FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zapach spalenizny spod auta
  • Mój przebieg to ponad 600km, niewiele, ale auto posiadam ledwo tydzień. Dzisiaj wychodząc z auta zaniepokoił mnie zapach spalenizny( podobny do szlifierki kątowej/ spalonego sprzęgła ). Nic nigdzie się nie dymi. Pod maską nic nie śmierdzi. Zapach wydobywa się spod podłogi od strony kierowcy. 
    Teraz pilnuję i takie coś powtórzyło się dziś 2 razy na 5 kursów, raz po przejechaniu 50km, a potem po 6 km. Temperatura jaką osiąga silnik to ok. 100-104 niby w normie. 
    Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Wiecie co to może być? 
    Rapid LB | 1.6 90KM | MY15 | Elegance Max | Szary metal metalizowany |
  • Jak przyjedziesz 2000km i nadal to będzie, to zacznij się martwić. Po 600 wszystko się dociera, opala,  smaży...  Nie panikuj 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @Rose jak masz blisko ASO, śmigaj do nich... jak masz daleko, obserwuj... nie powinno być nic poważnego
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tez tak mialem po 600km wg mnie docieralo sie sprzęgło. Teraz po 1000 juz jest ok
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Zjawisko normalne tak wygląda czyszczenie się filtra DPF. U mnie jest to samo, zawsze po zakończeniu programu czyszczenia wali spalenizną na zewnątrz.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czyszczenie filtra po 600km? Nie za wczesnie? :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Normalne, u mnie czyszczenie następuje co jakieś 1200 Km ale wszystko zależy od warunków jazdy. Jak ktoś jeździ głównie po mieście to może być i co 600 km. Paliwo też ma znaczenie.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Może rzeczywiście zbytnio się przejmuje. Na razie ustało.
    Rapid LB | 1.6 90KM | MY15 | Elegance Max | Szary metal metalizowany |
  • Przejedź się spokojnie w daleką traskę tak aby ze dwie godziny jazdy było wszystko się przepali, przewietrzy i będzie git.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  I dlatego właśnie nie wziąłem diesla, pozorne oszczędności które trzeba potem wypalać w trasie. Jak nie jeździsz dużo w trasie to tylko benzyna.
  • Ja w Tsi też czułem na początku smród spalenizny, ale tylko raz (jazda po górach).
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Wiadomo jest, że obecne diesle, które mają DPF-a nie kupuje się na miasto. Ja jeżdżę swoim dielsem w cyklu mieszanym i bardzo sobie chwalę
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nowy samochód musi się wypalić. Tak jak piekarnik.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • moj piekarnik po 2 latach nadal smierdzi ;) w rapidzie to raczej normalka przy takim przebiegu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Bo chiński lub z Ikei, polecam płyn z FM Group do piekarników. Dobrze też czyści grille i, zaciski z pyłku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • zapach spalenizny plus pod maską wszystko bardzo gorące... dziwne poprzedni disel ledwo był ciepły, ten czasem grzeje sie jak po sportowej jezdzie. a jezdze raczej normalnie do 2,5 -3 tys obr/min, nie mam wskaźnika temp cieczy, ale jestem mocno zaniepokoljony . przebieg 7,5 tys autko ma 4 miesiace 90 ps. 
    pod maską tak ciepło jakby iało sie zaraz zapalić. ma ktoś tak? moze po wypalaniu dpfa tak sie nagrzewa?

  • Dokładnie, zapach spalenizny to wypalanie się dpfa. Jak zaczyna się program czyszczenia obroty wtedy wędrują z normalnych postojowych ok 800 na 1000 obr/min
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ewidentnie czyszczenie się filtra DPF ;)
  • U mnie czuć jakby zapach palącej się gumy...?
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Dzieki to moge spac spokojnie, parkujac w garazu zjawisko bylo bardzo spotengowane, ale jak to wypalanie dpf a to oki. poza tym jezdzi super, spalanie 4,5 do 5 literków, bez eko jazdy. Nie da sie jezdzic z tak dluga piątka od 60 km/h, 
  • Ja daje piątkę jak mam co najmniej 80 km/h wcześniej to szkoda sprzęgła...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?