FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dyskusja o silniku 1.2 TSI 110 KM od 2015
  • Ten wątek powstał z przeniesienia/połączenia dyskusji prowadzonej w innych wątkach.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie dostałem papiery do rejestracji 1.2 tsi 110 model 2017, oznaczenie slnika nie jest juz cjzd tylko cjze , ciekawe co zmienili?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Może ma to coś wspólnego z nową klimą z czynnikiem R1234yf?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Oznaczenie silnika do Klimy nic nie ma , sa auta z czynnikiem nowym a maja cjzd

    Znalazłem , silnik homologowany w VW od 28.08.2016r. ma oznaczenie CJZE 1.2 tsi 110, moc osiagana przy 5600 a nie przy 4600 Obr , Nm ma ok 187 i rzeczywiście w niższej partii obrotów.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mój model Rapida ma jeszcze CJZD pomimo, iż też już jest MY17 i był odbierany w połowie października, a zamówiony był 28 sierpnia czy tam 29.
    Brak Skody
  • A ja mam już CJZE silnik o numerze 00048
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Odebrałeś?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Auto gotowe, zarejestrowane ale nie mam jak jechać do Łodzi, będę jechał chyba w następnym tygodniu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd u Zimnego czy Bednarka zamawiałeś? Bo ja u Zimnego i mówili, że produkcja była w ostatnim tygodniu września, więc teoretycznie też powinien mieć ten nowy silnik, a jest stary, czyli tak jakby chcieli się pozbyć jeszcze tych starych i powrzucali do pierwszych modeli MY17. Z tego co pamiętam, to zamówienie złożyłem jakoś dzień przed Tobą, więc też już powinna być nowa homologacja, chyba znowu będę musiał pójść porozmawiać sobie w salonie... Ale oni mnie tam znienawidzą.
    Brak Skody
  • Stahu,
    a po co chcesz się z nimi użerać? Przecież to już niczego nie zmieni...
    A poza tym zamawiałeś 1.2 TSI 110 i taki dostaniesz. Nowy. W czym CJZD jest gorszy od CJZE? Pomijając, że przy zamawianiu takich szczegółów się nie precyzuje więc nie ma podstaw do ew. pretensji.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja się nie będę z nimi użerać tylko dyplomatycznie do tego podejdę. Mówił sprzedawca, że linia produkcyjna 2017 to dlaczego dali silnik ze starej lini? Poza tym CJZD z tego co kojarzę to ma moment obrotowy 175 Nm, a nie 187 co jest już samo w sobie dużą różnicą. 

    EDIT:
    Rozmawiałem ze sprzedawcą przez telefon i mówi, że nie ma innych oznaczeń silnika, i że mam najnowszy, a inne silniki to tylko te stare na łańcuchu są (dodał jeszcze cytuje: "tamta osoba musi jakieś głupoty opowiadać albo ma stary silnik na łańcuchu"). Wydaje mi się, że znowu kręcą. 
    @PinkFloyd czy ten znak CJZE masz w oficjalnych dokumentach gdzieś typu naklejka z danymi w instrukcji? Szukałem na googlu czegokolwiek o tym silniku i nie mogę nic na jego temat znaleźć.
    Brak Skody
  • Papierowy "wzrost" momentu o niecałe 7 % ...
    A w praktyce te silniki mają nieraz większe, lepsze parametry mocy i momentu. Stąd podejrzewam, że w takim układzie wszelkie zastrzeżenia co do typu zamontowanego silnika nie przyniosą żadnej zmiany. A czego oczekujesz - no bo chyba nie liczysz na wymianę silnika? A może problem polega nie tylko na samym silniku - a również wersji softwaru?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie po tej rozmowie przez telefon wydaje mi się, że to może być inna wersja softu. Silnika nie wymienią, ale zawsze można inne rzeczy wynegocjować. Z resztą ma ktoś jakiś link do tych danych o tym silniku albo chociaż zdjęcie?
    Brak Skody
  • Sam szukałem danych o tym silniku i nic nie ma a jak byk na rozrządzie iw papierach cjze a serwis wiadomo nie miał ani jeszcze jednego takiego na wymianę oleju bo idą dopiero od miesiąca i pono

    Obiecane skany
    WP_20161104_19_33_35_Raw.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    WP_20161104_19_34_04_Raw.jpg
    987 x 1547 - 425K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki za zdjęcia. Ale nie wiem czy to jest inny silnik niż mój. Prawdopodobnie może to być oznaczenie nowego softu albo jeszcze zupełnie czegoś innego. Tak czy siak posiadam za mało informacji, żeby o cokolwiek się ich tam jeszcze pytać. Może ktoś lepiej poinformowany się później wypowie w tym temacie.
    Brak Skody
  • Foto nr silnika
    WP_20161112_07_26_53_Raw.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Skoda (R) ma w swojej nomenklaturze czteroliterowe oznaczenie kodu silnika. Kod zaczyna się literą C.
    - pierwsze 3 litery - to pojemność silnika i jego konstrukcja mechaniczna,
    - ostatnia 4 cyfra to oznaczenie mocy i momentu silnika w zależności od wersji oprogramowania. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To mam rozumieć , literka E znaczy inna moc lub soft? Jakos dynamicznie te 1.2 tsi jeździ jak na 110KM, choc wszystkie cjze na hamowni najmniej wypluwają seryjnie ponad 117 KM.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mi zaufany Pan ze Skody w 2014 r. powiedział że mój Rapid ma w dok. 105 KM a faktyczne to powinien mieć 110KM VW celowo zanizal tę dane aby się ludzie nie bali kupować tak wyżyłowanych  silników. 
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Większość tsi ma więcej KM niż jest w homologacji, ale wersja 105 ma mniejsza dawkę w mg o2mg niż wersja 110KM i mapy nie są takie same, sam CJZE już ma inna wartość obrotów maksymalnych i dawka od 105 większa o 3mg co w realu powinno być ok 120KM. Tym bardziej ze 105 na łańcuchu jaki masz a 110KM na pasku to zupełnie technologiczne inne silniki.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • 110 to zupełnie inny, konstrukcyjnie silnik. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?