FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Aplikacja Skody- data pierwszej rejestracji a gwarancja
  • @gross81 - można się powołać tylko na rękojmię, nic więcej
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Pojawiła się aktualizacja do aplikacji. Wraz z nią można teraz wyświetlić przy jakim przebiegu, kiedy i gdzie auto miało wizytę w ASO. Pod warunkiem, że ASO wprowadziło do systemu.
    U mnie np. widnieje inspekcja przed wydaniem auta i jesienna wymiana oleju w innym salonie ale brakuje wiosennej wizyty rok temu jak byłem na smarowaniu uszczelek w tym samym salonie co z olejem. Wyświetlają się też oczekiwane wizyty zaplanowane przez ASO w którym kupowałem auto a nie byłem na nich.

    Funkcja ta jest wyświetlana chyba tylko dla aut z elektroniczną książka serwisową bo moja Fabia nie ma tej opcji w aplikacji.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • u mnie jest jeszcze ciekawiej. auto wyprodukowane 21 grudnia bodajże, odebrane i zarejestrowane 26 stycznia a gwara idzie od 17 lutego :) cuda normalnie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam Panowie podłącze się ze swoją historią. Ja też miałem podobnie, fakt kupowałem już auto roczne z komisu pod poznaniem (Właściciel volkswagen/skoda grup Poznań wbite w Kartę pojazdu). A wiec zacznę od tego że auto w Polsce od czerwca 2014 rejestracja też czerwiec ale gwarancja startuje dopiero po odbiorze w Październiku ( do jeżdżenia przez pracownika). W Lutym 2015 już w komisie.
    Kupiłem we wrześniu, jak kupowałem chciałem przedłużyć gwarancje o 2 lata ( De facto jest to ubezpieczenie). Wiec pytanie od kiedy? Pan z ubezpieczania nie chciał mieć problemu więc cisnął Salon/ komis. Po wielu telefonach łącznie z telefonami z salonu, z Centrali info że ubezpieczyć czyli przedłużyć gwarancje od października 2016 bo w systemie jest start Październik 2014 a nie od daty rejestracji. Jakaś osoba na stanowisku to potwierdziła bo słyszałem rozmowę ;). Więc trochę dziwne, że raz tak a raz tak ... fakt mówili, że w przypadku zakupu nowego z salonu było by od daty rejestracji.

    PS. a co do samego programu bo sprawdziłem właśnie  data produkcji 9 .04.2014 / Pierwsza Rejestracja 31.10.2014
    a w dowodzie 11.06.2014 :D także magia :D he he
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • @RapidNovy
    Co to jest "ubespieczenie"?
    Myślałem, że kupowałeś bo kupywałem też nie rozumiem.

    Czy korzystanie ze słownika jest takie trudne jak nie wie się jak powinno się napisać dane słowo? 

    Już nie mówię, że napisałeś bez polskich ogonków oraz brakuje przecinków i kropek ale sprawdzajmy ortografię bo to razi.

    PROSZĘ TO POPRAWIĆ 

    A wracając do tematu to masz niezłą rozpiętość w datach.

    Patrząc na mój przykład to system chyba ma jakieś problemy bo u mnie wszystkie wpisy planowanych i rzeczywistych wizyt zdublowały się. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

  • @grzesk

    Masz rację sorrki- dla ciebie specjalnie poprawiam wcześniejszy wpis... tak na szybkiego pisałem ;)
    Pozdr.
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • A coś jeszcze ciekawego potrafi ta aplikacyjka, poza sprawdzaniem dat? :-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Masz instrukcję obsługi i jak za pierwszym razem wymieniasz żarówki to możesz odczytać jak to zrobić. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Odgrzebię temat. Samochód kupiłem w październiku 2017 na wyprzedaży. Auto nowe, od dilera, tylko kilka km na liczniku, z placu. W tym samym czasie zarejestrowane w urzędzie, wydano kartę gwarancyjną z aktualną datą. Pierwszy przegląd po 2 latach lub 30 tys. km wypadłby zatem w październiku 2019 (zrobiłem dopiero 16 tys. km). Potwierdza to komputer pokładowy. Ostatnio poruszyłem temat przeglądu przy okazji wymiany opon w innym ASO. Serwis odczytał z systemu producenta, że moje auto wyprodukowano w grudniu 2016, ale początek gwarancji nadano w lutym 2017, czyli ponad 7 miesięcy przed zakupem. Podobno raz wprowadzonego początku biegu gwarancji już nie można skorygować. Zgłosiłem to dilerowi, sprawa jest na etapie korespondencji dilera z importerem.

    Zdarzyło się Wam coś podobnego? W sumie to teraz nawet nie wiem, czy mam jeszcze gwarancję, ponieważ jeśli to serwis ma rację, to jestem o ponad miesiąc spóźniony z przeglądem. Gwarancja producenta w moim wypadku to 4 lata.

    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Elipsa miałem podobną sytuację, kupiłem Rapida 20 kwietnia 2017 roku z wyprzedaży rocznika. Auto wyprodukowane zostało w połowie roku 2016.W marcu tego roku auto oddałem do serwisu z uwagi na problemy ze sprzęgłem, wada produkcyjna. Serwis przyjął samochód na naprawę gwarancyjną i usterka została usunięta. Po powrocie do domu telefon z serwisu że niestety będę musiał zapłacić ponieważ gwarancja zaczęła się w czerwcu 2016. Dostając niesamowitego szoku zabrałem wszystkie dokumenty i udałem się dobrowolnie, choć nie musiałem do serwisu. A tam tłumaczenia że że już gwarancji nie ma bo tak mają w systemie i takie bla bla. Więc wytłumaczyłem panom że nic nie będę płacił ponieważ samochód zakupiłem w kwietniu 2017 i od tego momentu zaczyna się gwarancja, a to ze został wyprodukowany w 2016 roku to nie ma żadnego znaczenia. 
    W książce serwisowej Skody jest napisane wyraźnie że początkiem okresu gwarancji jest data przejęcia samochodu po zakupie lub data pierwszej rejestracji. Decydujące znaczenie ma kolejność tych zdarzeń. W moim przypadku w tym samym dniu zarejestrowałem samochód i został mi wydany. Panowie w serwisie trochę polatali z dokumentami i na koniec usłyszałem przepraszam. Moim zdaniem mają gdzieś bałagan w systemie co niestety przekłada się to na zdrowie psychiczne klienta.
    A tak porównując to jak kupię żonie np. suszarke do włosów to gwarancja zaczyna się z datą zakupu na paragonie , a nie z datą kiedy ją nasi przyjaciele z Chin wyprodukowali.

    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Tylko co oni rozumieją przez pierwszą rejestrację? Tę w urzędzie w celu wydania tablic, czy rejestrację w ich systemie?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Data pierwszej rejestracji to tylko i wyłącznie w urzędzie który nadaje pierwszy numer rejestracyjny pojazdu. Odpowiedni zapis znajduje się w dowodzie rejestracyjnym oraz w karcie pojazdu. Dealer odbierając auto od producenta wprowadza jego dane do swojego systemu, może to nazwać zarejestrowaniem, ale to nie ma nic wspólnego z definicją pierwszej rejestracji pojazdu.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Darkor, a jesteś pewien, że naprawili Ci auto na gwarancji, czy może ASO wzięło niejako koszt naprawy na siebie, np. w ramah jakiejś rekompensaty za swój błąd? Zakładam, że naprawiałeś w tym samym ASO, gdzie kupiłeś auto?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Auto naprawiałem w ASO w którym dokonałem zakupu i była to typowa naprawa gwarancyjna ,o czym zostałem poinformowany ( odpowiedni zapis na zleceniu ). W tym przypadku nie było mowy o naprawie w ramach rekompensaty za bład ASO. Błąd nastąpił z winy producenta szczegóły w tym wątku :
    http://rapidklub.pl/discussion/1707/gwaltowny-przyrost-obrotow-12-tsi-90km/p1

    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Mój przypadek po pół roku, niezliczonych telefonach i mailach w końcu został poprawiony, teraz w systemie i w książce jest ta sama data. A sprawa odbijała się między Gdańskiem, Poznaniem, a w porywach Hiszpanią.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?