FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Benzynowy 1.4 TSI 125KM
  • Takiego silnika jeszcze w dyskusjach nie było więc zakładam, właśnie oczekuję takiej wersji więc jestem ciekawy jakie są wrażenia z jazdy silnikiem EA211.

    Dla ciekawych zamieszczam link do opisu różnic nowego TSI http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-tak-zmieniaja-sie-silniki-tsi-nowy-silnik-s...
  • Wrażenia są bardzo dobre, naprawdę przyzwoita dynamika i bardzo dobre spalanie w trasie, również na autostradzie. Sprawnie porusza nawet mocno zapakowanego Rapida. W mieście niestety pije dużo benzyny, bardzo nie lubi stania na światłach (wyłączam start-stop) więc w gęstym ruchu miejskim oszczędnie nie będzie. Trochę świszczy turbo jak "odkurzacz" ;) ale brzmienie może być. Ogólnie jest lepiej niż w łańcuchowym 122 KM, którym też jeździłem. W połączeniu z DSG sprawdza się bardzo dobrze.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • "Ogólnie jest lepiej niż w łańcuchowym 122 KM, którym też jeździłem."
    Lepiej tz. jak?
    Rapid LB | 1.4 CAXA 122KM | MY15
  • Dziękuję za odpowiedź,
    Podzielę się swoimi doświadczeniami jak trochę posmigam odbieram auto za 3tyg. Mało jest opinii na temat 1,4 ea 211, jedyne co to można popatrzeć na golfa i Leona tego jest trochę więcej niż Rapida.
    Mam pytanie jakie średnie spalanie na trasie, autostradzie i mieście?

  • @Tomaszem lepiej bo wyraźnie ekonomiczniej i elastyczniej przy wyższych prędkościach. Do tego kulturalniej przy zimnym rozruchu, nie rzęzi łańcuch. Może to kwestia sztuki ale nowy po 8000 tyś wziął minimalną ilość oleju z full na 3/4 przy dużej ilości autostradowej jazdy. W starszym znikało trochę więcej oleju. Na minus nowego napędu, pomimo iż pełny moment obrotowy jest katalogowo dostępny odrobinę wcześniej, dół w moim odczuciu minimalnie lepiej zbierał się w starym 1,4. Do tego poprzedni silnik jak dla mnie lepiej brzmiał pod obciążeniem.
    Natomiast nowy bardzo sprawnie i trochę subtelniej jest zestrojony z DSG, odczuwalnie sprawniej działa to również przy jeździe po górach.
    @Malinek jestem przekonany, że mogą w Rapidzie doskwierać różne mankamenty, które dość szybko wychodzą ale z silnika będziesz zadowolony ;)
    Spalanie bardzo róźne w zależności od stylu jazdy. Ostatnia trasa ze Szczecina przez Niemcy do Wrocławia (tam gdzie bez ograniczeń było szybko) 6,8 l
    Do Kołobrzegu przez A4, i później na Zieloną, Gorzów, średnia 101km/h 6,5 l.
    Bez autostrad najczęściej poniżej 6l. Minimalnie miałem 4,9 ale tylko dwa, trzy razy. Z reguły 5,5-5,8 l na spokojnej trasie. Zaznaczam, że podaję wskazania komputera.
    Miasto od 7,5 do 11 l zależnie od dystansu, pory, świateł, korków, pośpiechu i klimatyzacji.
    Gratulacje i życzę przyjemności z jazdy.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Do tego poprzedni silnik jak dla mnie lepiej brzmiał pod obciążeniem.
    Już Cię polubiłem @mito ;-)
    W tym silniku podoba mi się to, że jest bardzo cichy (chyba opony są głośniejsze) ale gdy trzeba to błyskawicznie pokazuje pazur i to bardzo sympatycznie brzmiąc.
    Jak ktoś pyta ile pali to mówię z uśmiechem, że dyszkę (wszystkim szczęka opada) i wtedy dodaję: cisnę do odcięcia. :-)
    Tak na poważnie to spalanie jak @mito pisał.
    ps. samochód ma małe mankamenty ale ogólnie oceniam na bdb.
    Rapid LB | 1.4 CAXA 122KM | MY15
  • Dzięki za informacje... Jak trochę polatam to dorzucę wpis, a że to nie moja pierwsza skoda to porównamy jakie są moje odczucia (miałem Felicję i Octavia Tour I tdi -tam to dopiero było głośno aż się zastanawiałem nad www.ciche-auto.pl :)) i miały wiele niedorobek, plastik fantastik itd - ale lubiłem te auta
  • To prawda, że jest pazur i to niepozorne coś skody, kura na masce i jak tam zwali.. potrafi zaskoczyć :) Plastik jest jaki jest, tu stuka tam puka ale przyjemność z jazdy też jest, w dużej mierze dzięki silnikowi i skrzyni biegów. Do tego pakowność LB i praktyczność a tego głównie potrzebowałem.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Właśnie dostałym zastępczy 1.6 TDI w Octavi, to jest jakiś DRAMAT w stosunku do 1.4 TSI. Jestem bardzo zadowolony z silniczka, rwie się do przodu bardzo sprawnie, nie spala dużo (subiektywnie). Przy 3 osobach plus bagaże na wakacje 220km/h (licznikowe) pękło. 160-180 można spokojnie jechać - większy hałas od wiatru niż w Octavi ale silnik nadrabia. Oczywiście na niemieckich autostradach...
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Wiem, że nie na temat ale nawiąże do stwierdzenia PrivateMajster.  U nas w firmie był Passat B6 1.8 TSI 160km  został wymieniony na nowego Tiguana 2.0TDI 150km  i w mojej ocenie diesel nie chce jechać. Wiem jedno- nigdy diesla ;p
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja mam podobną historię przesiadlem się po dwóch tygodniach z tsi na tdi 140km i zacząłem się zastanawiać czy coś się nie popsuło :) bo tdi wydawał się strasznym mułem... I dlatego zmieniam na tsi:)
  • Mam podobne odczucia, tzn. tdi ma swoje zalety ale po przesiadce z tsi coś jest nie tak.. Dostałem zastępczego Superba kombi (poprzedniego) ze 150km tdi i auto bardzo fajne ale byłem zaskoczony, że tak mało dynamicznie się jeździ.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • A ja miałem odwrotne wrażenia, jak przesiadłem się ze swojego rapida do golfa VI ze 105 konnym TSI, to mój 105 TDI to jest burza przy TSI.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • to ja jeszcze podgrzeję temat: ruszając na światłach równolegle z innym pojazdem "tak samo dobrym lub lepszym" (nie mogłem się powstrzymać :-) ), pomimo jedynie umiarkowanego przyspieszania widać jak "dobry/lepszy" sąsiad z każdą zmianą biegu zostaje w tyle. Chodzi mi o to, że w DSG przyspieszenie jest "liniowe" jak w elektrycznym silniku więc żeby dotrzymać tempa sąsiad musiał by się wykazać ponad przeciętnymi umiejętnościami mieszania lewarkiem.
    Rapid LB | 1.4 CAXA 122KM | MY15
  • @dodan wniosek jest taki, że każdy z nas jest zadowolony ze swojego silnika i to najważniejsze :)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • takie pytanie - czy przełączając dsg na tryb sportowy kierownica nie usztywnia się troche? Niestety w instrukcji nic nie znalazłem
    LB |1.4 TSI 125KM | MY17 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 28000km | Gdynia
  • Nie stwierdziłem i nie sądzę.
  • @Midnite Również nie zaobserwowałem takiej zmiany.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Nie ma, ponieważ i tak wspomaganie jest permanentne i.zależy od prędkości pojazdu, warunków i ustawień w sterowniku.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie będzie zmiany w trybie sportowym ale w różnych egzemplarzach bywa różnie z ustawioną siłą wspomagania.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • w poprzednim moim VAGU wspomaganie można było ustawić w 3 trybach pracy (przez złącze diagnostyczne). Standardowo było w pozycji środkowej.
    Nie byłoby technicznym problemem wymusić zmianę ustawień wraz z położeniem wybieraka. Ale nie wiem czy sterownik w Rapidzie takie coś przewiduje.
    W sumie to fajny pomysł przy R - największa siłą, przy S najmniejsza siła wspomagania. :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?