FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie hamulce?
  • Wg katalogów tarcze kilku firm(Bosch, TRW, Ferodo) mają po 39-39.3
    Ale np Brembo ma 40,3
    Średnicę mają 230-232mm
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • U mnie oryginalne wytrzymały 100 tys., w ASO zmienili mi na oryginalne i wytrzymały kolejne 100 tys.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • @Miro mówisz o tylnych czy przednich?Przód wytrzymał o mnie 65kkm, tył prawdopodobnie spokojnie dobije do 100 kkk. Jazda w większości po miejskich korkach 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • przód pierwsza wymiana przy 100 a druga 194 tys. oryginały. | tyłu mam bębny
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • @Miro- 40 kkm rocznie to podejrzewam większość trasa i dlatego przebieg 100 kkm przy wymianie przodu. Ja w 99% miasto więc sporo hamowania. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Orientowaliście się czy już są dostepne nacinane i nawiercane tarcze przod/tyl do Rapidków?
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Chyba na allegro coś widziałem
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • 100 tys km na klockach to normalny przebieg, chyba że ktoś jeździ 0;1, rapid jest lekkim autem :)
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • wojtekmel 27 październik
    Witam, czy może ktoś wie jakie tarcze i klocki skoda zakłada do
    nowych aut. Ja przejechalem 80 tys. i chyba czeka mnie wymiana tylko
    skoro takie trwałe to jakie?

    <mod> wpis przeniesiono z działu Witamy na RapidKlub.pl
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przeszukałem całe forum i nigdzie nie znalazłem poszukiwanych informacji.
    Posiadam Skodę Rapid Active 1.2 TSI 90KM M5F. Poszukuję konkretnych informacji o grubości nominalnej tarcz i bębnów hamulcowych oraz grubości minimalne.
    Na forum spotkałem się z dwoma grubościami tarcz czyli 22,00mm nominal i 19,00 minimum oraz 25,00 nominal i 22,00minimum. Po tym zgłupiałem. Różnica w grubości 3mm to duży rozrzut. Może mi ktoś to łopatologicznie wyjaśni?
    Generalnie szykuję się do przeglądu układu hamulcowego przed zimą po za serwisem i chciałbym wiedzieć czy jeszcze da się na tym przejeździć zimę czy zainwestować w nowe.
    A co do nowych tarcz i klocków oraz bębnów i szczęk to co warto kupić żeby było dobre ale nie koniecznie tanie czy za miliony. Hamulce to bezpieczeństwo i tu nie ma oszczędzania.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

    <mod>  info o wymiarach masz na stronie: http://rapidklub.pl/discussion/84/jakie-hamulce/p2
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Prawdopodobnie masz średnicę mniejszą - czyli 256 mm. Dla niej masz grubość tarczy 22 mm, można ją zjechać do 19 mm. 
    Dla silniejszych wersji silnikowych montowano większe średnice tarcz - 288 mm, dla których odpowiednio grubość nom. wynosi 25 mm. Również dopuszczalne starcie wynosi 3 mm - do 22 mm grubości. 
    Poszukaj wybitego nr tarczy albo zmierz średnicę tarczy.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • OK dziękuję za odpowiedzi. W czwartek Rapidka idzie na podnośnik i będzie sprawdzane wszystko. Czyli przy średnicy 256 nominalna grubość to 22mm a minimalna 19mm. Czyli suwmiarka w łapkę i do boju.
    Jeszcze raz dziękuję.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Tarcze okazały się o średnicy 256mm. Grubość w tej chwili 21mm a klocki mają ponad połowę grubości. Wszystko zostało wyczyszczone i wróciło na miejsce. Płyn hamulcowy też sprawdzony i jest OK. Przy okazji okazało się, że w tylnych amorkach do wymiany były osłony. Jedna się rozpadła a druga była bliska tego.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • rikiMor0102 09:38
    Panowie jakie tarcze i klocki polecacie do Skody Rapid i czy te klocki mają czujnik zużycia ?

    <mod> Wpis przeniesiony z Witamy na Rapidklub.pl
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja dzisiaj wrzuciłem do swojej Rapidki tarcze i klocki TRW. Przejechałem dzisiaj po mieście może 10km. Wszystko bangla.
    Poprzedni właściciel też przy stanie około 90 tyś km dał TRW. Zrobiłem na nich około 60tyś km. Klocki by jeszcze pożyły ale tarcze osiągnęły minimalną grubość. Zapadła decyzja o wymianie przed wakacjami. Koszt tarcze plus klocki plus wszystkie uszczelnienia do zacisków i smar do samoregulatorów oraz odtłuszczacz do tarcze razem wyniósł 435zł.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • U mnie w czwartek zagościły z przodu ATE Power Disc i klocki Brembo Xtra. Na klocki w miejscach styku z tłoczkiem i zaciskiem zastosowałem specjalną pastę wyciszającą układ. Na ta chwilę na dotarciu. 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Koledzy panuje wymianę tarcz i klocków przód oraz tył, jakie byście polecili? Chciałem kupić oryginalne jak na pierwszy montaż.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Wymieniałem tarcze w ubiegłym roku przy przebiegu 185 tyś. 
    Tarcze przód i tył ATE, klocki tak samo. od tego czasu zrobiłem 15 tyś i jest ok. 
    klocki w przodzie to druga wymiana a z tyłu z tego co pamiętam pierwsza. 
    Wymiana całości samemu 2,5 h polecam
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
    • Cześć,
      Jaki jest orientacyjny koszt wymiany klocków i tarcz tylnych w ASO?
      Dane autka w stopce.
      Dzieki za wszelkie info.
      Pozdr. Piotr.
      Pozdrawiam,

      Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie

    <mod> Wpis przeniesiono z nowo założonego wątku "Klocki hamulcowe i tarcze tył"
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?