FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oleje opinie
  • I często zanika po wymianie oleju.... Na kolejne 8-15 tys km. Przypadek? Kłania się w pas stara szkoła wymiany oleju. Btw Dlaczego toyota wymienia olej co 15 tys km skoro serwis i tak jest tańszy niż w skodzie, jednocześnie będąc nr 1 jeżeli chodzi o niezawodność jak również liczbę sprzedanych samochodów na świecie. Przypadek? Nie sądzę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

  • gross81 
    to jak to w końcu jest?
    U Ciebie to był rozrząd czy coś innego?
    Bo ja się już  pogubiłem............. :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja po swoim przypadku twierdze ze wymiana oleju nie pomaga na terkotanie. Mialem kontakt z osobami ktore maja to w fabiach, wymiana tez im nie pomogla. Wymiana na ten chwalony liqui moly w moim przypadku to tez bylo wyrzucenie kasy w bloto, w zyciu juz nie bede przeplacal za te przereklamowane marki. Wymiana na longlife po 10 tys, gdzie planuje sie kolejna wymiane po zblizonym przebiegu jest kolejnym bezsensem.

    @lookashECL tak, wymiana rozrzadu rozwiazala poki co problem, ale co bylo konkretna przyczyna juz mi nie powiedziano, jak wywnioskowalem sami nie wiedzieli.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 bo w Aso pracują serwisanci nie mechanicy z łac. Serwis oznacza wymianę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • gross81 dzięki za szczegółowe info
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Panowie.... to nie jest tak, że lałeś jakiegoś castrola czy inny wyrób olejopodobny i zmienisz na prawdziwy olej to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie problemy ustąpią. Ten castrol najprawdopodobniej pozanagarzał miejsca które są sterowane ciśnieniem oleju i potrzeba czasu żeby te osady sie rozpuściły i wypłukały, napinacz rozrządu jeśli jest sterowany ciśnieniem oleju będzie działał dopóki będzie miał możliwość pracy. Zmieniłeś olej na lepszy i dalej terkocze ? w porządku już zrobiłeś krok w dobrą stronę, ale teraz zrób kolejny i trzymaj się tego oleju a przed wymianą spróbuj dolać płukanki coby te syfy pocastrolowe jeszcze wypłukać. Pzdro
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • dokładnie, dobry komentarz.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Cris 7 maj napisał:
    @chrisol Jaki olej zalewałeś? 5W30 czy 0W30 bo na pewno longlife się mija z celem...
    Ogólnie to zastanawiam się czy nie pogadać z gazownikiem o tym czy założenie wariatora nie jest lepsze dla silnika niż te "dziadostwo" które się dolewa...
    -------------------
    chrisol 8 maj napisał
    Nie wiem czy się przyznawać z tym olejem. 
    Ja jeżdżę na LM Synthoil High Tech 5W40. Wychodzę z założenia, że silnik może mieć trochę ciężej ale ma mieć smarowanie a nie płukanie olejem :)
    Nie wiem co masz na myśli pisząc o wariatorze (mechanizm zmiennych faz rozrządu). Tym razem w ASo sami dolewali te ichniejsze środki więc tak jeżdżę. Dodatki do oleju można odpuścić, do benzyny można raz na dwa, trzy zbiorniki wlać środek do czyszczenia wtryskiwaczy np. Carlube - w marketach po 10zł.
    Nie ma się co montować w jakieś dziwne środki za milion pln. Ja np. miałem jakąś lipną mapę przy montażu wgraną i walczę teraz ze skutkami choć czarno widzę raczej ich usunięcie w ramach gw. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • @chrisol, masz bardzo dobry olej zalany ale lepszym wyborem, szczególnie do TSi byłby Liqui 0W40. 
    Rozruch mojego starego 1,6 MPI w obecną zimę, mogę śmiało napisać bez przesady, był "aksamitny" a to juz leciwa konstrukcja. Obecnie jestem po drugiej wymianie i jak dotąd, między wymianami nic nie dolewam.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wybrałem właśnie ten konkretny 5w40 ze względu na bazę syntetyczną pao. 0w40 o którym piszesz jest oparty o estry hc. 

    Edit
    lm energy 0w40 jednak też jest pao ... faktycznie może warto by przejść na niego bo widzę, że ma wyższe tbn
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • adnotację o "części klienta" miałem jedynie na fakturze - w książce serwisowej nie wspomniane. Nic też nie mówili o utracie gwarancji (minęła mi w ub. roku, ale wcześniej nie mówili o tym też). Przywiozłem oryginalne filtry Landi Renzo, kupione w sklepie w Zielonej Górze.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Nie wchodząc w szczegóły to ciezko o "zły" olej z 0W.... na poczatku. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie na castrolu 5W30 LL nalatał 172 tys. przez 3,5 roku, wymiana co 15 tys., z silnikiem nic się nie dzieje, więc ja psów na castrolu wieszać nie będę.
    Może za mocno przywiązujecie wagę do tego oleju, najważniejsze to regularna wymiana i dobry filtr.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Ja na Castrolu 5w30LL w  Jettcie zrobiłem 203.000km, olej zmieniamy do 170 tyś km średnio co 20-25 tys km, po 170 tyś km co 15 tyś km, olej ciągle ten sam. Przy 190 tyś km wymieniono uszczelniacze pompowtryskiwaczy, po zrzuceniu pokrywy zero zużycia i nagaru- w środku jak nowy. Silnik co 15 tyś km nie wymagal dolewek oleju, aktualny właściciel dalej lata na Castrolu 5w30 LL co 15 tyś km i auto ma juz 250.000km bezawaryjnie.
    -----
    Artykuły i filmiki o oleju wymienianym co 30 tyś km
    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-long-life-nie-ma-olejow-wytrzymujacych-30-tys-km/e6q0k1
    https://www.youtube.com/watch?v=5lKBRsv2Q_U
    https://www.youtube.com/watch?v=7QkrFtc2v_Y&t=493s
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • AŚ zawsze błądził, błądzi i będzie błądził, ze tak delikatnie napiszę a zdjęcie, które zapodali nie jest wynikiem wymiany oleju co 30 tkm.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ok, 5kkm na Fuchs, moje spostrzeżenia względem millersa:
    - głośność silnika bez zmian
    - spalanie minimalnie w górę
    - temperatura oleju -> tu jest największa różnica, 5 stopni w górę średnia temp. oleju. Na millersie w czasie normalnej jazdy temp oleju 90-93 stopnie, na fuchsie 95 to norma i więcej, na autostradzie millers 98, fuchs ponad 100
    Przy najbliższej wymianie zobaczę co zleję i albo wrócę do millersa albo jakieś kolejne testy zrobię. Rozważam LM,Amsoil lub Xado.
    PS: terkotania nie zauważyłem
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Ja muszę bardzo pochwalić Penrite 10 Tenths Premium 0W40. Silnik pracuje ciszej i łagodniej. Nie warczy przy wchodzeniu na obroty.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Penrite 10 Tenths Premium 0W40  - niestety cena zabija ....
  • Może komuś się przyda wyjaśnienie oznaczeń oleju np. 0W30

    http://m.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja,wtrtl


    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?