FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dolewki oleju
  • Po 20tyś km. zapaliła się kontrolka oleju, na bagnecie sucho. Jak to jest u Was w TDI?

    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • U mnie po 12,5k jest mniej więcej w połowie miarki. Sądzę, że przed 30k też będę musiał dolać. Ale tak myślę, by przy ok 15k w ogóle zmienić.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wlałem 1l i mam połowę miarki. Do przeglądu dam radę.
    Co za "magik" wymyślił przeglądy po 30k skoro auta nie są w stanie tyle zrobić bez dolewania oleju. Na blisko 300 aut we flocie  żadne nie dojechało bez dolewki.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • W instrukcji samochodu firma podaje "zuzycie" oleju do 0,5 l/1000km. No to po 2 tkm mamy teoretycznie "brak" nawet 1 l oleju.
    W dodatku (jak podajesz) samochody flotowe - obsluge nalezy traktowac z przymruzeniem oka albo wrecz jej nie ma. Czego przykladem moze byc sucha miarka oleju przy 20 tkm.
    A podobno dawniej kierowcy sprawdzali przynajmniej raz na tydzień albo po kazdym przejechanym tysiącu km. Mysle ze takie traktowanie samochodu jest normalne, wrecz obowiazkowe.
    Ale o tym decyduje juz sam kierowca, czy chce samochodem pojezdzic bez wiekszych problemow.  
    Sporo osob tu na forum potwierdza "brak" dolewek az do przegladu. Ale to tez zalezy od sposobu jazdy i uzytkowania samochodu.
  • @crady 
    Auta w dużej mierze ganiają po autostradach więc zużycie oleju jest większe. 
    Poprzednio w fabiach 1.6 tdi jeździłem od wymiany do wymiany i nie było dolewek, stąd też nie sprawdzałem poziomu w R - zwłaszcza, że ma czujnik poziomu. Jak się okazuje czujnik załącza się bardzo późno i warto jednak samemu sprawdzać poziom częściej. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • A co ile km byla wymiana oleju w fabii ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Co 15k, dla tego pomysł wymiany co 30k jest dla mnie nieporozumieniem.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980 czyli stosowane dawniej zasady obslugi samochodu jednak sa aktualne.
    Kierowca przed jazda (a przynajmniej co kilka dni) powinien np sprawdzic stan opon, poziomy plynow, wycieki, zarowki, ... Mozna liczyc na wszystkie zamontowane czujniki, ale wtedy jest juz za 5 dwunasta a nawet gorzej. Takie zachowanie ze strony uzytkownika jest malo odpowiedzialne. I to niezaleznie od tego, czy to samochod prywatny czy sluzbowy.
    Wtedy okres wymiany oleju do 30 tkm zdaje egzamin.  

  • Straszne jest to ustawienie czujnika w naszych R. W mojej starej octavi też TDI kontrolka zapalała się jak poziom na bagnecie wskazywał "min." a nie jak jest suchy bagnet, porażka jakaś, czujnik braku ilości płynu chodzącego też załącza się jak nie ma połowy płynu w zbiorniczku wyrównawczym, bo jak miałem trochę poniżej minium to też się nie załączał.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czujniki niestety podają bardzo skrajne wartości....


    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?