FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dyskusja o silniku 1.2 TSI 110 KM od 2015
  • Najważniejszego początku nie nagrałeś ;) chodzi mi o samo zapalenie, strasznie dziwnie pracują te TSI..... Jak na głowicę 16V, zmienne fazy i inne gadzety to ten silnik pracuje prawie jak Diesel z CR ;)

    Na jakim oleju jeździsz ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jeszcze fabryczny 13 k przebiegu, za chwile zalewam go millersem 5w30
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • @ mortoss, a co @Bigi ma w podpisie ?

    @Bigi, zalej coś z 0W40/0W30.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • koniec gwarancji się zbliża. coraz poważniej myślę, o tym, żeby zrobić chipa na swoim silniku. to, ze na śląsku nie bardzo mam gdzie to jedna sprawa. druga natomiast to cały czas ta obawa, że ten silnik mi się rozsypie po takim zabiegu. z ciekawości dzisiaj zacząłem się zastanawiać ile w razie problemów kosztuje cały silnik TSI do wymiany.

    zauważyłem, że CBZ są.... drogie.
    natomiast CJZ taniutkie.

    i teraz pytanie, czy może w razie W istnieje możliwość wymiany CBZ na CJZ?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • CJZ są tanie bo nie schodzą i nie ma na nie popytu, korby są kute i się to nie sypie i zalegają na placach z rozbitków. Przerzucić się da ale cjzd ma.skomplikowany układ chłodzenia i inne wiązki więc inwestycja nieopłacalna.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • więc słabizna :D
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Mała modyfikacja...
    20200303_204346.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    Rapid LB/1.2 CJZD /152 KM, 248 Nm/MY16/ Ambition+Audio/Szary Quarz/ Piła
  • Wow niezły program. Jak odczucia?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Bardzo pozytywne, silnik elastyczniejszy i ciszej pracuje.
    Rapid LB/1.2 CJZD /152 KM, 248 Nm/MY16/ Ambition+Audio/Szary Quarz/ Piła
  • Rskrobot no nieźle te 34 koni więcej robi już małą robótkę. Jeśli można ile $.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • przecież to już musi być rakieta :)
    a ten napisał od niechcenia, że silnik elastyczniejszy :)

    już nawet u siebie czuję sporą różnicę to gdzie tam dopiero taki skok.

    ostatnio sporo jeżdżę rapidem SB CJZ 90KM i muszę powiedzieć, że z ulgą przesiadam się do swojego.

    tam cały czas pedał w dechę i mi brakuje.
    przy wyprzedzaniu to się nawet dzisiaj zdziwiłem i mocno zwątpiłem w pewnej chwili.


    tak czasami jak sobie przypomnę, że kiedyś przez kilka lat jeździłem samochodem z 50KM. Na pewno był to czas kiedy byłem spokojniejszy w ogóle :D
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • U mnie tak to wygląda 
    moc22.jpg
    1307 x 956 - 148K
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?