FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • Jak @amiskiew napisał. Tak z mojej obserwacji. Do kupowania felg nie firmowych może być potrzeba:
    - śruby
    - pierścienie centrujące
    - dystanse
    Dużo zależy od sprzedawcy felg. Ja akurat nie kupiłem zbyt szczęśliwie - potrzebne były śruby i pierścienie centrujące. Zaciski mieszczą mi się na styk. Co do śrub. W zakładzie w którym wymieniałem, nie chcieli mi sprzedać samych śrub na podstawie felgi aluminiowej. Wzięli auto na podnośnik i zdjęli jedno koło. Sprawdzili dodatkowo rodzaj gwintu a na feldze dobrali długość śruby. A jak już zdjęli koło i dopasowali do już zrobili resztę. Ale tak coś mnie się zdaje, że jak bym zamówił u innego sprzedawcy felgi to przyszły by dezenty z dobrym otworem na piastę koła oraz dopasowane pod skodowski łeb śruby. Ale to już inni co mają Dezenty niech się wypowiedzą. Moje potrzebowały nowych śrub i pierścieni centrujących.
    Podsumowując. Jak felgi stalowe i aluminiowe są na ten sam łeb śruby, masz jeden komplet. Jak są różne, potrzebujesz dwóch.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dzięki! Trochę mi ulżyło... Temat do zamknięcia.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja felgi Dezent TC kupowałem na felgi.pl i okazało się, że dany typ felgi ma kilkadziesiąt rozmiarów w zależności od marki i modelu samochodu. Takie felgi mają wymiary zgodne z fabrycznymi i mają homologację dla danego samochodu. Nie było konieczności dokupowania ani pierścieni ani śrub. Oczywiście nie każda felga pasuje do każdego samochodu i tu jest pewne ograniczenie.
    45058100.pdf
    105K
    45058504.pdf
    98K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja na allegro. Ale sprzedawca chciał potem aby wypełnić formularz na jego stronie gdzie wypełniało się formularz z modelem auta, rocznikiem i silnikiem. Niestety...wyslal co wyslal. Sprzedawca Bobss z Suwałk. Nie polecam.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Zalozylem letnie 16ki 215/45 i powiem wam jest twardo. 17ki na profilu 40 to już bylby hardkor
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Też założyłem 215-tki i jest ok... twardo nie jest, a prowadzenie zmienia się diametralnie, polecam...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Felgi ANZIO kupiłem u dealera Skody i mam drugi komplet śrub.
    LB 1,2 TSI 105 KM 2015 Active Max Błękit Pacific 30,5 kkm Bydgoszcz
  •   Jak widać określenie "twardo" jest bardzo subiektywne, ja też uważam, że na 215/45 jest twardo.
  • na pewno bardziej twardo niz na zimowkach :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  •  Ja nawet na zimówkach 15" nie odczuwam jakiegoś szczególnego komfortu i niech nikt nie pisze, że czego spodziewać się od auta budżetowego. Citroen C-Elysee też jest budżetowy, a zawieszenie ma dużo bardziej komfortowe. Od razu dodaję, że nie kupiłem Citroena bo oprócz zawieszenia, reszta lepsza jest u Rapida.
  • Ameryki nie odkryles, taka specyfika skody, chyba na jezdzie probnej mozna to zweryfikowac i stwierdzic czy mi pasuje czy za twardo.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Pewnie, że nie odkryłem, a to już napisać nie mogę ? Chodziło mi o to, że dla jednego jest miękko, a dla drugiego twardo. A na jeździe próbnej masz 15" 185/60, to potem się zdziwisz jak założysz 16".
  • Panowie jeśli profil opony na 16 jest szerokości paska w stringach to musi być twardo i niech nikt się temu nie dziwi:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja się nie dziwię, stwierdzam fakt.
  • No tak, ale pociesz się tym, ze autko chyba ładniej wygląda na 16:) Uważaj tylko na krawężniki tudzież inne nierówności, bo dość łatwo można uszkodzić felgę przy tak wąskiej oponie
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Takie jeszcze wąskie nie jest... Swoją drogą wynajem aby przy zmianie felg dać z mniejszym lub nawet ujemnym et aby kilka stały szerzej. Lepiej będzie wyglądać i się prowadzić.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie dla każdego wygląd jest taki istotny, dla mnie bardziej liczy się komfort jazdy na 15' niż pokazówa na 16' szczególnie, że to tylko auto budżetowe okrojone ze wszystkiego na maxa, no ale jeździsz na 16" jak rasowe auto klasy premium:)

    acha, dzięki @atsuki za info, i co fajnie to wygląda?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wybacz najmniejsze w a klasie to 17"
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Do rapida dedykowane są 15' tak jak kiedyś były do octavi 1. 16' to już coś ponad standard.
    dwie różne opinie czyli na dwoje babka wróżyła:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dedykowane sa i 15,16 i 17 skoro fabrycznie na takich wychodzi rapid. Prawdopodobnie najbardziej zalecane sa wlasnie 16 ze wzgledu na zwiekszenie stabilnosci i nie byl to kaprys jakiegos inzynierka ze sa taki szerokie bo czemus to sluzy. Wzgledy wizualne raczej nie byly tu priorytetem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?