FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • @supermajku 15" ET 38, odpowiednio 16" i 17" ET 46  ps. chęć kupna zgłoś w "Sprzedam, kupię, zamienię"
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • 16-tki ładnie wyglądają ale trzeba uważać na przejazdach kolejowych i różnych gorszych drogach można łatwo w coś uderzyć i zniszczyć felgę wraz z oponą, jednak profil 45 przy 16-tkach to zupełna cienizna jest:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mialem w życiu kilka 17" i z komfortem wiele wspólnego to nie ma. Ważne aby opony miały zabezpieczenie rantu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie od ponad tygodnia jest wiosna, temperatury codziennie w okolicach 10 stopni i więcej, więc przyszedł czas na zmianę obuwia. Udało się do tego zmienić na aluminiowe felgi 15" CARME bo chciałem zachować opony.
    Zdjęcia w dziale "Nasze Rapidy"
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Co  myślicie o Enzo felgach..miękkie?
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Do pełni szczęści przy felgach aluminiowych brakuje mi osłon (nakładek) na śruby... i od razu uchwyt do ściągania by się przydał... orientuje się ktoś, jaki jest koszt kompletu nakładek wraz z uchwytem np. w ASO?
    ps. oferta z jakiegoś sklepu... nakładka 3zł sztuka, ściągacz 6zł... tragedii nie ma ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty A wyjeżdżając z salonu nie miałeś ? Moje pasują na inne fele bo śruby są te same.
  • Ja kupowałem w www.sklep-skoda.pl
    KAPSEL NAKŁADKA OSŁONA NA PŁYWAJĄCĄ ŚRUBĘ ZABEZPIECZAJĄCĄ EVO KOŁA SZARY MATOWY 4F0601173AZ37 2,00 zł
    ORYGINALNY ŚCIĄGACZ DO KAPSLI ŚRUB KÓŁ 8D0012244A 6,00 zł
    KAPSEL NAKŁADKA OSŁONA NA ŚRUBĘ KOŁA SZARY MATOWY 321601173AZ37 2,00 zł
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @lukasz13 z salonu wyjechałem na stalowych 15'', aluminiowe 16'' dokupiłem, osłonek na śruby nie było
    @konwel dzięki za info, będę działał... są jeszcze kapsle srebrne za 3zł... sklep nieczynny do 30go ;-(
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja za komplet grafitowych kapsli w połysku (czyli identyczne jakie byśmy dostali zamawiając auto na aluminiowych felgach) wraz ze ściągaczem zapłaciłem w ASO 66 zł.
    Też kupiłem jak zdobyłem nowe CARME wraz z dekielkami ściągnięte z jakiegoś auta.
    Koło bez tych kapsli trochę wygląda mało ciekawie, gdyż śruby psują efekt.
    Ewentualnie można jakieś zamienniki wziąć ale jak chciałem fabryczne kapsle.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzisiaj byłem zapłacić za rejestrację. Udało mi się zrobić kolejne zdjęcie z bliska. Tak wyglądają moje buciki 215/45/R16
    2015-03-25 18.00.05.jpg
    800 x 450 - 272K
  • Z przebojami ale felgi na aucie.
    Tak dla potomnych bo pewnych rzeczy nie sprawdziłem. Ale po kolei. Zakupione felgi to Dezent F. Cena atrakcyjna w komplecie miały być pierścienie centrujące. Śruby miały pasować, tak się mnie zdawało. Po dojechaniu do ASO zaczęły sie schody. Oryginalne śruby Skody maja kształt owalny, zaś felga stożkowy. Śruby nie pasują. Okazało sie też że w jednej oponie zdjętej z nowego samochodu (salon zmieniał na,zimowki) jest wkręt... Wiec pojechałem do poleconego zakładu przez ASO. W ASO założyli mi tylko opony na felgi i wyważyli, zapakowali do bagażnika i w drogę. Daleko nie było. Jak dotychczas koszt 23 zl.
    W zakładzie dobrali mi śruby. Koszt 6 zł sztuka. To już 120zł. Do tego pokazali mi, że przesłane przez sprzedawcę felg pierścienie centrujące to szmelc. (via zdjęcie) i nie pasują na piastę - pierścień lata. Dodatkowo wysłał różne...
    Wiec wydatek kolejny 40 zł nowe pierścienia centrujące. Naprawa przebitej opony 35 zł. Całość imprezy jak narazie to 23 w ASO i 195 zł w zakładzie. Gość tak na mnie popatrzył i że to już tyle wyszło to przełożenie kół policzył mi 5zł wyszło 200 zł. Łącznie 223 zł. Jeszcze MakGardy zamówiłem...
    Z mojego przypadku, zwracać uwagę na śruby (Gość w zakładzie był zdziwiony że nie było w komplecie z felgami) oraz na pierścienie centrujące... Ja taniej kupiłem felgi: Cena allegro 1299 a felgi.pl chyba 1460. Co zaoszczędziłem to wydałem na śruby i pierścienie centrujące.
    WP_20150325_18_28_43_Pro.jpg
    800 x 600 - 356K
    WP_20150325_18_28_31_Pro.jpg
    800 x 600 - 378K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Faktycznie niezłe przeboje ;-)  czasami warto zrobić inaczej np. kupiłem koła 16'' za 1800pln, nawet jak policzę opony 215-tki za 200pln szt, to felgi wyjdą za 1000pln... dzisiaj montowałem i obawiałem się czy śruby będą pasować, mechanik sprawdził i powiedział, że ok. i dodał, że jednak co fabryczne koła to fabryczne...

    ps. przejechałem kilkanaście kilometrów, więc nie wyrobiłem sobie zdania, ale jedno mogę powiedzieć... po zmianie z zimowych 185 na letnie 215, wyraźne zauważalne jest lepsze trzymanie w zakrętach oraz takie uczucie jakby jechało się samochodem klasy ciut wyższej niż wcześniej, ale to pewnie tylko takie moje pierwsze odczucie, innych parametrów nie podam, bo nie miałem okazji na testy, ale wszystko przede mną ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Najważniejsza dla mnie zmiana z przesiadki z 185 na 215 - brak bujania przy bocznych podmuchach wiatru.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Po przekładce też mam odczucie, że lepiej się prowadzi...nie ma jak efekt placebo :P.
    Jakość prowadzenia to IMO kwestia wysokości profilu - jego sztywności, oraz szerokości opony. Ja mam kupioną felgę o szerokości 6,5 i docelowo ma na nią pójść opona 195, choć zastanawiam się nad 205. Ale to za parę lat, jak te Bridgestony pójda na wymianę. Choć, kto go tam wie, za parę sezonów co z tym tam będzie :).
    Po przekładce prezentuję się tak:



    Trochę fakt, te 15 wydają się małe, dodatkowo pakiet na bezdroża, niby to parę milimetrów tylko ale jednak robi różnicę. Ale IMO nie jest źle :). Dezent F
    WP_20150326_07_10_57_Pro.jpg
    1361 x 813 - 328K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki bardzo ładnie się prezentuje twoje autko na tych felech. IMO ja też mam wrażenie, że 15 są trochę małe, ale jak spojrzę na 16 gdzie prawie gumy nie widać to już sam nie wiem co ładniej wygląda:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @atsuki Ja mam oryginalnego crime o szerokości 6.0 i też przy następnej zmianie opony planuję wsadzić na nią oponę 205/55, bo średnica jej będzie trochę większa w stosunku do oryginału o 3,5 mm, niż 195/55 której średnica będzie w sumie o aż 7,5 mm mniejsza od oryginału. Także 205 będzie po prostu korzystniej się prezentować.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • sa te same
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jeśli masz oryginalne alusy to śruby są te same. Jeśli masz inne alusy to możesz mieć łeb stożkowy, a wtedfy oryginalne śruby skodowskie nie pasują bo są z łbem kulistym
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • BTW przypadek Pana z Mondeo wyjątkowy :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?