FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana filtrów + oleju w Rapid 1.2tsi 110KM 2015
  • Jestem posiadaczem pierwszego własnego auta,więc proszę o poradę kiedy mam się udać po raz pierwszy do ASO z jakimiś sprawami technicznymi typu wymiana oleju,przegląd klimatyzacji itp.?
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Na temat wymiany oleju, przeglądów samochodów, ... na forum jest sporo informacji (cena, materiały, zakup materiałów własnych, zalecane/nie polecane ASO, ...). Zasadniczy pierwszy przegląd jest wg wskazań komputera pokładowego, tj. do 30 tkm lub do 2 lat. Niektórzy kierowcy dokonują wymiany wcześniej, po 5 - 15 tkm. Podstawowe informacje otrzymujesz również w swojej książeczce - dostarczonej wraz z samochodem.
    W każdym razie warto szukać, by jak najlepiej traktować swoje 4 kółka.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja kupuję Mobil 3000 i wożę do ASO. Bańka 4ltr to koszt poniżej 100 zł. Za niespełna pół roku koniec gwarancji i wówczas będzie jeszcze taniej (- robocizna).
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Dziś przy okazji zakupu uchwytu na multimedia pytałem się ile kasy musiałbym szykować jeśli chciałbym wymienić olej + filtr przed upływem 2 lat / 30k km to wyszło ok 480 zł. Teraz zastanawiam się, czy już wymieniać (przejechane 12,5k km przez 14 miesięcy) czy czekać do listopada lub grudnia na planową wymianę...
    Rapid SB | 1.2 TSI CJZD 110KM | MY16 | Fun | Czarny Magic perłowy | 12500km | Łódź
  • Jama przejechane dokładnie tyle samo w tym samym czasie i wymianę oleju planuję na 15K, wymieniać będę sam :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Nikt się nie kapnie , kupujesz nowy filtr za 40 zł.w.aso, 4l oleju i sam wymieniasz. Na następny przegląd przy 30 tyś jedziesz do aso.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wymieniłem poza ASO, tylko zastosowałem inny filtr oleju niż oryginalny: Mann. Niestety widać na pierwszy rzut oka, że to nie oryginał - różni się kolorem obudowy. Mam nadzieję, że się nie przyczepią na 1 przeglądzie w ASO.
    Rapid SB | 1.2 TSI CJZD 110KM | MY16 | Fun | Czarny Magic perłowy | 12500km | Łódź
  • Wchodzi na wymianie równo 4 litry?
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Wg nowej serwisowki do zupełnie pustego silnika CJZD wchodzi 4l.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak, weszło 4 litry, bez kilku kropel... :)
    Rapid SB | 1.2 TSI CJZD 110KM | MY16 | Fun | Czarny Magic perłowy | 12500km | Łódź
  • zobacz rano po nocy na bagnecie czy nie jest za dużo.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tu przestroga, ze jak co jak aso podchodzi do wymiany oleju im dostarczonego, jak dojdzie do awarii silnika
    https://www.youtube.com/watch?v=e5pqadYcJGw
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • gwarant w przypadku odmowy ma obowiązek udowodnić związek przyczynowo skutkowy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Miło jest jak kupujesz auto, potem kazdy pretekst jest dobry by obarczyć Ciebie winą. Znajomy przekroczył wymianę oleju o 400km, wymieniono.olej w ASO, nikt nic nie mówił, po wymianie oleju po 4000km korba wyszła bokiem, silnik BXE- znany temat. Odmowiono naprawy gwarancyjnej bo wcześniej przekroczył przebieg wymiany oleju. Sprawa oparła sie o sad i kilku biegłych, wygrał ale po 2 latach batalii, w tym czasie auto stało i straciło na wartości. Chodziło mi o to ze jak ktoś ma 30 tyś km wymiana w Skodzie, to lepiej kupić ori filtr w aso i wymienić samemu.olej po15 tyś km i nic im nie mówić i po 30 tyś km pojechać na planowaną wymaine, bo jak co to zawsze sie.moga przyczepić, a tak sie nie kapna. Mi.w żadnym nowym aucie sie nie kapnęli ze wcześniej wymieniałem i to nie u nich. W domu mam w garażu podnośnik, kupuje filtr w aso i nowy korej, olej zawsze markowy ze znanego źródła, auto super rozgrzane i olej kapie prze 2h ( mogę sobie na to pozwolić ) potem alewam i jest OK. W aso nigdy tak nikt o to nie dba lub wysysają olej a kasuja za korek co nie wymieniali. Jak widać nawet niektóre aso nie umieja przykręcić filtra.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd, święta racja, u mnie w ASO nie umieli ostatnio trafić litrową butelką we wlew, żeby nie narozlewać. Parę dni temu miałem okazję obejrzeć auto od spodu i zdziwiła mnie plama oleju w okolicach miski olejowej. Wystraszyłem się że to uszczelka miski nie trzyma, ale ten olej był jakiś za jasny. Podniosłem maskę i okazało się że mechanik rozlał olej przy wlewie i poleciał on po bloku na dół aż do miski :( Puszka zmywacza do hamulców załatwiła sprawę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam, tak monitoruje ten wątek i chciałbym się dowiedzieć (potwierdzić), do silnika 1.2 81kW należy dolać oleju silnikowego 5W30? 
    Na serwis mam się zgłosić we wrześniu (wg. zaleceń) ale sprawdzałem bagnet i wydaje mi się, że przydałaby się mała dolweka.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • 5w30 normy 504/507
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • jak ta aplikacja sie nazywa skad ja pobrac ?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Witam! 
    Pytanie do osób które same wymieniały olej. Jaki jest dostęp do filtra oleju, chodzi mi o to czy jest do niego bezpośredni dostęp czy może zastawia go jakaś osłona. Silnik oczywiście 1.2 TSI >2015
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • zajrzyj pod maske ?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?