FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid 2012 - prośba o opinię
  • Witam Państwa serdecznie
    Postanowiłem wejść i założyć konto gdyż mam okazję kupić Skodę Rapid o specyfikacji jak niżej (podam za chwilkę). Na internecie bardzo dużo opinii i pozytywnych i negatywnych ale jakoś nie mogę doszukać się opinii ludzi, którzy mają już te auta jakiś czas i przejechali nimi troszkę.
    Otóż auto sprzedaje ksiądz, który kupił go w grudniu 2012 (modelowo to rocznik 2013) i ma silnik 1.2. TSI 105KM (mam też VIN). Samochód na zegarach już ma 100tys km. I tutaj zaczynają się schody. Słyszałem wiele niezbyt ciekawych opinii na temat tego silnika (choć nie jestem wstanie powiedzieć czy rozrząd jest na łańcuchu czy już na pasku), że bierze olej, że pęka łańcuch i że ogólnie wszystkie wyżyłowane silniki to jedna wielka lipa a ich żywotność nie będzie większa niż 150-200tys.
    Natomiast czytam dużo pozytywów (także na tym forum) ale od ludzi, którzy mają te auta od 2 tygodni, od pół roku czy mają przejechane 40-60tys. Plusem dla mnie jest przestrzeń, ilość spalanego paliwa i tanie części i 6 biegowa skrzynia biegów, której 6 bieg na autostradzie to rewelacja.

    A jak zachowuje się auto z rocznika 2012? Jakie miało i ma problemy i wady. Czy warto to kupić od księdza? (jak ktoś na forum napisał: auto sprzedaje ktoś kto wie o wadzie fabrycznej i chce się pozbyć autka- a auto już ma dość sporo przejechane - albo stać go na zakup nowego). Na co zwrócić uwagę? Słyszałem że takie "malutkie" silniki i podkręcone nie mają zbyt długiej żywotności. Ja mam obecnie Mondeo i ma prawie 400tys i mechanicznie bez zarzutu i jeździłbym nim jeszcze ale już prawie nie mam progów i podłogi ale senior z 1994 roku trzyma się mocno. Dbam o auta, nie zapominam o wymianach oleju itd. itp.
    Ksiądz chce za skodę swoją 32tysiące choć martwi mnie ten malutki silniczek i dość duży przebieg. Jaką żywotność może mieć taki silnik TSI 1.2 105KM?
    Ksiądz chce sfinalizować sprzedaż do końca czerwca więc wszelka pomoc z Waszej strony, opinie i porady mile widziane i wręcz pożądane.
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Miałeś specyfikację podać...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na necie są ogłoszenia dot. sprzedaży R z silnikiem 1.2 TSI z roczników 2012 czy 2013. Ich ceny są wyższe niż podajesz. Niektóre z nich mają podawany przebieg 100 tkm i większy.
    Silniki tego rocznika były produkowane już na poprawionym łańcuchu rozrządu i z wpisów (nie tylko na tym forum) nie widać za bardzo, by silniki te brały olej.
    Wg mnie - silniki te normalnie eksploatowane, serwisowane nie powinne sprawiać problemów. 
    Co do ewentualnych kłopotów - wiele nieporozumień można uniknąć poprzez ustalenie i spisane warunków kupna/sprzedaży. Strona sprzedająca nie powinna nic zataić, udokumentować zakup, serwisowanie samochodu.
    Kupno tego samochodu wiąże się z przeprowadzonymi co najmniej 3 serwisowymi wymianami oleju (do 30 tkm każdy), wymianą płynu hamulcowego.
    Czy sam. był garażowany? Jakie opony, w jakim stanie, który to komplet? Czy tylko jeden kierowca prowadził? Jakie jest zużycie paliwa?
    Czy był bity, jakie części były malowane, co było wymieniane?
    Jak masz możliwość porozmawiać, dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów, będzie łatwiej podjąć Ci decyzję zakupu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pewnie kierowcow bylo dwoch, wlasciciel i jego dziewczyna ;) Tez kiedys mialem okazje kupic auto od ksiedza, bylo ostro zajezdzone, gdzie oni tak jezdza...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Gdzie? Do dzieci... Moj proboszcz z PL ma np. córkę w Poznaniu. A, że do PN ma 100km w jedną stronę to km nabija ;)
    @tedybear przy kupnie sprawdź koniecznie tapicerkę czy nie poplamiona... różnie to bywa ;)
    A tak na poważnie to da się i tsi zrobić 200 tys km bo już takie auta na sprzedaż widziałem. Wystarczy poszukać na zagranicznych portalach z ogłoszeniami. Jeśli "książę" lub "księciunio" jak kto woli zmieniał olej co 15 tys km to nie bałbym się takiego auta. W longlife'y nie wierzę... ale może też bym "zaryzykował".
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • może niekoniecznie do dzieci, ale tak po prostu, bo mają raczej więcej czasu niż przeciętny szary człowiek

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?