FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyważanie kół
  • Uzywałem kol letnich w pierwszym sezonie tak ze 2 miesiace a potem nastepny caly sezon, jak myslicie czy należało by teraz wyważyć te kola przed nowym sezonem?
  • Warto poświęcić trochę uwagi dla opon. Uważam, że po 10 tkm należy sprawdzić wyważenie kół. No i przy małych przebiegach - najpóźniej po 2 sezonach. Jak podajesz sezon + 2 miesiące - to możesz sprawdzić stan w serwisie. Będziasz miał w tym roku spokój z oponami. A stosownie do przebiegu - kolejne przeważenie zrobisz za rok na wiosnę (przed sezonem) albo nawet po lecie. Ale to już zależy od stylu jazdy, jaki preferujesz oraz od przebiegu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja wyważam zawsze na wiosnę, bez względu na ilość przejechanych kilometrów.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ja zimowych nie wywazalem bo w 2015 przejechalem na nich moze z 2 miesiace.
    ale teraz letnie i w listopadzie zimowe juz napewno beda do wywazenia
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Wyważam koła przy każdej wymianie... jadę do ASO, koszt 50zł, po chwili auto gotowe... fakturka do księgowej, a ja oszczędzam czas i mam pewność, że jest OK. Geometrię i zbieżność też ostatnio robiłem.
    W domku przy piwku ;-) koła myję, sprawdzam pod kątem uszkodzeń, wyciągam większe kamyczki, na koniec impregnuję opony, aby guma nie wysychała, koła wędrują na stojak i czekają na kolejny sezon ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition + Komfort | Czarny Magic perłowy | 59.000km | Gdańsk, Mazury - Polska Północna
  • Jakbym siebie widział :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Teoretycznie powinno się wyważać co sezon, ale nie ma reguły jeśli jeździsz wolno i delikatnie traktujesz pedał gazu i hamulca to nawet 3-4 sezony pojeździsz bez potrzeby wyważania.  Cały zabieg  robi się z 2 powodów. Pierwszy to  zużywanie się opony a drugi powód ten istotniejszy to przesuniecie się opony na feldze to zjawisko może wystąpić podczas awaryjnego hamowania z dużej prędkości lub energicznego przyspieszenia, niedopompowanie opony sprzyja temu zjawisku. 

Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 35000+km | Bielsko-Biała
  • @bounty 50 zł w ASO za wywazenie wszystkich kół?
  • @romkeo wyważanie i wymiana kół oczywiście...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition + Komfort | Czarny Magic perłowy | 59.000km | Gdańsk, Mazury - Polska Północna
  • Masz chyba jakies dobre uklady w aso ze zrobili to w takiej cenie. W normalnym zakladzie za samo przełożenie kół sobie tylko wołaja a co tu mowic jeszcze o wyważaniu
  • Skoda Bednarek  Dobroń - wymiana 70/80 zł. Z kuponem rabatowym 50 zł. 
  • Lokalny serwis oponiarski:
    - samo przełożenie kół 10 - 15 zł (zależy, który serwis a mam ich 4 w małym mieście),
    - przełożenie z wyważeniem 30 - 35 zł ( 4 - 5 zł za wyważenie od koła).

Do tego nie muszę robić kilometrów do ASO, co też kosztuje.

Zimowych nie wyważałem bo miałem niecałe 4 tys. km na nich przejechane.
    Nad letnimi się zastanawiam, choć nic się z nimi nie działo do momentu przełożenia kół. Zrobione miałem na nich trochę ponad 10 tys.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk rozumiem, ze przeloza caly komplet kol z wywazeniem ........ fakture tez wystawia na 35 zł. ?
  • Tak cały komplet. A po co mi faktura ?! Paragon starczy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @yunior81 też mam takiego mechanika blisko siebie, który wymienia koła tanio, ale u niego są 2 ceny... jedna bez rachunku i druga (wyższa) na fakturę... nie będę reklamował bo gość będzie miał nieprzyjemności ;-)  a tak serio, to jakiś czas temu zadzwoniłem do ASO i mówię, że inne serwisy mają jakąś promocję, kupony rabatowe, gdzie wymiana jest za 50zł... serwis na to, proszę przyjechać wymienimy w takiej cenie... nawet nie upominam się o dodatkowy rabat, który posiadam na serwis... i przy okazji zawsze można coś jeszcze zgłosić do sprawdzenia.  Pozdrawiam
  • @grzesk ja sie nie pytałem czy wystawil Tobie fakture :) tylko czy wystawia faktury na takie kwoty ?...... z wlasnego doswiadczenia napisze: ze przy takiej kwocie na wystawionej fakturze to ktos musi prowadzic dzialalnosc charytatywna :)
  • Tego to nie wiem, nie wnikam. Takie ceny są u nas. Nie wiem czy jest jakaś różnica między fakturą a paragonem w takiej sytuacji ale ten drugi jak chcesz dostaniesz.
    Mamy 4-ech jeździłem do dwóch i takie ceny mają.
    Na zimę robiłem wymianę opon w F1, gdzie za ściągnięcie kół letnich, ściągnięcie starych opon zimowych z drugiego kompletu kół, założenie nowych z wyważeniem i montaż tych zimowych na samochodzie zapłaciłem 40 zł. Nowe opony dostarczałem we własnym zakresie.
  • u mnie ASO wymienia opony z wyważeniem koła za 100 zł za wszystkie 4. fizycznie wygląda to tak, że ... wymieniają w warsztacie na przeciwko wg wzajemnie ustalonej stawki, a swoje kasują :-)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • 40 zl fantastyczna stawka! U mnie za takią usługe lekko ponad stowke zawołają
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wczoraj w pierwszy dzień wiosny zmieniłem opony tzn. całe koła + wyważenie, zapłaciłem 40 zł:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No to superancka cena dodan :) Ja płacę 50 zł, ale za to mam jeszcze w cenie umycie i wypucowanie na glanc moich alusków :D
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?