FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dolna osłona silnika
  • Czy ktoś się orientuje czy można dokupić dolną osłonę silnika do silnika 1.2 TSI 105 KM? Nie chodzi mi o pakiet na bezdroża tylko o samą osłonę silnika. W serwisie byli zaskoczeni moim pytaniem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • W moim R mam zamontowaną fabryczną osłonę silnika. Z tego co sie orientuję - to jest to prowadzone jako część zamienna.
    W swoim R - nie posiadasz takiej osłony - czy "zgubiłeś"?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • a osłony są dostępne dla benzynówek czy tylko do diesli?
  • Sam mam benzynę (z osłoną). Na Alle są dostępne obie wersje.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • z tego co ja usłyszałem w moim salonie to tak jak kolega Jercen napisał jest to czesc zamienna dostępna w salonie od reki przynajmniej w moim salonie. a co do kolegi Konwela to fakt czasem sprzedawcy zdziwieni są roznymi pytaniami przerabialem to przy kupnie spacebacka :)
  • dzięki za informację
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Do benzyniaka montują częściowe osłony ( te krótkie ) a za pełną oryginalną osłonę w ASO chcieli ok. 500 zł.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • W ASO, do których dzwoniłem nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi, mówili, że jest osłona, ale mi chodziło o pełną osłonę;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Byłem dzisiaj pod moją rapidką (1.2 tsi 85 kM) osłona pod silnikiem jest i jest pełna
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Dziś miałem trochę czasu i w garażu na spokojnie obejrzałem sobie podwozie. Może to żadna nowość ale pod spodem mam zamontowaną pełną osłonę silnika ;) oraz dwie duże osłony plastikowe wzdłuż podwozia ( co mnie miło zaskoczyło ). Dlaczego w salonie przekonywali mnie, że w benzyniakach montuje się osłony częściowe ? a pełne tylko w dieslach ? Nie mam pojęcia....
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • to tak jak w pakiecie na bezdroża, tam też jest przednia osłona i dwie wzdłuż z tego co pamiętam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Z tego co pamiętam to kolega misiek ma silnik 1,4 TSI. Czy ktoś kto ma silnik 1,2 TSI może potwierdzić, że również ma takie osłony jak w przypadku silnika 1,4?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja mam 1.2 TSI 85 KM i mam pełną osłonę pod silnikiem
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • @krys999
    Dzięki za informację.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mój wyprodukowany w grudniu 2014 i osłony nie ma. 1.2 tsi 85KM. Czy ma ktoś R z tego okresu i może to potwierdzić?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk
  • Ja mam TSI 105KM z kwietnia 2014 i mam osłonę tylko z przodu, jest bardzo krótka. Według ASO Skoda przestała montować pełne osłony przy silnikach TSI ponieważ zbyt mocno się grzały. Nie wiem jak to się ma do pakietu na bezdroża.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel Byłem sprawdzić, faktycznie jest osłona, ale tak jak napisałeś bardzo krótka. Z tym pakietem na bezdroża słuszna uwaga.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk
  • Czym się rożni osłona krótka od osłony pełnej ?
    Zaglądam pod samochód - wygląda ze jest pod całym silnikiem. Niestety zdjęcia nie udało się zrobić.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Tak to wygląda bez pakietu na bezdroża : https://www.sendspace.com/file/7btqru
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Dzięki.
    Czyli to jest krótka osłona.
    Ale od dołu praktycznie zasłania cały silnik.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Krótka osłona nie zasłanie całego silnika. Widać to dobrze jak się spojrzy od góry przy otwartej masce. Osłona krótka jest może do połowy silnika. Ciężko to zobrazować na zdjęciu;) 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?