FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Aplikacja Skody- data pierwszej rejestracji a gwarancja
  • Mi datę produkcji pojazdu podał sprzedawca, była też zakodowana na naklejce na szybie z jaką przyjechało auto z fabryki. Nie wiem czy też nie ma jej w papierach jakie dostałem do rejestracji auta. musiałbym sprawdzić.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Sprzedawca powiedział mi że samochód został wyprodukowany w 2 tygodniu 2016 r. ale konkretnej daty nie podał. W dokumentach daty nie znalazłem. Chciałbym potwierdzić że sprzedawca powiedział mi prawdę.
    Rapid LB | 1.2 110 KM | MY16 | Style Max | Szczytno
  • U mnie wszystko się prawidłowo pokrywa.
    Data produkcji + data pierwszej rejestracji w urzędzie. 
    Długość gwarancji też.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • U mnie data pierwszej rejestracji jest prawie miesiąc po dacie z dowodu :) , takze nie ma co do końca ufac apkom. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie też data w apce się nie pokrywa do końca a datą w dowodzie, różnica wynosi 5 dni 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Wejdźcie sobie na historiapojazdu.gov.pl tam wprowadźcie dane i zerknijcie jak to wygoda. Dostaniecie okno z dwoma przyciskami/zakładkami. W pierwszym będą dane auta a w drugim oś czasu, gdzie w skrócie pokazują co się działo z autem.  
    W moim przypadku na osi czasu data przypisania właściciela i współwłaściciela i jest o 10 dni wcześniejsza niż data rejestracji i pokrywa się z datą przybycia auta do salonu. Wtedy też pamiętam sprzedawca potwierdzał telefonicznie moje i żony dane. 
    Dalej na osi jest data rejestracji i data wydania dowodu rejestracyjnego i to się pokrywa z dokumentami.

    Zastanawia mnie skąd te daty przy właścicielach. O ile daty z dowodu urząd przesyła do CEPIKU to salon też jakieś dane tam eksportuje?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Salon też może być po drodze wlascicielem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A jaką macie różnice miedzy datą produkcji a datą rejestracji bo u mnie data produkcji to 1 luty 2014 a data w sumie dostarczenia do salonu 30.04.2014 wiec ta różnica jest spora, a jak to u was wygląda?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • U mnie data produkcji 6 września, pierwsza rejestracja 19 września a w aplikacji 24 września, czyli dzień po odebraniu dowodu rejestracyjnego
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Data produkcji 14 Grudzień data pierwszej rejestracji 28 styczen. 
    Data wydania dokumentu homologacji 23 Grudzień ale to już nie apk skoda tylko dane z papieru
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Też sprawdziłem na aplikacji i jest data pierwszej rejestracji 31.10.2014r, ale potem wszedłem na cepik i jest ok tzn. 3.11.2014r  jak powinno być co wynika z dowodu rejestracyjnego, więc 31.10.2014r w/g cepiku to (Data wydania karty pojazdu: 31.10.2014) więc z tego wynikają rozbieżności.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Czy u mnie jak na razie największa rozbieżność pomiędzy datą produkcji, a datą rejestracji, bo aż w sumie 3 miesiące, ciekawe z czego to wynika?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan dla auta z placu to chyba normalne, czekało na Ciebie ;-)... np. u mnie jest produkcja wrzesień, rejestracja w systemie listopad, sprzedaż styczeń... lepiej powiedz co z Twoją 4 letnią gwarancją?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty ale właśnie nie czekało, bo u mnie jest duża rozbieżność pomiędzy datą produkcji 01.02.14, a datą pierwszej rejestracji 30.04.14- tego dnia auto pojawiło się na placu u dealera, a auto czekało na mnie osiem dni, kupiłem i zarejestrowałem 08.05.14. Gwarancja jest w trakcie uzgodnień, mam nadzieje że w tym tygodniu będę miał odpowiedź:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Gwarancja producenta (2 letnia) jest od daty pierwszej rejestracji a nie od daty odbioru auta. Moje auto (DEMO) było rejestrowane w 08.2013, ja kupowałem je w maju 2014, a gwarancja skończyła mi się właśnie w 08.2015, teraz jestem jeszcze do maja na rękojmi salonu gdzie kupiłem auto.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • czyli co, serwis zapewni ci naprawe do maja w razie czego? Masz to gdzies na pismie czy mowisz o rękojmi wynikającej z ustawy?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Gwarancja w skodzie nawet jak jest w okresie obowiązywania to też mają wątpliwości. Siadły sprężyny stąd cale zamieszanie z zawieszeniem. "WSZYTKO W PORZĄDKU" w żuku tak się nie dzieje...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • no to ładnie wynika z tego, iż mam gwarancję do końca kwietnia, a nie do 8 maja jak powinno być zgodnie z fakturą zakupu, ale oni modzą:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Oby nie była potrzebna. W końcu masz nowy samochód... ;)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • taaa, nowy tylko z nazwy;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?