FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dyskusja o silniku 1.2 TSI 110 KM od 2015
  • W czwartek jadę na kontrole do ASO bo już rano słyszę łańcuch rozrządu w czasie jazdy te jakoś go słyszę a przebieg prawie 30000 km
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Ten temat nie dotyczy tego silnika co masz.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Odnośnie silnika CJZE 110 KM w MY17. Kilkukrotnie poruszałem ten temat w salonie skody, w której kupowałem swoje auto. Wydaje mi się, że PinkFloyd też je tam kupował. Facet cały czas się stanowczo wypiera, że nie ma żadnych nowych silników i że to na pewno bujda oraz, że on nie będzie patrzeć na żadne zdjęcia z internetu, a ten silnik co ma PinkFloyd może mieć tylko i wyłącznie inny numer jeśli ma stary silnik na łańcuchu. Powiedziałem mu, żeby mi bajek nie wciskał, że tamte auto jest nowsze od mojego ale z tej samej linii produkcyjnej. Po tym jak mu trułem 4 litery o to to powiedział, że sprawdzi to w Skodzie, ale powiedział to bym dał mu spokój bo nie odezwał się ani razu. Z resztą teraz to już nawet jak do niego dzwonię w zupełnie innym celu to nie odbiera telefonu.  
    Brak Skody
  • Przecież wlepki z silnika z nadrukiem cjze co jest na pierwszej stronie sobie sam nie wydrukowałem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @madstah to, że w salonie nie wiedzą o takim silniku to nie powinno dziwić. Nie raz już podawaliśmy przykłady kiedy to pracownicy salonów wiedzieli dużo mniej niż klient i to, że klient potrafi zadać tak pozornie trudne pytanie, że sprzedawca nie odpowie.
    Swego czasu też probowałem się dowiedzieć co to za silnik 1.2 TSI CBZC i też mi nikt nie był w stanie odpowiedzieć i twierdzili że takiego silnika nie ma. Nawet im się nie chciało chociaż do ETKI zajrzeć. 
    Fakt, może mój błąd i nie powinienem o ten silnik pytać w salonie Skody bo w Skodach on nie występował ale tu znałem wtedy ludzi i myślałem, że uzyskam odpowiedź. To samo jest z opcjami wyposażenia, konfiguracją auta. Często nie wiedzą co jest w cenniku nie mówiąc już o powiązaniach miedzy poszczególnymi opcjami.

    Więc jeśli @PinkFloyd napisał, że ma na naklejce CJZE to pewnie taki silnik istnieje.
    Chyba, że brzuszki z B mu się starły i powstało E ;) ;-P

    Choć widziałem dwa przypadki z silnikami CBZB gdzie właśnie ostanie B było źle dodrukowane lub właśnie starte i mogłoby się wydawać, że ktoś ma silnik CBZE. Nawet chyba tu na forum lub na forum skodaclub.pl ktoś próbował rozszyfrować tą zagadkę :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nie ma co tworzyć teorii spiskowych ;) , ostatnie oznaczenie było CJZD więc następne jest CJZE...... Litery ida alfabetycznie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nic się nie zatarło, silnik cjze ma oznaczenie we wlepce w papierach, książce. Data produkcji silnika jak widać 16.10.2016.
    WP_20161112_07_26_53_Raw (2).jpg
    1204 x 558 - 221K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No to sprawa jasna. Jak zwykle w salonach są do tyłu. Trzeba szukać różnic w innych źródłach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • ASO są dziwne. Ostatnio podjechałem Fabią 2008 1.6 16V PB 105KM to kierownik stwierdził, że nie ma takiego silnika w Fabii. Kopara mu opadła jak otworzyłem maskę i pokazałem dokumenty. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • No nie za dobrze to świadczy o "kierowniku".... i jego wiedzy na temat tylko jednej marki.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • CJZE też wg ich nie ma, to co wg nich mam, z kosmosu przyleciał? Nawet w etce go nie ma bo CJZE jest w specyfikacji na 2017 a mamy jeszcze 2016 i chyba stad zamieszanie. Wiadomo ze czesci na 2017 dostępne od stycznia robi się już od 2016. Ale dlaczego ja mam silnik dostępny nie modelowo a fizycznie od 2017 w aucie 2016 nikt nie umie dać odpowiedzi. Żadne aso nie wie i nie ma w kompie CJZE. Odpowiedz Skoda Czechy-silnik dostępny w następnym roku modelowym po zmianach. To co moje auto jest testerem nowego silnika?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Może był pod ręką to go założyli ;-) Jakaś loteria. Już tu nie raz opisywaliśmy kwestie chociażby wyposażenia gdzie niby podbne modele i roczniki różniły się. 
    Zresztą podobny przykład do Twojego silnika mam w swojej Fabii F1 z hamulcami z przodu. Tylko tu zamiast nowszej części mam zamontowany przez fabrykę starszy model. Otóż wszedzie gdzie bym nie podał model auta i dane techniczne wyszukają mi zaciski FS-III co się tez wiążę z grubszą i większą tarczą oraz innymi klockami a zamontowane mam mniejsze tarcze i zaciski FS-II. Nawet w ASO jak szukali części do niej czy to po roczniku i silniku czy po VINie to też pojawiało się FS-III. W ASO mają teraz adnotacje o hamulcach przy mojej Fabii a w sklepach jak kupuje czesci po prostu pamietam o tym.

    Ty masz za to przeskok do przyszłości z tym silnikiem i dopiero w nowym roku właściwie dowiesz się co kupiłeś i co masz pod maską ;-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Podsumowując, system w serwisach nie nadąża zafabryką ;) 
    Nie ma sie co przejmować oznaczeniem silnika, bardziej bym sie zainteresował nowym czynnikiem w klimie :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W d... mam nowy czynnik w klimie, u mnie znajomy co robi klime po gwarancji nabije mi ja za 200zł, ceny czynnika spadły tylko serwisy dalej trzymają marże, a niedługo czynnik stanie się norma i ceny spadną, pamiętam jak wycofano R12 było to samo. A jak nie to wywali mi czynnik, wyczyści układ da nowy olej i stary czynnik.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja sprawdziłem u siebie to mam oznaczenie silnik CJZ bez 4 literki dalej już tylko oznaczenie cyfrowe a czynnik w klimie to jeszcze R134a, mój jest MY16 wyprodukowany pod koniec kwietnia.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • W instrukcji na naklejce serwisowej, na pierwszej stronie powinieneś mieć napisane wszystko symbolami jaki jest silnik. Oprócz tego jest jeż oznaczenie na silniku.
    Brak Skody
  • ja właśnie sprawdziłem na silniku jakie jest oznaczenie i w dokumentach jest to samo bez 4 litery
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Zobacz wlepka w książce górny prawy róg
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Sprawdziłem na wklejce i jest CJZD i tylko na wklejce a na silniku CJZ 

    ------

    a tak trochę z innej beczki. Wczoraj miałem okazje sprawdzić jak przyśpiesza TSI w porównaniu do 2 aut:
    Audi C6 2,4 benzyna- wyprzedzanie ciągu aut od 80 do 150 na 4 biegu i Audi dostawało baty
    Audi A4 1,8T sytuacja podobna do 140 trzymałem mu się na zderzaku.
    Myślę ze oboje się lekko zdziwili że taki Rapid może dać im baty i nie odstaje przy wyprzedzaniu.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • https://youtu.be/bxtimyfWTpI 
    Tak startuje moj silnik. Oprocz terkotania na poczatku slychac stukanie jakby popychacze albo panewki. Zglosic zglosze, ale watpie ze cos z tym zrobia. 
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?