FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oleje opinie
  • Kupiłem polecony przez @PinkFloyd Penrite Enviro + i jestem zachwycony,różnica w pracy silnika wyczuwalna.
  • Już kiedyś pisałem: ja mam Liqui Moly, raz kupiłem pojechałem z nim do ASO Skoda ul. Unii Lubelskiej w Poznaniu, nastąpiła wymiana, jeździłem samochodem po tej wymianie, nie zaobserwowałem żadnej zmiany, to samo spalanie, tak samo głośny, przy następnej wymianie zmieniłem serwis ASO na ASO VW na ul. Wiatracznej (olej ten sam Liqui Moly), już przy pierwszej jeździe odczułem znacznie ograniczenie hałasu w kabinie i odczuwam to dziś, poza tym spalanie spadło mi mniej więcej 0,5l/100km, więc jak ktoś pisze, że kupił Liqui Moly i nie działa to niech się zastanowi czy faktycznie w ASO wlano mu ten właśnie olej (no chyba że wymienia sam) a po drugie czy nie kupił podróbki bo też słyszałem, że przelewają zwykłe oleje w opakowania z etykietami Liqui Moly. Ja polecam Liqui Moly
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Od 7 lat zalewam swoje prywatne samochody, motocykle oraz ostatnio silnik zaburtowy olejami Liqui Moly i jak dotąd, ( odpukać ) jestem \zadowolony z tej marki jak i z chemii, którą produkuje. Może są lepsze parametrowo oleje ale Liqui mi przypadło do gustu i dopóki się nie popsuje, będę na nim jeździł.
    Warunkiem zadowolenia z każdego oleju jest pewne źródło zakupu.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Raz wlałem Liqui Moly (kupiony w autoryzowanym sklepie), mechanik zmieniał przy mnie, efekt-zero róznicy z aktualnym Mobil 1 ktory wlano mi z beczki w ASO przy darmowym przegladzie, no poza jedną oczywista roznicą w cenie jesli samemu sie kupuje...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Najważniejsze w olejach żeby rzeczywiście je wymieniano, dlatego cenie sobie serwis gdzie stoję i widzę że olej jest wylany i wlany ten który ja przywiozłem ze sobą ;)
  • Witam,kolega @demo87 bardzo obiektywnie to przedstawił,ASO nie dopuszcza klienta przy wymianie oleju,dlatego nie wiemy co wlewają,a tym bardziej jak kupimy swój olej nie mamy pewności,czy go wlali na pewno,dlatego ten co umie sobie sam wymienić,albo wymieni u znajomego mechanika wie,że ma to co chce w swoim silniku.W poprzednim samochodzie Renault ASO umożliwiało podgląd zza szyby,co było już pewnym udogodnieniem dla klienta,który pijąc kawkę mógł cały czas śledzić pracę mechanika przy swoim samochodzie.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Niestety słyszałem wiele opinii że kombinują z tymi olejami np ustawiają samochód pod kątem i nie zlewają całego oleju, wchodzi im wtedy mniej a nadwyżki lądują na allegro w atrakcyjnych cenach, oby to były tylko bajki ;)
  • Dlatego poświęciłem kilka godzin na spokojną wymianę.Olej ściekał spokojnie w tym czasie wymieniłem filtr powietrza i kabinowy a i znalazł się czas na wymycie obudowy silnika pokrywy filtra i kilku innych zakamarków.Wiem co wlałem,wiem że dobrze dokręciłem filtr i za robociznę za którą bym zapłacił w ASO dołożyłem do lepszego oleju.No i fajnie;) Ponownie link od kolegi z forum dla tych co ślepo wierzą w serwisy w ASO https://www.youtube.com/watch?v=e5pqadYcJGw

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?