FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyważanie kół
  • Uzywałem kol letnich w pierwszym sezonie tak ze 2 miesiace a potem nastepny caly sezon, jak myslicie czy należało by teraz wyważyć te kola przed nowym sezonem?
  • Warto poświęcić trochę uwagi dla opon. Uważam, że po 10 tkm należy sprawdzić wyważenie kół. No i przy małych przebiegach - najpóźniej po 2 sezonach. Jak podajesz sezon + 2 miesiące - to możesz sprawdzić stan w serwisie. Będziasz miał w tym roku spokój z oponami. A stosownie do przebiegu - kolejne przeważenie zrobisz za rok na wiosnę (przed sezonem) albo nawet po lecie. Ale to już zależy od stylu jazdy, jaki preferujesz oraz od przebiegu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja wyważam zawsze na wiosnę, bez względu na ilość przejechanych kilometrów.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ja zimowych nie wywazalem bo w 2015 przejechalem na nich moze z 2 miesiace.
    ale teraz letnie i w listopadzie zimowe juz napewno beda do wywazenia
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Wyważam koła przy każdej wymianie... jadę do ASO, koszt 50zł, po chwili auto gotowe... fakturka do księgowej, a ja oszczędzam czas i mam pewność, że jest OK. Geometrię i zbieżność też ostatnio robiłem.
    W domku przy piwku ;-) koła myję, sprawdzam pod kątem uszkodzeń, wyciągam większe kamyczki, na koniec impregnuję opony, aby guma nie wysychała, koła wędrują na stojak i czekają na kolejny sezon ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jakbym siebie widział :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Teoretycznie powinno się wyważać co sezon, ale nie ma reguły jeśli jeździsz wolno i delikatnie traktujesz pedał gazu i hamulca to nawet 3-4 sezony pojeździsz bez potrzeby wyważania.  Cały zabieg  robi się z 2 powodów. Pierwszy to  zużywanie się opony a drugi powód ten istotniejszy to przesuniecie się opony na feldze to zjawisko może wystąpić podczas awaryjnego hamowania z dużej prędkości lub energicznego przyspieszenia, niedopompowanie opony sprzyja temu zjawisku. 

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @bounty 50 zł w ASO za wywazenie wszystkich kół?
  • @romkeo wyważanie i wymiana kół oczywiście...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Masz chyba jakies dobre uklady w aso ze zrobili to w takiej cenie. W normalnym zakladzie za samo przełożenie kół sobie tylko wołaja a co tu mowic jeszcze o wyważaniu
  • Skoda Bednarek  Dobroń - wymiana 70/80 zł. Z kuponem rabatowym 50 zł. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Lokalny serwis oponiarski:
    - samo przełożenie kół 10 - 15 zł (zależy, który serwis a mam ich 4 w małym mieście),
    - przełożenie z wyważeniem 30 - 35 zł ( 4 - 5 zł za wyważenie od koła).

    Do tego nie muszę robić kilometrów do ASO, co też kosztuje.

    Zimowych nie wyważałem bo miałem niecałe 4 tys. km na nich przejechane.
    Nad letnimi się zastanawiam, choć nic się z nimi nie działo do momentu przełożenia kół. Zrobione miałem na nich trochę ponad 10 tys.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk rozumiem, ze przeloza caly komplet kol z wywazeniem ........ fakture tez wystawia na 35 zł. ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak cały komplet. A po co mi faktura ?! Paragon starczy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @yunior81 też mam takiego mechanika blisko siebie, który wymienia koła tanio, ale u niego są 2 ceny... jedna bez rachunku i druga (wyższa) na fakturę... nie będę reklamował bo gość będzie miał nieprzyjemności ;-)  a tak serio, to jakiś czas temu zadzwoniłem do ASO i mówię, że inne serwisy mają jakąś promocję, kupony rabatowe, gdzie wymiana jest za 50zł... serwis na to, proszę przyjechać wymienimy w takiej cenie... nawet nie upominam się o dodatkowy rabat, który posiadam na serwis... i przy okazji zawsze można coś jeszcze zgłosić do sprawdzenia.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @grzesk ja sie nie pytałem czy wystawil Tobie fakture :) tylko czy wystawia faktury na takie kwoty ?...... z wlasnego doswiadczenia napisze: ze przy takiej kwocie na wystawionej fakturze to ktos musi prowadzic dzialalnosc charytatywna :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tego to nie wiem, nie wnikam. Takie ceny są u nas. Nie wiem czy jest jakaś różnica między fakturą a paragonem w takiej sytuacji ale ten drugi jak chcesz dostaniesz.
    Mamy 4-ech jeździłem do dwóch i takie ceny mają.
    Na zimę robiłem wymianę opon w F1, gdzie za ściągnięcie kół letnich, ściągnięcie starych opon zimowych z drugiego kompletu kół, założenie nowych z wyważeniem i montaż tych zimowych na samochodzie zapłaciłem 40 zł. Nowe opony dostarczałem we własnym zakresie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • u mnie ASO wymienia opony z wyważeniem koła za 100 zł za wszystkie 4. fizycznie wygląda to tak, że ... wymieniają w warsztacie na przeciwko wg wzajemnie ustalonej stawki, a swoje kasują :-)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • 40 zl fantastyczna stawka! U mnie za takią usługe lekko ponad stowke zawołają
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wczoraj w pierwszy dzień wiosny zmieniłem opony tzn. całe koła + wyważenie, zapłaciłem 40 zł:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No to superancka cena dodan :) Ja płacę 50 zł, ale za to mam jeszcze w cenie umycie i wypucowanie na glanc moich alusków :D
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?