FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • mam pytanie mam skode rapid od niedawna przejechalem niecale 5 tys km.jeżdzac po naszych drogach wiadomo jest sporo dzior ale w mojej przy niewielkim dołku czuje ze teleskopy tak sie zachowuja jakby nie amortyzowaly tylko dobijaly czuje sie wyraźne dobicie do oporu czy to normalne i jeszcze jeden problem a moze nie cały tlumik pokryty jest ogniskami dość dużymi wyraznie widac nanim rdze moze ktos ma podobny problem czekam na opinie
  • Jedź po prostu do serwisu ASO i niech Ci to sprawdzą. Jeśli masz jeszcze samochód na gwarancji oczywiście.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Na amortyzatory to duś ASO, ale na rdze to nie wróżę sukcesu
    Mam 1700km i aż zobaczę jak wygląd tłumik ale pewnie też rdzewieje, najwyżej jak będą dziury ;) to będą reklamował za ok rok
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  •  Uważam że zawieszenie w Rapidzie jest twarde, a już na kołach 16" to porażka.
    Wynika to z pewnością z małej masy własnej i stosunku masy nieresorowanej do resorowanej.
  • w salonie mechanik powiedzial mi ze za slabo zostało wygrzane nie wiem co mial na mysli chyba trzeba tak jechac zeby ostatni tlumuk zrobił sie czerwony ale tak sie nie da bede reklamowal zobaczymy z jakim skutkiem
  • Witam. Czy ma ktoś problem z piszczący zawieszeniem zima przy temp. minusowej? 
    Pozdrawiam 
  • Tak. Poduszki stabilizatora.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dziękuje za informację. 
  • Witam serdecznie.
    Podzielę się dzisiaj tym co dałem mojemu Rapidowi. Mianowicie jazdę na seryjnych amortyzatorach i sprężynach uznaję za tragiczną. Auto zachowuje się tak jak bym na koniu jechał po polach a nie autem po drodze. Strasznie miękkie zawieszenie z przodu i z tyłu zmusiło mnie do wymiany sprężyn i amortyzatorów. Porównywałem zawieszenia w kilku nowych autach różnych marek i Rapid wypadł najgorzej. Ręcznie można było go dość mocno rozbujać. I tym sposobem dostał nowe sprężyny Eibach Pro-kit i amortyzatory Bilsteina (miałem w ręku jeszcze Sachsy, ale sprawdzając ręcznie i porównując je do Bilsteina były miększe). Po zamontowaniu Rapid klapnął na dół jakieś 2,5 cm przód i 3 cm tył co daje super efekt na dość wysokiego Rapida, a jednocześnie na polskie drogi nie obniża go za bardzo. Z tylu dałem amory od Fabii kombi bo są akurat niższe o te około 3 cm czyli teraz amor pracuje w normalnych warunkach. Z przodu już nie tak łatwo dopasować inne amory z uwagi na inną budowę amortyzatora. Efekt: auto pasuje do drogi idealnie, czuć stabilność, amortyzację i jak dobrze trzyma się drogi. Jestem mega zadowolony z efektu. Na zestaw sprężyn i amorów (bez poduszek, itp.) wydałem 1020 zł i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Polecam wymianę. Przebieg 51000 km.
  • Wszyscy obniżają a ja bym podniósł. Na standardowych mam już przedni zderzak obtarty od krawężników, a raz nawet zawisłem jak pajac i bez lewarka się nie obeszło
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Dzisaj założyłem eibacha ;) Wkońcu te auto się trzyma zakrętów ;)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • mocno siadło?
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • 3,2 cm  Zapraszam do swojego tematu.
    IMG_20180323_160227 (Kopiowanie).jpg
    1024 x 768 - 303K
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Po ostatniej wizycie Rapidki na podnośniku wraz z mechanikiem doszliśmy do wniosku, że jeszcze chwila i trzeba będzie na przodzie wymienić tuleje wahaczy. I tu moje pytanie do forumowiczów. Czy wymieniać same tuleje czy kompletne wahacze. I jakiej firmy wybrać żeby było solidne i na lata ale nie za miliony. No i oczywiście jakaś tanizna no name nie wchodzi w rachubę.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Koledze zapewne info już niepotrzebne. Jeżeli same wahacze (blachy) są ok to można tylko tuleje. tuleje przednie są mniej narażone na zużycie eksploatacyjne niż tylne. Nie są drogie więc można przy okazji wymiany tylnych tzw. talerzyków wymienić i te. Niedawno je kupowałem i komplet to cena około 40-50 zł Lemfordera. Co do talerzyków. W Rapidzie oryginalnie idą talerzyki tzw niepełne, czyli tuleja z gumą wypełniona tylko częściowo. Jeżeli chcemy w prosty sposób lekko usztywnić przód możemy wybrać tą tuleję np z Octavki, Golfa albo Audi A3/S3. Tuleja jest wypełniona w całości i jest dużo sztywniejsza. 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • U mnie poszły Lemfordery.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Panowie a jak z łapaniem nierówności na tym Kitcie ? Eibach B12 Pro-Kit 
    niekoniecznie liczę na obniżenie ale potrzebuje zawieszenia które lepiej zbiera nierówności z moimi 16 
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM CZCA| MY18 | Style | Biały perłowy | 66 tys km | Łódź - "Polska Centralna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?