszystkich i wszystkich lubię. Ba! Doradcy serwisowi są pasjonatami motoryzacji i bardzo życzliwi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wstawiając Rapida do serwisu na Kocmyrzowskiej zażyczyłem sobie zwrotu drzwi. Oczywiście przy odbiorze Rapida drzwi nie wróciły z lakierni. Po awanturze dostałem adres blacharni i lakierni. Znajduje się w starym Polmozbycie na al. Pokoju. Na miejscu zobaczyłem stojące pod gołym niebem za siatką porozbijane samochody głównie skody. Po wejściu blacharnia to stara hala zasyfiona, brudna bez żadnego osprzętu. Lakiernia wygląda lepiej bo mają komorę lakierniczą, ale warunki przed komorą nie powalają. Teraz już wiem dlaczego serwisy skody w Krakowie nie dają adresu swojej lakierni.
    Przysłowiowy Janusz ma lepszą lakiernię niż ASO skody. Strach myśleć co mam pod lakierem :(

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja w poniedziałek byłem z R na pierwszym przeglądzie w serwisie Pol-Mot Auto Warszawa Bemowo. Oto moje odczucia:
    In plus:
    - jakość obsługi przez doradcę, poczułem się jak klient, nie jak intruz. Właściwe zabezpieczenie kierownicy i fotela, przyjęcie auta na hali, w obecności mojej i mechanika mającego zrobić przegląd, dyskusja o uwagach, które zgłaszałem przy telefonicznym umawianiu się na przegląd, wydanie auta zastępczego, możliwość pogadania z doradcą, telefon po ukończonej naprawie, wytłumaczenie zakresu przeglądu, omówienie jak będzie wyglądał kolejny.
    - wyregulowali klapę bagażnika i dodatkowo na moją prośbę podkleili ramkę od tablicy, dzięki czemu nie ma stuków i brzęczenia ramki przy zamykaniu klapy
    - naprawili problem cieknącej wody spod silniczka wycieraczki tylnej, była fabrycznie zdeformowana uszczelka, wymienili i pomimo pluchy przez 2 ostatnie dni i testu na myjni bezdotykowej w końcu jest sucho
    - przeczyścili zapięcia przednich pasów, bo zgłaszałem zacinanie się pasa przy odpinaniu, póki co jest o wiele lepiej

    In minus:
    - zgłaszałem terkotanie silnika przy odpalaniu i brzęczenie przy schodzeniu z obrotów, doradca powiedział że sprawdzili i co do terkotania, to producent przewiduje, że po uruchomieniu taki dźwięk może być nawet przez 5 sekund, co spowodowane jest napełnianiem się napinacza rozrządu. TTTM. Co do brzęczenia, wszystkie osłony termiczne są ok, nie ma problemu... Ech.. Korciło mnie powiedzieć o tym cięgnie wastegate, ale cóż...
    - zgłaszałem dziwny-moim zdaniem-dźwięk podczas pracy klimatyzacji. Nie zaobserwowali go, bo -UWAGA- nie  mogli jej włączyć z uwagi na niską temperaturę! Okej, na zewnątrz było w okolicach 0 st., ale nie wierzę, że po kilku godzinach na hali czujniki nie wyłapały ocieplenia i nie włączyły klimy...

    Reasumując, generalnie doradca deklaruje chęć pomocy w tych dwóch kwestiach i radzi pojeździć, poobserwować i w razie problemów kontaktować się. Ogólnie pozytywnie oceniam serwis i mogę go polecić innym. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • czy ten Pol-Mot to ten na połczyńskiej?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?