FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zimny silnik = ocieranie paska?
  • Witam, od jakiegoś czasu, 2 tygodni, jak odpalę samochód (garażowany) słychać jakieś ocieranie jakby paska, mówimy tu jeżeli jest chłodniej, po osiągnięciu temperatury roboczej jest okej, jak wymieniałem opony, sprawdzili w aso, oczwiście dzwięku nie było, wszystko niby okej, słychać tylko na zewnątrz, czy ma/miał ktoś coś podobnego,   1.2 85km TSI
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Z czymś takim można spotkać się przy słabo naciągniętym pasku klinowym. Alternator czy klima są dużym obciążeniem i stawiają spory opór. Jak pasek nie jest odpowiednio naciągnięty - to ociera się o któreś koło napędowe. Po chwili pracy - opory zmaleją - pasek się nagrzeje - nieprzyjemne dźwięki znikną.
    Dlatego też jak podjechałeś do serwisu nie było (słychać) problemu.
    Jak masz na gwarancji - pozostaje serwis.
    Jak potrafisz sam - to chwila roboty i po problemie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za odpowiedz
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Tutaj dokładnie to słychać : http://www61.zippyshare.com/v/97132459/file.html
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22 nie u mnie odgłosy stukania dochodzą przy jeździe, a nie od silnika nawet na postoju, dlatego twierdzę, że coś się obija o siebie.
  • Nie chcę tworzyć nowego tematu, od jakiegoś czasu dosyć częstko słychać ten pisk, mniej więcej od strony gdzie jest płyt chłodniczny, czy to może naturale że coś takiego słychać? wydaje mi się że to od klimatyzacji, niżej link do odsłuchu
    http://www54.zippyshare.com/v/6FUMmY3e/file.html

    Ps: orienutjecie się jakiej firmy jest akumulator w silniku 1.2 tsi, 85km i jaka jest jego pojemność?

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?