FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid LB Błękit Denim
  • Zapomniałem napisać o stukaniu. Ja nic nie słyszałem, ale może to być spowodowane tym, że w poprzednich moich autach wszystko stukało i pukało, a silnik warczał. W tym aucie natomiast nie słyszę nawet silnika i nie wiem czy już odpalił dopóki nie ruszę :-D
    Brak Skody
  • Co do trzeszczenia plastików to w swoim R nie mogę ustalić źródła.Z fotela kierowcy słychać w prawych drzwiach,z fotela pasażera w lewych a jak się wychylę na środek
    to słychać na środku.Tłumaczę sobie, że to autko budżetowe i tak może być, ale wkurza...
    LB 1,2 TSI 110KM MY2016 AMBITION MAX SZARY MATALIK
  • Niestety prawdopodobnie będę zmuszony sprzedać rapida. Czuje, że jak dłużej nim pojeżdżę to mi kręgosłup wysiądzie (mam 206 cm wzrostu). Wcześniej jeździłem octavią II i tam nie miałem tego problemu bo szyba przednia była wyższa niż teraz robią w rapidzie i OIII. Nie zwróciłem na to uwagi przy kupnie bo bardziej mnie interesowało miejsce w bagażniku i dla dzieci z tyłu niż to, że zgarbiony muszę siedzieć. Jednak po kilkugodzinnych trasach wychodzi bardzo duży ból pleców. Najprawdopodobniej za niedługo utworze nowy wątek odnośnie sprzedaży, ale jak ktoś byłby zainteresowany to można pisać na PW. Teraz będę musiał poszukać czegoś znacznie wyższego :)
    Brak Skody
  • Rozumiem Cię kolego, ja mam 187 cm wzrostu i boli mnie kręgosłup po dłuższej jeździe, a co dopiero przy takim wzroście jak twój. Kupiłem sobie ostatnio, taką poduszkę lędźwiową mocowaną na oparciu i jest troszkę lepiej, może spróbuj z czymś takim zanim sprzedasz rapida:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • To raczej nic nie da, bo choć głównie boli w odcinku lędźwiowym to przy trasach powyżej 200 km to już boli po całej długości, a zwłaszcza kark i lędźwiowy. Na kark raczej nie kupię poduszki, a nawet jakby była to bym musiał ją opierać chyba o sufit :) 
    Przesiądę się pewnie do citroena berlingo, bo jest wysoki, pakowny i pełno rozwiązań dla dzieciaków i do tego w podobnej cenie co był rapid. Tylko będę musiał wziąć w dieslu, bo tam silnik benzynowy to porażka stara z łańcuchem z bmw, która osiąga moment obrotowy 160 Nm dopiero przy 4250 obrotach.
    Brak Skody
  • hmm rozumiem, możesz jeszcze rozważyć kupno nowego fotela, może tego co jest w pakiecie dynamic, ponoć są wygodne. Berlingo to dostawczy samochód, stawia duży opór powietrza i w ogóle tak jest traktowany
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jeździłem 5 lat merivą, która też stawiała duży opór powietrza i nie było tragedii. Te berlingo co ja bym brał to jest oszklona wersja osobowa przerobiona na rodzinne auto. Co do foteli to raczej nie jest ich wina, bo te co mam nie są jakoś niewygodne, a nowe fotel nie podniosą mi szyby przedniej ani dachu :) 
    Brak Skody
  • 192 cm fotel w wersji dynamic. Po przejechaniu dłuższej trasy (600-700km) nie odczuwam jakiś dolegliwości bólowych.
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • @gross81 wydaje mi się, że już do tego tak wsiadam. 

    @Tml fajnie, ja miałem 192 cm wzrostu jak miałem 13 lat :) Nie wiem czy wiesz ale 14 cm różnicy we wzroście to sporo (3/4 głowy). Założę się, że jak się wyprostujesz na w miarę prostym fotelu, a nie leżącym to nie masz głowy wygiętej o dach :)
    Brak Skody
  • Chodziło mi o różnicę miedzy fotelami dynamic a standardowymi jakie są w rapidzie. Jak siedziałem w normalnych fotelach rapidowych to wg. mnie dla mojego wzrostu nie były ok.  Dynamic już ok.

    Jeżeli będziesz szukać nowego samochodu to na yt jest pan co testuje samochody i robi "test dwumetrowca" może się przyda.
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Tak ten Pan Zachar z youtuba robił test dwumetrowca w rapidzie i w nowym kodiaqu, ale on najwidoczniej nie ma 2 metrów, bo jest niższy ode mnie i dużo mniej miejsca zajmował tam niż ja. Co mnie rozbawiło bo jak ostatnio robił ten test w kodiaqu to mówił, że jakby miał 2.20 metra wzrostu to by się tam zmieścił co jest nie prawdą, bo ja tam jak wsiadłem w salonie ostatnio to głowę miałem w szyberdachu, a szyba przednia nie lepsza niż w rapidzie.
    Brak Skody

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?