FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyważanie kół
  • Dzis tez udało mi sie znaleźć zakład z korzystniejszymi cenami, za wyważenie i zmiane kompletu podobnie jak @dodan 40 zł 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja staram się sprawdzać zawsze przy zmianie kół w... 
    [WYMODEROWANE]

    EDIT MOD: Dziękujemy za reklamę

  • Dzisiaj wymieniałem w zakładzie wulkanizacyjnym koła zimowe 15" na stalowych felgach na koła 15" na felgach aluminiowych. Nową Skodę Rapid odebrałem w lipcu zeszłego roku właśnie na tych felgach aluminiowych. Siłą rzeczy nie sprawdzałem wyważenia kół. Nie zauważyłem też nic niepokojącego po przejechaniu około 5 tys. kilometrów.  Dlatego uśmiechnąłem się, kiedy szef warsztatu spytał mnie o wyważenie. Przecież koła na felgach aluminiowych były założone fabrycznie i po przejechaniu 5 tys. kilometrów (bez nadzwyczajnych zdarzeń) wyważenie powinno grać. Jakież było moje zdziwienie jak na przyrządzie pokazywało, że koła nie są wyważone. Zachodzę teraz w głowę co jest tego przyczyną. Nie wyważone koła w fabryce? (to bym jednak wyczuł na kierownicy). Urządzenie do wyważania działa niepoprawnie? A może tak już jest i tak być musi?
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • 5-10g niedoważenia pozna tylko czuły kierowca powyżej 140-150 km/h, i to nie zawsze, większe niedoważenia powyżej dopiero 15g powodują wibracje typowe w zakresie 90-110km/h
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd, dzięki za wyjaśnienie. 
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Oczywiście felgi umyte  kamyki powyciągane przed wyważeniem i tak 25 zł za wyważenie 4 alumek 16 stałem i widziałem co gdzie mu pokazuje i naklejał odważniki tak jak ma być, zrobione pewnie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Każdy wulkanizator mówi: wyważać. Albo więc chce zarobić, albo trzeba to robić.
    Felgi pracują, guma się naddaje, ciężarki mogą się lekko przesunąć. 
    Interety doradzają.

    W serwisie 8 dych, miałem zniżkowy kupon, za  40 zł. wymienili, samochód po zimie odkurzyli i umyli.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?